Katero hrano bi želeli poskusiti?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. mar 2007 12:57

hehe, v original okolju afriško, indijsko, tajsko,... Čim dlje, če mi že date za sanjat:) Sicer pa soda sunday, pa kako pregrešno sladico... Sicer mam pa v glavi in po delčkih tudi na listikih en dolg seznam jedi, ki jih moram nujno sprobat v bližnji prihodnosti... Žal je pa teh seznamov kar precej: en je, kaj vse bi rada probala, drugi, kaj vse imam nujno za porabit, tretji, ko pride nekaj vmes, potem je tu še čas, pa bolezni, pa se malo prilagajamo in vozimo vmes med seznami:) Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. mar 2007 13:01

A si mislila na kvart nad Bauburg-om? To je kako ulico bolj severno od Georgesa Popmideauja? Tam sta dva dobra vietnamca....pa še vsi ostali zraven. Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. mar 2007 13:02

aja, še mehiško sem pozabila, to bi tudi sprobala. Od zadev, ki bi jih rada doma sprobala so na listi tudi suši in pa prave tortilje, tiste iz koruze, namočene v apneni vodi,... Glede pijače pa prisegam na gosti sok in pa sveži sok ali shake. Guavin nama je bil sploh super! Veri

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

14. mar 2007 13:03

Andreja č., "suši" lahko ješ vsak torek in petek v Ribarnici Delfin v Kranju- center mesta. Jaz sem ga poizkusila JORDI

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. mar 2007 13:46

Mravlje in škorpijona v čokoladi (danes omenjeno v Delu), baje se da to dobiti v Londonu. Loni Makaroni

brza  

član od: 18.11.2006

sporočila: 54

14. mar 2007 15:14

mamamia lahko malo natančneje poveš kje v Parizu je to... Čez pol meseca grem za 8 dni tja in bom imela čas spobavat takšno in drugačno kuhinjo (le najt jo bo treba;)) hvala in lp brza

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. mar 2007 15:20

Mamamia, a misliš na Latinsko četrt, tam sem jaz tudi pustila precej denarcev, nekaj pa tudi v židovski četrti onstran Sene. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. mar 2007 15:36

Ja, Loni, to so tiste uličice v Quartier Latin oziroma tam nekje ob robu.

Brza, bom pogledala na zemljevid, pa ti točno napišem, kje je to. Od vsega se zelo sponim tudi enega lepega mladega Grka, ki je skozi okno prodajal giros, pa je bila vedno vrsta žensk pred njim...ko si ga videl, se sploh nisi čudil...Apolon pa prodaja giros, lepo prosim. Jaz bo prej njega ugriznila.

 

Veri, ti povem, afriška hrana na afriških tleh je res doživetje, jaz sem jo preizkušala v Tanzaniji, Nigeriji in na Zanzibarju...

Pa še o tortiljah - edina iz skupine sem jih v Mehiki jedla iz rok domačink, ki jih pripravljajo na ulicah, v vedrih, z apnom seveda. Veri, kaj tako slastnega težko srečaš - nadev pa je bil iz fižola in čilija. Ti rečem, koncentriran užitek...

Tajska je itak zgodba zase, da o Burmi, kjer  smo jedli v lokalčkih, v katerih nitibesede ne znajo angleško, in kjer smo kar na slepo naročali, ne govorim. To so res užitki posebne vrste.

 

Mamamia

 

mamamia

brza  

član od: 18.11.2006

sporočila: 54

14. mar 2007 17:07

mamamia... še enkrat več dokazuješ, da si super!:) brza

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. mar 2007 17:07

Mamamia, in v kateri kuharici boš našla recept za grizljanje prodajalca girosov

Po mojem je recept zelo slovenski !!!!!

Frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti