To niso ocvrte kruhove rezine, temveč "ŠNITE". Ne vidim razloga, da bi preimenovali stare dobre recepte.
Pa lep dan.
66.884 ogledov
1/5
5
(2)
Star kruh narežemo na tanke rezine in jih namočimo v skledo s slanim mlekom (toliko, da se malo napijejo). V drugi skledi stepemo jajca. Namočene rezine pomakamo v jajca in jih na segretem olju ocvremo z obeh strani. Tople potresemo s sladkorjem (ta se na njih malo stopi) in postrežemo.
Ponudimo jih lahko za zajtrk z mlekom ali sadjem. Primerno je tudi za malico ali namesto sladice pri kosilu ali večerji.
Mi jim pa pravimo bundaš, s tem, da zmešamo skupaj jajca in malo mleka, in v to zmes, ki je še posoljena, namočimo star ktuh in spečemo lepo zlato rumeno. Zraven pa zelo paše sir za mazanje ali po domače zdenka sir, tudi če ni zdenkin. Pa še kakšen kos šunke ali paprike paše fajn zraven.
sladko različico pa ne delam, ker je nobeden ne mara.