Drug teden zagotovo na jedilniku! Pa mora biti parmezan nujno sveže nariban ali bi ga lahko vzela tudi iz vrečke (če bi se mi na primer zelo mudilo)?
Lep dan!
bučke z mletim mesom v omaki iz pelatov
3/5
Oceni
Mleto meso (jaz vzamem pol svinjine in pol puranjega stegna brez kosti in kože - je zelo sočno) damo v skledo ter primešamo rumenjake in drobtine. Prilijemo 2 žlici olivnega olja in naribamo v maso 100 g parmezana.
Bučke prerežemo po dolgem in previdno izdolbemo sredico, jo narežemo na majhne kocke in dodamo mesni masi. Če želimo bolj "mesnato" filo, ne damo zraven vso bučkino meso, temveč kake 2 tretjini. Vso maso dobro premešamo in začinimo s soljo in poprom.
Bučkine polovice napolnimo z maso. V pekač damo malo olivnega olja, vlijemo vanj pelate in jih z vilico malo stisnemo (večje kose). Če so pelati zelo vodeni, jih prej malo odcedimo. Tudi v primeru, če delamo s svežim paradižnikom, ga odcedimo, ker bučke med peko spustijo sok in je drugače vse skupaj preveč vodeno.
Pelatom dodamo svežo baziliko, solimo, popramo in polagamo nanje polnjene polovičke bučk, ki jih potresemo z grobo naribanimi petimi žlicami parmezana.
V prej ogreti pečici pečemo dobro uro na 180 stopinjah.
Zraven serviramo krompirjev pire ali samo kruh in skledo solate.
Bučke delam na podoben način in so odlične. Muffsy, nič ne bo narobe s parmezanom iz vrečke (čeprav ni tako okusen kot sveže nariban), lahko pa naribaš tudi kakšen drug sir, ki ga imaš pri roki, samo maso boš malo bolj solila, ker je parmezan bolj slan kot drugi siri. Včasih sir v masi tudi izpustim in ga samo izdatno potresem po vrhu.