Katere ribe pripravljate največkrat?

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

3. mar 2007 19:45

Rio mare s čebulo 

Na mojo žalost, mi ne rata prepričat mojih, da bi še kaj drugega probali

stana

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. mar 2007 21:20

Ej Škarpina,

sem mogel okna odpret, da se razkadi duh po ribi.

ežoj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. mar 2007 22:15

Tiste, ki jih prinesejo: fant ali pa njegov oče, ki je strasten ribič:) Jaz sicer nisem najbolj navdušena nad ribami, ker majo toliko kosti, tako da imam ravno iz tega razloga najrajši kar lososov file ali pa sardelice, hehe. Sicer pa so to bili zadnje čase moli in sardele, ker se pač zdaj ulovijo, pa tudi ugorja včasih dobiva, kupiva pa v glavnem fileje (glej razlog zgoraj:) osliča, lista ali lososa, sva pa tudi že brancina, morske žabe,ma svašta, jaz sem kupila tudi že ribje glave za ribjo juho, hehe. Sva ravno ugotavljala, da še nisva jedla iste ribe 3x, hehe. Živela pestrost;) V konzervi pa ima fant najraje skuše v olju ali zelenjavni omaki, jaz pa tuno v slanici. Na splošno mam pa rajši druge morske sadeže: rake, školjke in glavonožce, te zadeve so meni njami:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. mar 2007 22:28

Pred kratkim recimo: morskega goloba, pašaro, mole, vezalke, girice, igle, tuno, skuše,... Jedla sva pa pri njegovih tudi morskega psa, samo ga navadno cvrejo in je dokaj masten... Ma ne kompliciraj, vse lahko ješ lepo pečene v pečici ali na ponvi manjše pa tudi ocvrte - lahko samo pomokane ali pa dobesedno pohane - fant je zadnjič pohal sardelice in so bile super! Bojo všeč tudi neriboljubim:) V pečici pa lahko vse skup obmečeš z zelenjavo ali pa prej mariniraš, pa imaš 1001 variacijo. Ne bi se rada delala nekaj preveč pametno, ker se ima za ribjega analfabeta, ampak ni tak kunšt, kot se zdi;) Sladkovodne jeva po navadi pri fantovih starših, midva imava rajši morske, od sladkovodnih sva sama naredila samo postrvi, pri njih pa jedla še: klene, podust, krapa, lipanja, dve vrsti postvi: šarenka in potočnica, zatlovščica... V bistvu sem ugotovila, da sem že kar dosti rib probala za nekoga, ki v principu ne mara rib:) Tako da je še upanje za vse tiste, ki imate take neriboljubne člane v družini;) Samo morajo bit tako zagrizeni kot jaz, da vseeno vse probajo... Še vedno pa imam najrajši sardelice in girice:) Veri

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

4. mar 2007 23:19

Fileje morskega lista sem začinila s soljo, poprom, česnom, rožmarinom in timijanom ter ga spekla na malce olivnega olja. Za prilogo pa na veliko narezan krompir, kolerabo, korenje, komarček, brstični ohrovt - vse skupaj malo odišavljeno in osoljeno in spečeno v pečici. Pa veliko skledo motovilca. Mmmmmmmmm.... ssilva

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

5. mar 2007 0:10

Škarpina.

Za posodo pomivat sem preštorast, če se pa s cvičkom lahko kompenzira se bom pa enkrat kar sam povabu.

drgač si pa ti že mal žleht s tvojimi slikcami. Sam tolk da veš, kolk se nam sline cedijo.

Matjaž

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

5. mar 2007 3:04

Matjaž, trenutno lahko postrežem samo s slikicami, ko bo prilika, pa tudi s sveže pečenimi ribicami. Drži za

kompenzacijo.

Svježa jadranska lignja na žaruOrada na žaruDagnje iz pećniceKamenice na tri načinaRiba u woku na pikantan način

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

5. mar 2007 6:30

SIBA molzenje ugora po mojih izkušnjah ne prinese nobenega uspeha,jaz ugora odrežem pri ritni luknji in spodnji del uporabim za brodet,ali pa ga zavržem.Marsikdo res prisega na molžo,pa mislim,da kosti res ne plavajo prosto po telesu,pa naj bo riba ali katera druga žival.Brez skrbi,sem tudi sam že molzel,pa so iglice še zmeraj ostale v ugoru in tudi od velikosti ribe je odvisno.Za juho pa je moj izbor sveža grdobina,škarpina ali oslič.V juho dam vedno pest riža in dosti zelenjave.Na gradelah najpogosteje obračam sardelice ali lokardo.Jadranske lignje pa ocvrte na dunajski način,ali pečene na plošči z bučkami. ati zlati

Slovenica1  

član od: 28.11.2006

sporočila: 23

5. mar 2007 7:55

Kuham vse kar je iz morja, na mnogo načinov .... v pečici ... cvrte ... na gradeli ... juha ... na brodet .... Katere ribe? Odvisno od sezone .... pa možnosti peke na gradeli. Najraje imam brancina, skuše, romba, osliče (jadranske), sardele, orade, pice, kokota, mola, pa še kaj se jih najde .... Slovenica1

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

5. mar 2007 8:25

Ati zlati : SIBA molzenje ugora po mojih izkušnjah ne prinese nobenega uspeha ... Se strinjam. Sem upal, da kdo ponudi boljšo rešitev za tega nočnega plenilca siba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti