Premajhna teža

Majdaa  

član od: 23.2.2002

sporočila: 3

5. mar 2002 21:44

Hvala vsem za koristne nasvete. Naj povem še, da je hčerka, na srečo, zdrava, zelo zelo živahna in glasna. Ob rojstvu je imela 3050 g, do polovice leta ni ravno podvojila teže, pred mesecem je bila na 3 percentilih. Zdaj pa se je v dveh tednih zredila za 10 dkg in sem kar potolažena. In hrana? Dokler ne splezava nazaj na krivuljo, bo treba upoštevat njene želje po hrani. Ampak ravno pomaranče in čokolado bi glodala. Me pa veseli, da obožuje (če pri neješčnosti lahko tako rečem) tudi brokolije, jabolka, korenje, juho, predvsem pa meso (mesne omake). Hvala vsem! Maja

skrlj  

član od: 13.9.2001

sporočila: 24

6. mar 2002 9:36

Jaz bi se pridružila mnenju, da otroci sami izberejo kaj in kdaj bodo jedli. Spominjam se, da so me vedno silili jesti sadje. Meni pa je bilo vedno sadje zoprno. Imela sem čuden občutek v ustih po želodcu pa me je črvičilo in tiščalo. Ampak, ker so odrasli ukazali in otroci ubogali, sem pač stisnila zobe. Sedaj v odrasli dobi pa so se mi pojavile alergije na ogromno vrst sadja (jabolka, kivi, češnje, breskve, marelice,...). Moram priznati, da sem prav nevoščljiva tistim ki brez strahu jejo sadje in jim celo nadomesto kakšen obrok. Moja starejša hči tudi ne mara sadja in je tudi ne silim. Prva tri leta je živela v glavnem od juhe in mleka in to ji je še sedaj najljubša hrana. Čeprav priznam, da sem tudi jaz kokodakala in se sekirala okrog njene hrane. Seveda se tudim, da ima njena hrana vsaj malo vitaminov in vlaknin, sicer v drugačni obliki, pa vendar. LEP POZDRAV skrlj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti