Rajska ptica ljubljana

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

16. mar 2007 22:26

stana r. res krasne slikce (sem si kar vse pogledala). A mi lahko prosim poveš kaj je na slikci z dne 13.03. ob 22:38?

njammmm

lp veverica cak

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

16. mar 2007 23:35

Veverica cak, hvala

Na sliki je bajadera. Ne vem, kam naj jo prilepim, ker je v bazi nekaj receptov za bajadere, pa je vsak malo drugačen od tega, po katerem sem jaz delala. 

stana

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. mar 2007 7:15

Ti kar svojega pošlji, da ga bomo najprej občudovali in nato probali narediri. Bravo stana, krasno pecivo in še boljše slikice. Sem se že odločila, da bom poleti kar dolge hlače nosila. Pa tangice pospravila v najglobji predal....hihihi Jerneeeeeeeeejj! Daj gor še kakšno slikico od čokolade! Kyara

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

17. mar 2007 14:35

v tej čokoladnici še nisem bila, ampak kot pripovedujete, mora bit nebeško in moram it v kratkem pogledat. Sem pa bila v čokoladnici na Olimju, kjer imajo tudi čudovito čokolado, malo sem bila samo razočarana, ker je pa tam samo prodajalna oz. ne vidiš kako delajo bonbončke in čokolade, ampak seveda.. morajo imet kakšen higienski standard Moram pa rečt, da sem si tudi jaz ogledala album od Stane in... človek dol pade, no. To pa je talent. Stana, če ne sprašujem preveč, ali kaj podobnega tudi poklicno počneš oz. kje si se vsega tega naučila? Si hodila na kakšne tečaje? Vsekakor (kuharsko) kapo dol! :)

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

17. mar 2007 15:00

Ja, se kar strinjam s Kyaro. Bi tudi jaz poskusila naredit...

lp veverica cak

tasyka  

član od: 16.4.2005

sporočila: 120

17. mar 2007 16:53

Se pridružujem vsespolšnemu mnenju glede kuharskih sposobnosti Stane. Resnično še nisem videla takšnih mojstrovin in ne dvomim da so tudi božanske. Popolnoma me je prevzelo, res. Lp, tasyka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

17. mar 2007 21:09

No zdaj sem pa še jaz ponosna, ko tako hvalite stano. A ne da imam zeloooo sposobno prijatelco

jade

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

17. mar 2007 22:28

ja res, jade!

stana r., prosim za recept!!!

lp veverica cak

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

18. mar 2007 0:47

Hvala za pohvale (mi je kar malo nerodno )

Jade, tebi pa

 

Scorpy, rada kuham in ustvarjam, v službi pa delam nekaj povsem drugega. Pravzaprav sem precej antitehnični tip, razen kadar gre za moje kuharske strojčke ... no pa še šivalni stroj obvladam  S fotografiranjem sem se začela ukvarjati lansko leto, ker zelo rada vidim slikice pri receptih. Na nobenem kuharskem tečaju še nisem bila, rada bi pa kdaj šla na kakšnega od mojstra Goljata.

Pravzaprav lahko rečem, da je za skoraj vse sladice in slikice, ki so v mojem albumu "kriva" kulinarika.net

 

Recept za BAJADERO:

 

400 g sladkorja

2 dl vode

250 g masla ali margarine

300 g zmletih orehov

300 g zmletih keksov (Albert, Leibnic ...)

čokolada v prahu

kakav 

 

za preliv:

100 g jedilne čokolade

3 žlice olja

 

Skuhamo vodo in sladkor, dodamo maslo (ali margarino), premešamo, da se stopi, nato dodamo še orehe in kekse. Maso razdelimo na 2 dela. V en del damo 2,3 žlice čokolade v prahu in kakava (jaz dam kar od oka). En del damo v pekač ali na peki papir in poravnamo, na to damo še drugi del (vedno pozabim ker del gre dol, ker gor ampak saj je vseeno...) Najlažje je, če drugi del daješ po kupčkih na prvi in potem samo poravnaš. 

Čokolado raztopimo na sopari ali v mikrovalovki na nižji temperaturi, dodamo olje, premešamo in polijemo po bajaderi. Ohlajeno bajadero razrežemo na koščke. Najlažje je, če oster nož pomakamo v vročo vodo, obrišemo in razrežemo.

 

Evo, to je vsa umetnost, narejeno hitro in enostavno, zraven daš še kakšno rožico in potem dobiš tako lepo slikico

Lp 

 

 

stana

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

18. mar 2007 14:26

Najlepša hvala! Se kar danes lotim zadeve. lp veverica cak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti