8. marec

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. mar 2007 6:05

Najboljši recept: ne glej! Če bo takih veliko, bo gleanost padla, ......sledi......itak je edini razlog za oddajo, kakršna je, da je taka zato, ker je menda potem gledanost velika.....

(ps: nisem gledala in v prihodnje ne bom gledala te oddaje).

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. mar 2007 6:44

rimljanka     Cila

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

9. mar 2007 7:19

Včeraj smo si ženske (tri) naredile res lep večer z kabaretsko - gledališkim večerom PIAF EDITH PIAF (Borštnikova nagrada leta 2004) in zaključile s klepetom na pijači.

Vendar ne zato, ker je bil dan žena ( kar dobro poznam zgodovino, ki jo je opisala Venelina), apak zato, ker je bila prireditev na sporedu in si večkrat vzamemo čas za tovrstno popestritev večera in duše.

kobra 1

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

9. mar 2007 7:49

8. marec je srečni dan za našo Encijan, ki je včeraj rodila hčerko. Čestitam! jankica

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

10. mar 2007 11:03

KetyP te čisto razumem! Le zakaj niso povabili v oddajo par čisto "navadnih"žensk! Zaposlenih mam, gospodinj, kmetic! Bi imele marsikaj pametnejšega za povedat, predvsem o enakopravnosti z moškimi! No osmo marec je že mimo ampak me je vzpodbudil k razmišljanju o enakopravnosti tudi včerajšnji roditeljski sestanek. Prva točka je bila prošnja učiteljice, ki je z našimi otroci že tretje in zadnje leto, naj za božjo voljo pridejo kdaj na govorilne ure in sestanke tudi očetje, saj v treh letih nekaterih do sedaj še ni imela čast spoznati Mimogrede, na sestanku je bil izmed 18 mamic samo en očka. (enakopravnost pri vzgoji otrok) Poglejmo naprimer v čakalnico otroškega dispanzerja, pa na razne ustvarjalne delavnice, ki potekajo v vrtcih, pa na ure pravljic v knjižnicah........No, koliko moških ste naštele? Vem, da bo zdaj katera menila, da zanjo ni enakopravnost to, da moški namesto nje pomije posodo.In zakaj ne?Kje piše, da mora vedno ženska biti tista ki bo družino nahranila in za njimi pospravila?Saj je tudi ona prišla iz službe, tudi ona je utrujena....,zakaj nebi bilo kdaj obratno? Saj vem, da bo katera rekla, ah pri nas ni tako, moj mož večkrat skuha....,verjamem, saj ne mečem vseh v isti koš, ampak govorim na splošno.Če bi šli pogledat v času kosila, tam po končanem delovnem dnevu, me zanima koliko žensk bi našli v naslanjačih pa s časopisom v roki, medtem ko bi možek pridno pripravljal kosilo?Zakaj mora ravno ženska preždeti celo nedeljsko dopoldne za štedilnikom in nato še del popoldneva da vse pospravi? Kolikokrat slišimo kako mlado mamico, ki toži kolikokrat je morala ponoči vstati ker je dojenček jokal.Kaj pa mladi očka?Ah on gre v službo zjutraj, ni govora!Aja saj, mamica pa cel dan prespi! No vem, zdajle ko boste tole prebrale, si boste mislile, kaj pa je s to žensko? Ampak prosim, roko na srce a ni vse res kar sem napisala?Vsi se pogovarjajo o višini plač žensk proti moškim, pa o zaposlovanju, da so še vedno na teh področjih v podrejenem položaju proti moškim, jaz pa sem izpostavila še položaj v družini. Kristina

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

10. mar 2007 11:25

Kristina ! Lp tejka77

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

10. mar 2007 21:31

Ježušna, Kristina, nea ga seri, tiš hitro sama. Take finte sn jaz mela. tumpika

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

10. mar 2007 22:59

Kristina LP! fakin712

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. mar 2007 7:11

 ja zakaj pa bi budila še moža ponoči, ko se tamajčkeni drobižek zbudi. saj ji ne more dat jest, lučko znam pa tudi sama prižgat.

Medtem, ko jaz kuham in pospravljam pa ima on drugo delo. Na časopis pa tako ali tako nismo naročeni, pa tudi naslanjača nimamo. Tako, da poknjenje na kavč in čitanje pri nas odpade.

jade

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. mar 2007 10:21

Kako naj vem, o čem razmišlja dobršen del populacije in kaj mislijo določene predstavnice žensk, če ne gledam  nobene oddaje? Meni so take oddaje dobrodošle, ker mi širijo obzorje.

Je pa zanimivo, kak pušeljc so izbrali: predstavnico, ki je  znana po pretepanju mlajših konkurentk in to na način, da se ji smeji cela Slovenija ( ni bilo oprostilne sodbe), uspešna manegerka podjetja, ki ne izplačuje regresa, ima sramotno nizke plače, plačila sposobnost pa .. Aja, so pa zamenjali celostno podobo, to je pa v tej situaciji nujno.

Razpravalja nuna, ki je sicer ženska, ki najbrž ne ve, kako funkcionira ženska na trgu dela. Nuna nima konkurence, zakaj pa nima možnosti biti papež, se pa najbrž nikoli ne bo vprašala.

Razpravlja ženska, ki ji partner za 40 rojstni dan podari nasramno drag avto, o čemer pišejo vsi časopisi. In ga tudi sprejme. Pa si ga najbrž lahko kupi sama.

 

Na rob vsemu pa: koliko se vas je spomnilo, da je 8. marec dan žensk in ne dan žena ?

 

Prav na ta dan sem prebila nekaj ur na sodišču, tokrat kot podpora gospe , ker je  samo prijatelj svojo gospodinjo najprej skušal zadaviti, potem jo je vlekel k predalu z noži rekoč, da ji bo prerezal vrat, potem pa je na srečo pozvonilo na vratih in je zbežal. Medtem, ko je žrtev iskala pomoč v bolnišnici, ker je krvavela v grlo zaradi davljenja , je tip visel pri dovetniku, da hoče pol stanovanja, za katerega ni dal niti tolarja in ga je gospa še leta odplačevala. Policija prijave splon ni predala tožilstvu ( pa to ni edini primer), čeprav priče potrjujejo prihod policije. ( Nikoli ni prespal v tem stanovanju.)

Hočem povedati naslednje: tip je na sodišču brezsramno izjavil, da jo je ljubil, ona pa je bila sebična, da ni bil nikoli nasilen in je ni nadzoroval. Čeprav so vsa dejatva, ki so jo zanemarili odvetniki ( ena odvetnica je naredila ogromno strokovnih napak, druga odvetnica jo je ogoljufala, prijava na dovetniško zbornico pa je bila sicer uspešna in brez kazni, odvetnika od BPP pa je bilo treba spremljati pri vsakem koraku), je bila sodnica na strani - nasilneža, ki je vložil tožbo z namenom, da spravi gospo nazaj na psihatrijo, zraven pa še precej zasluži. Zaradi nekaterih spretnosti je tožbo umaknil, po 9 letih sodnega postopka, ki se je vlekel po krivdi države.

Ker poznam še nekaj takih zgodb, mi ob omembi Dneva žena obrne želodec.

Ko sem menjalo službo, so me poslali na ginekološki pregled ( šlo je za delo v pisarni), podpisovala sem peticijo za enakopravnot žensk, ki niso kao sposobne  dela v komerciali, ker ne morejo spiti 1 l vodke in podpisati pogdbe, tako kot moški. Avtor te izjave  je bil še nekaj let nazaj, ko me je želel zaposliti v firmi, kjer je bil direktor, še vedno ponosen na to izjavo.

Ne bom govorila o kadrovskih politikah, o spolnem nadlegovanju na delovnem mestu, o precej  različnih plačah za isto delo ("  za eno  žensko je ta plača zadost"), ki jih poznam iz  prve roke in iz dologletnih izkušenj.

 

Nismo enkopravne in se nehajmo slepit s prazniki, ki so pesek v oči. Ste pozabile Drobniča in njegove ideje o dvigu rodnosti, ki še ne bodo potihnile. Samo akterji bodo drugi !

 

Na koncu pa še znamenita izjava Igorja E . Berganta, da ni enakopravnosti spolov, dokler moški ne bodo tekomvali v sinhronem plavanju na olimpijskih igrah. Komentar prepuščam vam.

 

 

 

 

 

Frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti