Nosečnost

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

23. apr 2007 14:50

Nobena maža ni pomagala... Imam pa zelo suho in neelastično kožo, tko da je pokala že tud, če sem se kdaj nahitro par kil zredila. Sporočilo je spremenil(a) Sy dne 23. apr 2007 15:42:16

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

23. apr 2007 15:07

Jaz sem se mazala z Vichy-jevo kremo, ki je primerna tudi za nosečnice. Rezultat nobene strije. Res pa je, da se celonosečnost nisem zredila niti za gramček. Morda je to razlog. lp veverica cak

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

23. apr 2007 15:19

veverica cak, verjetno bo tukaj razlog... Jaz sem se v 1. nosečnosti res pridno mazala vsak večer po tuširanju, vendar se je koža v zadnjih 14 dneh vdala pritisku in popokala okoli popka. Zredila sem se pa bolj kot ne res samo v trebuh, ki pa je bil res velik. Drugič in tretjič pa sem rekla, da je mazanje brez veze, škoda je bolj kot ne storjena, rezultat pa je bil: nobene nove strije. Res pa je da sem v zadnji nosečnosti pridelala zelo opazno črto sredi trebuha, ki mi še dodatno kazi trebuh. Upam, da bo čim prej izginila. LP katjushka

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

23. apr 2007 15:21

Pozdravljena Stella. Tudi jaz sem se mazala z Vichyjevo kremo, rezultat več kot odličen. Nobene strije pa sem se precej zredila, mislim da mi je res pomagala. Želim ti lepo nosečnost in zdravega sončeka, ki bo prijokal na svet. gostenn

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

23. apr 2007 18:06

Meni je razpokala zaradi mazanja z kremo Niveja. Sem bla prepametna - zaradi srbenja nisem spala cel teden, ker mi je kožo tako nategovalo. Celice so se napile in bile neprožne.Vsekakor je primerno olje. ham-njam

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

23. apr 2007 18:32

Olivno olje je zakon!

Tako, čist navadno, gosto, kot za v kuhinjo. Če ga morda daš na rožice šentjanževke in v kozarcu pustiš malo na soncu (mislim, da imam celo nek recept okoli tega) je še fina zadeva za sončenje. In tudi smrdi ne tako.  Smrdi - kakor komu. Ni ravno najbolj prijeten vonj.

 Kreme in losijoni, ki vsebujejo olivno olje - morda re, vendar menim, da vsebujejo od olivnega olja mogoče le "o".

 res ti priporočam, da se namažeš redno, ali pa vsaj zvečer in pač spi v eni majici, ki ti je ni tako grozno škoda malce namastit.... pranja bo nekaj, učinek je pa neverjeten!

titta

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

23. apr 2007 18:44

Pri prvi nosečnosti sem se mazala z neko kremo proti strijam, pozabila sem ime, kljub temu sem pridelala nekaj strij na trebuhu in bokih ni tako hudo ampak so. Pri drugi nosečnosti pa sem šla v lekarno in kupila olivno olje in moram reči, da res nisem dobila nobene nove strije. ADRIJANAM

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

23. apr 2007 18:48

Joj, drage punce, blagor tistim, ki imate prožno kožo. Od tega je namreč vse odvisno. Sama sem se priiiiidno mazala, ampak res, koža pa mi je razpokala do krvi. Grozljivo. Moj ginekolog mi je, ko sem ga vprašala za nasvet, prijazno pojasnil, da imam tako kožo, da bi se lahko mazala z - oprostite izrazu- drekom, pa mi ne bi nič pomagalo. Vseeno pa se strinjam s Titto - olivno olje je ZAKON!!!!!!! jana

Milenci  

član od: 12.7.2004

sporočila: 110

23. apr 2007 19:32

Men je kozmetičarka priporočala Afroditino kremo proti strijam. Zraven dodam še 2-3 kapljice mandljevega olja. Kožo imam zelo elastično. Upam, da bo vredu do 9 meseca-in še pozneje. Baje da si moraš trebušček tud "masirati" s palcem in kazalcem, tako da delaš take krožne gibe v smeri urinega kazalca-seveda nežno (priporočilo fizioterapevtke) LP Sporočilo je spremenil(a) Milenci dne 23. apr 2007 19:33:23

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

23. apr 2007 19:54

Jaz pa sem se po toširanju namazala z baby oljem-niveja.Tako kot delamo pri dojenčkih.In to še kdaj sedaj naredim ,ker se mi zdi da je koža bolj elastična.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti