Polnozrnat kruh

Indigo  

član od: 6.12.2006

sporočila: 14

18. mar 2007 10:31

Jaz pečem polnozrnati kruh po receptu za kruh brez gnetenja ( http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=9450); odlično uspe. Zmešam pirino, rženo in polnozrnato moko in na drugi dan ko testo "zlagam" še potrosim s semeni (šončnično, laneno, sezam); malo več časa pustim da naraste, spečem in to je to. Super, brez kompliciranja. Indigo

neznan uporabnik

18. mar 2007 15:35

Jaz ga tudi pečem v kruhmatu in sicer: zmešam 1 tekoči jogurt s toliko tople vode, da dobim 4 dcl tekočine in to vlijem v posodo kruhomata v to dam malo žličko soli (kar polno) dodam 4-5 žlic olivnega olja nato vsujem 60 dag moke (50 dag polnornate in 10 dag navadne) na moko posujem 1 žličko sladkorja na sladkor razdrobim slabo polovico kocke kvasa Fala Pečem na hitrem programu, ko je pečen posodo vzamem iz kruhomata in jo pokrito pustim še 20 minut, da se skorja zmehča, potem pa ga zavijem v prtič in dam v plastično vrečko, da se ohladi. Če pa želiš čebulnega, pa po piskanju dodam 2 spraženi čebuli, ki jih med praženjem malo posolim, ker je okusnejša. Je res dober kruh, poizkusite in naj uspe. Lp, Zoja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti