Katero hrano bi želeli poskusiti?

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. mar 2007 21:18

Jaz pa bi probala vse tiste piškotke in sladice, ki jih ima stana.r v svojem albumu. jade

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

14. mar 2007 7:58

Jade , pa S. podpeko, saherco od M., Vasino torto od V., pa še in še . Uf, skoraj bi pozabila M. golaž jankica

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

14. mar 2007 7:59

Jade

Ti kar pridi, lahko začneš s tole bajadero

 

 

 

stana

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

14. mar 2007 8:07

Mene pa mika suši, pa rada bi poskusila pravo kitajsko hrano na tv najraje gledam oddajo planet food, se mi kar sline cedijo ob raznolikosti ponudb, zadnjič je bilo nekje iz Italije in tam si lahko najel hiško za počitnice za hrano so pa hodile ženske iz vasi in kuhale, tako da so lahko probavali njihovo lokalno hrano. Vsaka je kuhala na svoj način. Bilo je enkratno videti andreja č.

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

14. mar 2007 8:22

Stana.r, le kako ti uspe tako gladka glazura Saj si verjetno že kje napisala, ampak ... Kje že kupuješ čokolado? jankica

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

14. mar 2007 8:34

Jankica, čokolado kupujem v trgovini Pekarne Vrhnika v Črnučah. Prodajajo pakirano po 2,5 kg (zame to ni noben problem porabit ) in je res odlična. Glazura za tole bajadero je narejena iz 100 g jedilne čokolade in 3 žlice olja. stana

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

14. mar 2007 9:41

˝Jaz pa bi probala vse tiste piškotke in sladice, ki jih ima stana.r v svojem albumu.˝ Dober tek, Klavdija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. mar 2007 10:29

nektarina je napisal/a:
tumpika kaj pa imajo na irskem? rusija je vodka, nemčija, češka pivo, ... nektarina

 

NA irskem imajo krasen whiskey, Jameson na primer, da ne govorim o temnem pivu Guiness, sploh ko ga poskušaš nad samo pivovarno, s čudovitim razgledom na Dublin....

Tudi pojesti se da kaj dobrega, sploh ribe ali polnjen goveji flam na žaru, pa kakšen dober stew (ena vrsta goste enolončnice v prostem prevodu)

 

Irska ti pod kožo zleze, sploh ko se malo potikaš po pubih....whiskey in njihovo pivo, prva liga.

 

Želim si pa v Indiji pokušat njihovo hrano, precej druge sem že jedla "v živo" (po uličnih stojnicah in v lokalih, kamor turisti praviloma ne zahajajo, saj samo tako zaznaš pristen, nič prirejen okus. Potem seveda primerjaš s hrano v restavracijah, kamor zahajajo tudi turisti, in si ustvariš malo bolj popolno podobo).

 

Kakorkoli obračam, najbolj sem se navdušila nad tajsko in burmansko kuhinjo, potem Latinska Amerika.

Me pa mikajo tele vzhodne zadeve, ki jih je omenjala Vendelina, a jih žal poznam samo iz literature in iz nekaj poskusov, narejenih doma, vendar če ne primerjaš z "originalom", ne moreš reči, koliko si se približal izvirnemu okusu.

Tudi arabske sladice bi lahko preizkušala do onemoglosti, pa španske Tapase kar po vrsti...

 

Skratka, če bi bilo po moje, bi se že kotalila. 

 

Mamamia 

 

 

 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. mar 2007 12:11

Ja, darling mamamia, za jesetra na sablji boš morala vzeti pot pod noge - sicer tebi to nikoli ni bil kakšen problem...:) Drugače bi mi zdajle teknil sushi - kar mi sicer vedno - medtem ko me kuhana in pečena japonska hrana puščata čiustveno hladno. Pozabila sem dodati še perzijsko kulinariko - njami, njami - se vidi, da je kulinarika na več tisoč let stari kulturi poglavje zase. Drugače pa je največ raznovrstne kulinarike na enem mestu možno dobiti v Londonu in sicer je en kulinarično raznovrsten kvart okoli Covent Gardna, drug kulinarično raznovrsten kvart je pa na Docklandu - skratka, če kdo načrtuje kakšen izlet v bližnjih praznikih na tisti konec, si naj še te kvarte ogleda. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. mar 2007 12:50

Za tale covent garden te bom še izrabila, ker zdaj ryanair leti iz MB v London, in se doma že dogovarjamo za ne dvodnevni kulinarični izled v London.

 

Tudi v PArizu, blizu Notre Dame, je ena krasna četrt, polna majhnih gostilnic s kuhinjami vsega sveta. Majhne, ozke uličice, pa same gostilnice - libanonska, vietnamska, japonska, kitajska, francoska, italijanska, iranska, indijska, grška, francoska, švicarska, korejska, izraelska, tajska, kaj vem kakšna kuhinja vse je tam zbrana in ne veš, kam bi šel prej...no, smo en dan in eno noč preizkušali marsikaj (tudi pijačo...) in potem naslednji dan okoli poldneva končali v francoski gostilnici na pravi čebulni juhi, ki dokazano preganja mačka....

 

Ne vem, če ne bomo iz Londona šli domov preko Pariza...Ak je bal, nek je bal...

 

Uh, Vendelina, tale jeseter na sablji bi billahko pravi razlog za pot pod noge...Pa žlička kaviarja za gospoda soproga, da bo po kulinaričnem še kaj drugih užitkov, kaj praviš?

 

Zdaj grem pa tu na kislo zelje in krvavico, da med službo ne padem dol...

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti