Pošiljanje sms-ov

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

tema odprta - 12. feb 2007 12:21 | ogledi: 2.806 | odgovori: 41

Zgodilo se je takole- na TV Paprika sem poslal SMS za odpiranje sefa na številko 3737. Potem pa se mi je cel mesec dogajalo, da so mi pošiljali plačljive SMS-e kot reklama še za druge nagradne igre v oddaji Bomboniera(0.42E en SMS) .Seveda nisem imel pojma, da je to plačljivo pa še brez mojega dovoljenja. Za posledice poslanega prvega SMS-a sem zvedel šele pri plačanju računa, ki je bil kar precej višji od normale. Potem je sledilo klicanje in preklic pošiljanja, ki tudi ni bilo zastonj. Baje naj bi bilo obvestilo o pošiljanju napisano pri njihovem prvem SMS-u, čisto na koncu s ceno vred, ampak jaz ponavadi takih sploh ne čitam.In tudi če bi, bi moral zopet plačati tega in preklic, kar pa mislim, da ni prav.

To je moja zgodbica, ki naj služi kot opozorilo zoper tanjšanje denarnice. Verjetno je takih zgodbic precej veliko.

lp

ZVONE

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. feb 2007 12:35

Vsaka šola nekaj stane. Sem se drobne tiske naučila dobro prebrati. Loni Makaroni

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

12. feb 2007 12:37

ja res je, na koncu piše, da ti bodo pošiljali smse in da so plačljivi. no, boš drugič dvakrat premislil preden boš spet kaj takega poslal, bodi srečen da si lahko brez težav preklical, eni morejo celo na mobitel hodit da jim to oni uredijo. nektarina

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

12. feb 2007 13:51

Zvone, to si si enostavno zaslužil.

Prvič, ker gledaš gnilo TV Papriko, drugič - ker si hotel odpirati sef in tretjič - ker ne bereš drobnega tiska in kar pošiljaš...

Če imaš preveč prostega časa, raje kuhaj!

 

lp

auachiuaua

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. feb 2007 13:53

Vrag je vedno v podrobnostih in drobnem tisku. Mamamia

mamamia

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

12. feb 2007 13:55

No, no, pa saj je Zvone hotel samo dobro vsem, ki morda še ne vedo za te fore in je povedal svojo izkušnjo.

 

Saj jst sem se tudi opekla enkrat na to foro pa vem za drugič. Vsaka šola pač nekaj stane.

alexis

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

12. feb 2007 14:04

Mojemu fantu se je to zgodilo, ko je poslal sms za neko nagradno igro za avto. Bila je tudi neka taka podobna številka. Tudi pri njemu je nekaj časa trajalo preden si je prišel gor, da vsi ti smsi tudi stanejo. So mu pa šli precej na živce. Potem je klical na Mobitel pa so mu rekli, da oni nimajo s tem nobene veze in so mu dali številko kam naj pokliče. Potem je pa čakal pa muziko poslušal, da so ga prevezali pa spet muziko poslušal, ker so ga narobe prevezali. No na koncu je ugotovil, da bi moral samo stop poslat nazaj na številko pa bi blo vse vredu. Hec je bil, ko je potem čez kak teden pa iz neke druge številke dobil reklame. To je blo pred parimi meseci, sedaj je zaenkrat (trkam na les) mir. vanya

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. feb 2007 14:13

jaz nimam nobenega mnenja rad bi le preizkusil te novosti, da vidim, kako fnkcionira, pa mi ( Φ )

neki tudi rata. Le, da ugotovim kaj je to " vstavi sliko "

, ne vem če mi bo kaj uspelo , kaže da ne, če pritisnem predogled ni nič.

 

pa res ne vem kaj je to " vstavi sliko " a kdo ve, naj pojasni. ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 12. feb 2007 14:14:52

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

12. feb 2007 14:16

Linkati moras sliko (tporej končnica na jpeg, gif, png) ne pa predal na spletu kot si ga ti skopiral, zato ni slike Predogled pa pri naprednem urejevalniku ne dela, zakaj bi. Saj vse kar vidiš se tako objavi Gumb bom pa umaknil Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. feb 2007 14:47

Jernej,

zdej se ******vam nekaj časa s slikicami, pa ne najdem tega na jpeg. Pri meni so slikice spravljene v Kodak EasyShare, a si lahko mal bolj natančen kaj moram naredit za sliko?

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. feb 2007 14:50

Mislim, da so slikice v formatu jpg in ne jpeg, mogoče bo tako šlo, ežoj.

Malo kontra barve, da ne bo dolgčas....

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti