Katere ribe pripravljate največkrat?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 2. mar 2007 12:46 | ogledi: 5.294 | odgovori: 86

Doslej sem pripravljala v glavnem sardelice, osliče in postrvi. O drugih premalo vem in se jih niti ne upam kupiti.

Katere pa vi največkrat pripravljate in kako? 

Lp

Cila

Zvončica  

član od: 20.7.2006

sporočila: 170

2. mar 2007 13:00

Brancin, orada. Na žalost, mož ni ljubitelj rib, tako da skoparimo z ribami na jedilniku. Pa še to. Žal nimam časa, da bi delala dva kosila (zanj pa zame in otroka), čeprav tudi občasno. LP! Zvončica Sporočilo je spremenil(a) Zvončica dne 02. mar 2007 13:40:58

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

2. mar 2007 13:02

Orada, losos, tuna, skuša, morski pes, morska mačka (slečena seveda), kovač, škrpina, trilje, polenovka... Ene par mojih receptov za ribe je v bazi. Levinjav

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

2. mar 2007 13:10

Meni je najboljši losos. Mora pa biti rezan po dolgem, kotleti ne veljajo. Ga pokapljam z limono, olivnim oljem, dodam rožmarin. Pustim nekaj časa v marinadi. Nato posolim, povaljam v koruzni moki in spečem na olivnem olju. lp bina

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

2. mar 2007 13:14

Pravkar se pečejo pange. Drugače pa še postrvi, škarpene, osliče. Redko tudi sardele, losos. vanya

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

2. mar 2007 13:15

Mi pa jemo skušo, tuno, zobatca, pagorja, lista, drugače se pa posvetujem z mojim prodajalcem v ribarnici katera riba je sveža in predvsem divjak. Včasih pa dobiva še kakšno ribo od kakšnega ribiča, če ravno zaide k možu. JORDI

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

2. mar 2007 13:59

Mi imamo dvakrat na mesec na jedilniku oz. petke brancina, orado, kovača. Nič ne kompliciram in jih naredim kar na krompirju. Okusno! beki

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

2. mar 2007 14:06

Mi se trudimo , da jemo ribe vsako soboto. Največkrat so na jedilniku brancin , orada in losos, občasno si privoščimo lista , zobatca in škampe, velikokrat pa jemo tudi lignje - ponavadi potem v nedeljo.Če imam fileje jih samo pomokam s koruzno moko, ali pa ribo polijem z vročim oljem in v pečico. Poleti jih pa pečemo zunaj v pizza ponvi.Obvezno zraven tržaška omakica. andreja č.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. mar 2007 14:17

Jemo zelo veliko rib. Najraje imamo ribone (arbune), orade, zobatce, brancine, tudi grdobina in škarpina tekneta. Ne mine teden, da niso vsaj enkrat na jedilniku, tudi otroci jih imajo že od malega zelo radi.

Pripravljamo jih različno - včasih v pečici v kombinaciji z zelenjavo in krompirjem, včasih v ponvi v okju, velikokrat na žarum, preizkušamo številne recepte - na priemr filejo lista v smetanovi omaki s kaprami, orade z olivami in zelenjavo v pečici, morski pes na različne načine.

Sardelice imamo tudi zelo radi, nazadnje smo jih naredili v savorju.

 

Losos je prav tako na našem jedilniku, v smetanovi omaki s koprom ali  pečen na olivnem olju.

 

Če dobimo večjega brancina  ali zobatca ga pripravimo v soli, san pjero pa je tudi slasten....

 

skratka, mi smo pravi riboljubci.

 

Škampi, lignji, folpe, sipe in hobotnica ter školljke so pa tako poglavje zase in so tudi velikokrat na našem jedilniku.

Mamamia

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

2. mar 2007 14:54

Najraje imamo ušate, ki se pa v ribarnici zelo redko dobijo. Tako se najpogosteje mastimo z zobatci (tisti, ki jih ne motijo kosti) ali s fileti ostriža (tisti, ki nimajo potrpljenja s kostmi). Pa tudi drugih rib se ne branimo, samo, da niso gojene. Lep pozdrav, Sonja

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

2. mar 2007 15:00

Največkrat so na našem jedilniku sardelice,sledijo jim postrvi,osliči,velikokrat pa se na krožniku znajdejo tudi brancini.Ribe imamo nasplošno vsi radi. kalcicl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti