Valentinova večerja

jaggy  

član od: 12.8.2004

sporočila: 34

tema odprta - 7. feb 2007 15:51 | ogledi: 3.718 | odgovori: 15

Lep pozdrav vsem skupaj.

Če imate kakšno pametno idejo kaj bi lahko pripravil punci za valentinovo, da bi bilo hitro pripravljeno ter seveda okusno.

Za sladico sem imel v mislih Vanilijevo šarloto z omako iz gozdnih sadežev;)

V mislih sem imel tudi rostbeef z zeliščnim maslom sam nisem prepričan če ima rada medium(vem da lahka čisto zapečeš meso ampak mislim da ga je za tist preveč škoda)

Lahko bi se šel tudi "jacka" pa bi ji naredu goveji stroganov, ki bi ga glambiru ampak nočem zažgat pol cele hiše:D

Če imate kakšne fine zamisli se toplo priporočam:)

LP vsem skupaj!

Ambrož

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

7. feb 2007 15:53

Naredi ji pomfri in dunajske zrezke, za sladico pa sadno kupo. ivonja

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. feb 2007 15:56

jaggy, ne zameri, ampak se mi zdi, da bi ti lahko dal kakšen nasvet nam... Drugače paa bi jaz na tvojem mestu naredila kaj čimbolj lahkega za želodec, da ne bo potem prehitro konec večera matilda

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

7. feb 2007 16:06

Kaj pa kaj mehiškega? za predjed čips in omaka iz avokada. za glavno jed pa tortilje polnjene z piščančjim mesom, papriko, čebulo, korenjem,... zraven pa riž? tamara

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. feb 2007 17:58

Jaz bi jo na tvojem mestu peljala v kako dobro restavracijo in tam si naj zbere tisti, kar ji bo šlo v slast. lp Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. feb 2007 18:06

Pa naredi biftek namesto roastbeefa, njej ga prepečeš, sebi ne. Ga daš na krožnik, preliješ s konjakom in flambiraš...zelo učinkovito, vem iz lastnih izkušenj, saj smo to včasih počeli; brez skrbi, ne boš skuril hiše s tistim malim ogenjčkom, boš pa pričaral prijetno vzdušje... Za predjed pa kakšna rezina prekajenega lososa s stepeno sladko smetano in kančkom hrena, pa malo kaviarja za okras (saj kaviar je tudi afrodizijak...). Mamamia mamamia

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

7. feb 2007 19:29

Lahko pa nabaviš školjke - dagnje. Jih daš v toplo vodo, da se odprejo. Nato pa polne polovičke položiš v pekač, na vsako školjko kaneš kapljico olivnega olja, daš malo česna in soli. Poliješ s pretlačenimi pelati, v katere vliješ malo belega vina in začimb. Preko vsega skupaj naribaš sir, potreseš z origanom in to je to. Če imaš čas, lahko zraven ponudiš sveže pečene lepinje ( recept je v bazi ). Stvar je zelo hitro narejena, poceni in preizkušen afrodiziak....predidevam, da želiš, da se večer zaključi s prijetnimi občutki. Pa lep valentinov večer in javi, kako je uspelo. jessy6

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

7. feb 2007 19:37

Jaggy zelo lepo to, da se boš tako potrudil za svojo. Jessy, kaj pa tisti česen not, nekatere potem moti zadah...... katti

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

7. feb 2007 20:58

Jaggy ko boš pripravil,kar pač boš in če bo zadovoljna,pa posreduj recept še mojemu možuAli pa če ti ga pripeljem za kak teden? Kristina

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

7. feb 2007 22:03

tamalaursa, hvala za super link! Meni kar učke ven meče:))) ssilva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti