Začimbe za marinado

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

tema odprta - 15. mar 2007 21:42 | ogledi: 14.076 | odgovori: 8

a kdo ve katere začimbe rabim za marinado pri govedini ,piščancu puranu in koliko časa mora biti meso v marinadi

leni1

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. mar 2007 5:51

Meso je v marinadi praviloma čez noč v hladilniku ali nekaj ur ( 2 - 4 ) na sobni temperaturi.

Glede sestavin: vse je stvar okusa. Jaz nisem ljubitelj preveč začimb niti po količini niti po raznovrsnosti.

Goveje devam v marinado edino za pečenje na žaru. Sestavina marinade je: olivno olje, poper in česen ( včasih česen spustim ). Drugače se deva še: paprika, ( ponavadi pekoča )  wochestaire sos,soja sos, američani radi rinejo sladkor ( ponavadi rjavi  ), Oliver bi dal veliko rožmarina in bazilike ( to sem si zmislil, verjamem da je res ), skratka devajo vse kar jim pade na pamet ( a ja, pogosto devajo kis ( od jabolk ) pa čebulo ).

Piščančije in puranje, jaz ne devam v marinado. Lahko uporabiš podobne sestavine kot prej, mal poskušaj ( seveda previdno ) pa vidi kaj se vam dopade. ( piščančje in puranje je treba prej osvoboditi kože ). 

 

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. mar 2007 8:38

V osnovi je ežoj vse bazično povedal. Pri belem mesu je fino, če se ga prej premaže z balzamičnim kisom (sem nekoč prispevala recept za balzamičnnega piščanca s pršutom, tam piše, kako se zadeva naredi). V vsakem primeru se marinada kombinira z ostalim, kar bo na jedilniku - in konec koncev, gušt kuhanja je ravno v tem, da vsak poskuša po svoje kombinirati. Ti kar poskušaj. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. mar 2007 10:00

Tudi limonin sok, malo kisa (vendy je omenila balzamičnega, super) ali vino dobro dene v marinadi, te sestavine prispevajo k mehčanju mesa.

 

Sem ravno brala v eni knjigi o grilanju, da ponekod v marinade dodajajo tudi pivo, pa gorčico.

 

Tako da, kot sta že rekla ežoj in vendelina, začimbe, olje in sojino omako na mizo, pa mešaj po lastnem navdihu. Ni ovir za mobitel...(preveč zelišč pa jaz v marinadi ne maram, morda rožmarin za ribe in perutnino, ne gre pa brez česna in čebule...)

 

Mamamia

mamamia

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

16. mar 2007 10:23

Čao, ja, tudi meni je dodatek vina ali pa balzamičnega kisa pri piščancu in sploh puranu super. Tudi sojina omaka. drugače pa pri nas doma niso toliko za drugačne okuse, prisegajo(mo) na klasiko - olivno olje, sol, poper, rožmarin, česen, paprika zmešaš, premažeš meso in pustiš stati na sobni temperaturi. Aja, fino je tudi, če dodaš gorčico. ima potem tako fino aromo. Lep pozdravček, S.

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

16. mar 2007 10:44

Nekje sem zasledila da če mariniraš meso in ga pustiš čez noč da ne sme biti soljeno.Da soliš preden ga uporabiš leni1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. mar 2007 11:06

Ja, pravijo, da sol razžira vlakna. Jaz meso vedno najprej dobro namažem z oljem in ga tako naoljenega dam v marinado, v kateri je tudi sol. Če pa meso le natrem s suho mešanico, da ga torej ne mariniram ampak samo začinim, potem ne dodajam soli ampak solim potem, ko je z obeh strani že zapečeno.

Mamamia

mamamia

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

16. mar 2007 12:57

Lani sem marinirala piščanca v jogurtu z dodatkom sojine omake- zelo dobro, idejo pa sem dobila v neki knjigi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. mar 2007 13:40

Jaz mesa ne solim - se raje igram z marinadami - in še nikoli nihče ni rekel, da zadeva ni zadosti slana - so pa vedno pohvalili okus mesa. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti