Nadev za kostanjevo potico

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

tema odprta - 6. apr 2007 7:20 | ogledi: 9.344 | odgovori: 5

Danes se nameravan spravit delat potico. Letos bo kostanjeva, ker sem med pospravljanjem zamrzovalnika našla en kup zamrznjenega kostanja, kaj vse se najde, če se naredi malo reda . Nadev bom delala po receptu od Goljata, samo me malo skrbi, da bo iz kostanja oz. kostanjevega pireja, smetane in malo piškotnih drobtin prišel premoker in zbit nadev, potem smo pa tam . Razmišljala sem, da bi dodala malo mletih orehov, da bi mogoče malo zrahljalo zadevo, samo ne vem, kakšna bi bila ta kombinacija po okusu. A je mogoče kdo že delal po tem receptu oz. sploh s kostanjevim nadevom, kakšen nasvetek bi bil dobrodošel .

Ninja24

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

6. apr 2007 7:47

Kako se pa pripravi ta nadev? Tudi jaz imam kostanj za porabit. Hvala. Tatjana

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

6. apr 2007 8:44

Za kostanjev nadev za potico iz pol kilograma moke potrebuješ : 40 dag kostanjevega pireja, 15 dag sladkorja, 2 jajci, 1dl goste sladke smetane, 5 dag piškotnih drobtin, limonino lupinico, maraskino (jaz bom dala kar rum, ker je ravno pri roki ) Kostanjev pire zmešamo s sladko smetano, jajci, sladkorjem, aromami in dišavami, namažemo po testu in posujemo s piškotnimi drobtinami. Naprej pa kot pri navadni potici . Ninja24

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

6. apr 2007 8:51

Ninja ničesar drugega ti ni treba dodajati,ker bo samo škodovalo kostanjevemu okusu.Jaz bi tudi limonino lupinico izpustil iz recepta.Če se ti bo masa premehka zdela dodaj še malo piškotnih drobtin,mislim pa da ne bo potrebno.Še okusnejša kostanjeva fila se naredi iz pečenih kostanjev,ki jih lahko,prav tako kot pire,zamrzneš. ati zlati

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

6. apr 2007 9:19

Hvala za nasvetek ati zlati , orehi in kostanj bi se najbrž res stepli med sabo. Limonine lupinice, tudi če bi hotela, ne morem dat noter, ker jo je zmanjkalo, v omari našla samo prazen kozarček . Čez pire iz pečenih kostanjev ga pa ni, se čisto strinjam, poleg tega je pa tudi veliko manj dela kot, če kostanj najprej lupiš, potem kuhaš, da olupiš še rjavo kožico in potem še enkrat kuhaš, da dobiš pire. Ninja24

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

6. apr 2007 9:37

Ne tepejo se po okusu(kostanj in orehi),le oreh prevlada,tudi če ga boš samo 10 dkg not dala. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti