Katere rože na nepokrito balkonsko ograjo

kcvetka  

član od: 17.7.2006

sporočila: 35

5. maj 2008 12:17

Pozdrav Mene pa zanima katero kvalitetno zemljo uporabljate za balkonske rože. Jaz sem letos kupila CVETAL biosubstrat za rože in si brezplačno pridobila tudi bolezen za rože. Vse pelargonije in ostale občutljive rože mi počasi odmirajo. Pričnejo ob robu lista veneti vse v notranjost in naprej naslednji list, da pride do zadnjega lista. Sedaj imam cca. 50 doma vzgojenih pelargonij uničenih pa še dodatne roži, ki sem jih nabavila naknadno v vrtnariji, da bi zamenjala že uničene rože. A mi kdo svetuje kaj naj naredim. V Agro Ruše sem jih poklicala in so mi prišli vzet vzorec zemlje in dejali da še tega ne poznajo in da sem prva ki sem jim javlja zaradi zemlje. Predvidevajo pa da to ni od zemlje ( morda voda, kakšen dodatek..), kljub temu da sem imela samo to zemljo v koritih in nisem ničesar mešala zraven. Sama sem že obupala in mislim da letos ne bom imela rož na oknnih, saj bi morala kupiti cca. 60 balkonskih rož, 400 l zemlje in nova korita ali le te dezinfekcirati. A ima kdo podobno izkušnjo glede zelje cvetal ali podobnega dogajanja rož. Cvetka kcvetka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. maj 2008 12:56

Ajoj, Cvetka, to pa je smola Cvetal zemlje ne poznam, imam pa se mi zdi vsako leto drugo zemljo, pač po trenutnem navdihu. Mogoče se je pa na domačih pelargonijah kaj razvilo in potem okužilo ostale??? Atina

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

5. maj 2008 14:03

Še boljše kot zmajeva krila se obnesejo poletna krila ali bonfire. Letos sem nabavila le-te. kreich

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. maj 2008 19:05

Na pomoč, strokovnjaki in strokovnjakinje za gojenje rastlinic na balkonu. Imam nekaj sadik bazilike, dobila sem jih od mame in jih posadila v korito, ki ga imam na južni strani (veliko sonca). Zadnje dni postajajo listki rumeni, pa nimam pojma, ali ima preveč vode ali premalo, sploh mi ni jasno, kaj delam narobe. Bi korito moralo biti pod streho? Lani mi je (v drugem stanovanju, popolnoma brez sonca) lepo uspevala, letos pa je ena rastlinica že fuč, ostalih pet pa se drži bolj klavrno. Hvala in LP RadaJem

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

5. maj 2008 20:07

Ali je dihondra primerna za rast ob opori, da bi plezala navzgor. Je ne poznam in nimam pojma, kako jo negovati, sploh kar se tiče zalivanja. Ali je lahko na popoldanskem soncu? zoja2

hotlejdi  

član od: 6.12.2006

sporočila: 32

5. maj 2008 20:14

Sama sem lani kupila zemljo CVETAL in imam tudi slabe izkušnje. Nasadila sem bršljanke, tako kot vsako leto in še nekaj verben. Naj povem, da imam manjše število korit. Od šestih bršljank so se mi dve posušili. Verbene sem kupila štiri in so se mi vse posušile. Potem se pač tam nasadila nekaj "smrdljivk", ki so se prav tako posušile. Mislim, da je bila kriva zemlja, ker nikoli prej te zemlje nisem kupila in je tudi ne bom več. Malo mi je je še ostalo in bi jo najraje vrgla proč in letos kupila drugo. hotlejdi

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

6. maj 2008 8:53

RadaJem za baziliko je verjetno še hladno. Pokrij korito s kopreno in postavi v zavetje. dzoana

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

6. maj 2008 9:45

aha, hvala, dzoana. verjetno bo v redu tudi, če jo postavim noter. Upam, da bo prišla k sebi. RadaJem

arksi  

član od: 27.9.2007

sporočila: 24

7. maj 2008 14:29

Tudi mi imamo od jutra do večera sonce,nisem pa vedela, da ne smeš dati v korito več vrst rož. Vsa leta sem imela zelo lepe bršljanke, dve leti pa kombiniram različno v eno korito in niso več lepa. Tudi sama posvečam veliko pozornost rožam,če si dobre volje in poln energije to prenašaš na rože in lepo delajo. Letos sem nasadila same enojne bršljanke v korita,strukturne rastline pa samostojno v lončke. Me prav zanima, kaj bo. Sem že mislila, da je taka sprememba vremena,da mi rože več ne rastejo.Prej ko sem sadila same bršljanke so bile res košate in dolge. LP arksi arksi

kcvetka  

član od: 17.7.2006

sporočila: 35

7. maj 2008 14:49

Atine tudi jaz sem mislila tako, a so mi tudi trajnice kot so več let stari hibiskusi in oleanderi ki sem jih presadila letos v cvetalovo zemljo sedaj sušijo in umirajo. Trajnice niso v bližini podtaknjencev tako da ni mogoče prenosa bolezni med sabo pa tudi istaega dne nisem presajala trajnice, kot sem pelargonije. Žal več nimam volje in ne denarja za novo nabavo, pa saj tudi tako velike hibiskuse in oleandre se ne da kupiti. Cvetka kcvetka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti