Katero hrano bi želeli poskusiti?

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

14. mar 2007 21:32

Mene bo letos pot zanesla v New York, česar se prav zares veselim. Upam na kakšno pravo kitajsko kuhinjo. Evropsko obarvane kitajske kuhinje ne maram, okus pristne domače kit. kuhinje pa je še vedno nekje v glavi. Sicer bi pa lahko živela v tropskih krajih in se dnevno razvajala s pravim sadjem. Med vsemi vrstami si želim spet jesti čirimojo. Pred leti sem jo jedla v Peruju, letos v Mehiki pa je žal ni bilo za dobiti. Mamamia, tudi mene mika fish market v Stone townu na Zanzibarju. Pa tudi buritosi v San Franciscu. mimika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. mar 2007 21:43

mimika, v NY nujno probaj njihove falafle in potem poročaj, jaz še nisem bila tam, ampak baje zelo slovijo po teh svoji uličnih falaflih in po baggelsih. mamamia, mi delaš skomine z Afriko... Sva se ravnokar s fantom menila, da bi najrašji, da bi otroci že kar bili odrasli, da bi lahko šla kam v Afriko ali Azijo, tudi Lat. Am se ne bi branila, hehe:) no, bo par let za počakat, ampak saj pravijo, da hitro mine:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. mar 2007 10:50

frina je napisal/a:

Mamamia, in v kateri kuharici boš našla recept za grizljanje prodajalca girosov

Po mojem je recept zelo slovenski !!!!!

Frina

 

Hehe, frina, za tako grizljanje ni recepta, je dovolj pogled, pa gre samo od sebe....res je bil seksi tisti grkec....

 

mimika, buritose sem poskušala v mehiki, saj me v San F pot še ni zanesla

 

In tisti fish market v Stone townu...ja, doživetje svoje vrste. Pa nekaj lokalov v tamkajšnjih ulicah - uh, kako dobra hrana.

 

In ananas ima tam čisto drug okus kot drugje....

 

Veri, tudi z majhnimi otroki lahko greš v Afriko, ni zime za eskime....

 

Pozdrav, Mamamia

 

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. mar 2007 11:55

Ja, ma če jih bo več (upam) in glede na to, da še niti prva/i ni zunaj, bo vseeno par let za počakat, da ratajo majhni, hehe:) Verjetno jim pa ne smeš dajat za probavat lokalnih specialitet?:( Hoteli s 5 * pa niso glih za naju, niti všeč, še manj pa finančno:), midva sva bolj za treking variante... Ampak kaj se bo ziher dalo, letos sva malo skrčila pričakovanja in bova vesela že, če bova lahko šla na Hrvaško na morje, hehe:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. mar 2007 12:08

 

Veri, z nami je po tajski džungli, tri dni brez vode in elektrike ter ostalih civizacijskih dosežkov, hodil pet letni deklič, tako da ti ne bo treba dolgo čakat, da se podate na pot. Na čistočo in neoporečno vodo pa pazimo tudi doma, tam v tropih pač malo bolj...Boš videla, kako hitro bo minilo, pa boste že na kakšni poti...Mamamia

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. mar 2007 12:32

Ja, saj koliko pa misliš, da mislima čakat? Hehe, pet let je dobrih par let;) Samo mora bit verjetno tamljaši vsaj 4 star, hehe:) Zdaj pa odvisno, kok si jih bova natiplala na glavo;) Saj pravijo, da ti ni žal, glede na to, da vsak dan bruham, pa mi vseeno ni žal, potem verjetno, ko pridejo ven, je pa itak bolj zabavno, se ne bojim;) Saj afrika, tajska in mehika bojo tam še tudi čez 10 let, a ne?;) Potem bova pa vzela sabo par kulinaričark, da nama bojo frocke pazle medtem ko bova midva kake opice zasledovala, a ne?;) Me je pa kar stisnilo zadnjič, ko sem gledala knigo Thai cooking s tistimi plavajočimi tržnicami in prva misel, ki ti šine skozi glavo, joj, to morava it čimprej pogledat, potem pa realnost - ja, čez par let Veri

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. mar 2007 21:01

Veri, letos sem v Mehiki videla družine z zelo majhnimi otroki. Tudi samo leto starimi. Niso bili v hotelih s petimi zvezdicami (morda tudi, ampak tam jih nisva videla), pač pa so potovali. Videvala sva jih na avtobusih in v najinih poceni hotelih. Sicer ne vem, če imajo kaj (starši in otroci) od tega, pa vseeno. Ljudje se podajo po svetu tudi z majnimi otroki. mimika

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. mar 2007 22:59

Jaz sem bolj popotnik, pa sem si zmeraj govorila, tamala bo šla z nama. Da jo bom že vlekla s sabo... No, zdaj je stara dve leti in hodimo na Hrvaško morje. Ker bruha med vožnjo do dol ene 5x. Da ne govorim, da so največje breme pri razmišljanju o pohajkovanju kje: plenice! (kar pomeni full prtljage).

Da ne govorim, da je alergik. Da pazim na vse, kar poje. Pa zvečer naša velika punči še mleko v flaški pije... Ki mora bit ravno prav topel...

 Ko bo stara 4, 5 let pa upam, da bomo tok dorasli tudi potovanjem. Za zdaj smo pač bolj blizu doma. Sem se pa za letos odločila z njo prešnofat znamenitosti in večja mesta v Sloveniji. V vseh še sama nisem bila... Pa je tudi za eno stvar dobro, da smo blizu doma, a?

 

Jaz sem prej vedno gledala popotnike z malčki. Tudi zdaj jih gledam... in občudujem...

lidka

brza  

član od: 18.11.2006

sporočila: 54

17. mar 2007 12:21

mamamia.. se oproščam, ampak si morda že imela čas, da bi pogledala, kje v Parizu naj iščem tooooliko različnih kuhinj na kupu?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. mar 2007 19:20

Prebral vse štiri strani, pripomnil bi, da me preseneča, da nobeden ne omeni turške kuhinje. Po nekaterih razvrstitvah ( klasifikacijah ), na svetu so le tri kuhinje: kitajska, turška in francoska, vse drugo so izpeljanke. ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti