Vedeževalka!

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 6. feb 2007 21:56 | ogledi: 6.511 | odgovori: 38

Ali ima katera kakšne izkušnje iz tem oz. ali mi katero priporočate!

Hvala!

beki

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

6. feb 2007 21:59

Kejko gnara si pripravlena razkirati? Napiši cifro, pa se lehko dalje menimo. tumpika

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

6. feb 2007 22:17

Beki, poglej na zs! Sicer pa, če je ta tema zanimiva še kateri, naj me kontaktira preko zs. Pozdrav vsem, helenag

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. feb 2007 7:49

Pridi v Mursko Soboto. Tu je ena starejša gospa, te pogleda v oči in pol ure ne neha govoriti o tvoji preteklosti, sedanjosti in prihodnosti. Včasih take pove, da je kar strašljivo, če se pa to potem uresniči, je pa toliko huje. Samo en primer, ki sem ga doživela. Sedela je v zadnjem delu ene cvetličarne, z hrbtom obrnjenim proti vratom. Pa vstopi mlajši gospod in prosi cvetličarko, naj mu naredi šopek iz rdečih vrtnic. Pa se oglasi ta gospa in ga od daleč, brez da bi ga videla vpraša, kdaj bo njegova žena rodila. ( pa ga ni niti videla niti poznala). Gospod presenečeno pove, da mu je pravkar povedala, da je noseča in da je presrečen, da ji nese vrtnice. Ko odide, pravi ta gospa, da ni imela srca, da bi mu povedala, da bo imela žena spontani splav in da nosi sinka. Čez 3 mesece ga srečam vsega objokanega in mi pove, da je žena v bolnici in je imela včeraj spontani splav. Jaz se zgrozim in ostanem brez teksta, kar se mi zelo redko primeri. To je samo ena od resničnih peripetij. Kyara

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

7. feb 2007 8:10

Še moj : moji prijateljici je vedeževalka lani poleti povedala, da je njen mož tako hudo bolan, da ne bo dočakal novega leta. Mož je sicer res bolan (zvišan krvni tlak in vse, kar ima v paketu precej moških, ki se počasi bližajo Abrahamu), smo že v februarju, pa še pridno služi vsakdanji kruh. Prijateljica pa je preživela pet peklenskih mesecev in skoraj zbolela na živcih. No, ta vedeževalka ni imela srca kot tista, ki jo pozna Kyara... še manj pa sposobnost vedeževanja (hvala bogu vsaj to, drugače bi bil prijatelj že pod rušo)... Jaz osebno jim ne verjamem . LP, V.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. feb 2007 8:23

Daga beki po eni točki ti dam 100 točk za iskrenost - iz preprostega razloga, ker si upaš tole na forumu vprašati, večina ljudi, ki obiskuje vedeževalce, bi kaj takega zanikala. Zdaj pa resno: če hočeš, da ti nekdo potrdi tisto, kar bi rada slišala, zavrti 090 in tako naprej in tam ti bo slejkoprej nekdo povedal točno tisto, kar bi rada slišala. Malo boš plačala, držalo bo kak mesec, potem boš pa spet klicala in če ne drugega, boš razvila odvisnost od 090, stvari, ki te mučijo, se pa same od sebe ne bodo rešile. Vsekakor obstajajo ljudje, ki so bolj senzibilni, ki imajo eno življenjsko modrost in ki včasih rečejo kakšno misel, ki nam potem pomaga, da se nam razjanijo določeni dvomi. Nekateri od njih so tudi vsaj v enem delu jasnovidni. Zelo majhen odstotek takih ljudi pa te svoje sposobnosti prakticirajo kot stalno dejavnost, ki se plača. Tisti, ki to počnejo, kasirajo in plačujejo davke, tisti to praviloma niso. Namesto, da sprašuješ okoli, kje je kakšna vedeževalka - najdi raje modrost v sebi. Nauči se poslušati intuicijo in nauči se ločevati intuicijo od svojih nesigurnosti. Lahko tudi študiraš tarot, i-ching in te stvari - liki simbolizirajo različne situacije, ki se ponavljajo že več stoletij, da ne rečem tisočletij - po kakšnih štirih letih ti bo že nekaj malega o tarotu jasno. Predvsem pa: odloči se, da boš odrasla. Odrasli vemo, da v življenju ni bližnjic, ni plonkceglcov in vemo, da svet ne bo lepši, samo zato, ker je ena vedeževalka to rekla - ampak zato, ker bomo sami naredili, da bo lepši. A si razumela? Vendelina jr.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. feb 2007 8:55

Vendelina, tvoje pisanje delno drži. Pregovor pravi, pomagaj si sam in bog ti bo pomagal. No ta gospa, ki jo opisujem, ne kasira nič za svoje "videnje". Ampak ko koga sreča, ki jo je pripravljen poslušati, mu vse pove kar želi in kar ne želi slišati. Ko je mene prvič videla, mi je par takih "naštepala", da me je kar srh spreletel.Vse pa je bilo resnično. Pa me ne pozna. Mislim, da je pač bolj dojemljiva in pronicljiva od velike večine ljudi. Podobna je bila moja stara mama. Kar je napovedala, da bo, je resnično bilo že čez 2-3 dni. Mislim, da imajo pač eni take "prebliske" in intuicijo, in to do te mere razvito, da je kar strašno za nas navadne ljudi. No ta gospa, o kateri govorim, s temi svojimi sposobnostmi ni obogatela in niti nikoli ne bo. Ona to sama, prostovoljno pove skoraj vsakemu. Razen, nekaterim zelo negativnim ljudem. Pa sem jo vprašala, zakaj pa njim ne. Pa mi je odvrnila, da zato, ker niso vredni njene pozornosti in da itak ne bodo v življenju nikoli dobro vozili. Drugo pa so vedeževalci, ki služijo na račun naivnih ljudi. Kyara

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

7. feb 2007 8:55

Vendelina,v večini komentarjev se strinjam s teboj,tu pa se ne popolnoma.Res ima večina ljud čut,da "vidi"dogodke vnaprej,vendar tega čuta ne razvije.So pa ljudje,ki imajo ta čut zelo razvit.Pa kakorkoli jim rečemo.Seveda so v nas takoj dvomi,zaradi "pestre"izbire teh,ki se ponujajo povsod.Tudi o pošiljanju neke pošte,kar sem nazadnje brala tu na forumu.To so res skrajnosti.Po moje pa tisti,ki to sposobnost imajo,ne delajo takih neumnosti. lp Saša

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

7. feb 2007 10:03

Malce mojega mnenja: vsake toliko obiščem mojo teto, da malo poklepetamo - je že starejša - pa zato, ker je pač tiste sorte žlahta, ko se tu in tam obiščemo. Mimogrede mi še pogleda v karte in kavo. Vse poteka v enem krasnem, sproščenem in smeha polnem vzdušju; šele ko se kaj zgodi ne vem, ali naj bom šokirana ob dogodku ali zato, ker sem to že nekje slišala. No, to je glede šloganja. V bistvu sem se želela navezati na Vendelino jr. in sicer sem mnenja, da nima obisk vedeževalke (povdarjam - ne takšen za štos) nič z odraslostjo. Verjamem v stanje, da ko se človeku svet podira - takrat se primeš za vsako biljko. Pa naj bo to končno tudi vedeževanje. Težko je takega človeka razumet. On ostane brez celotne zemeljske oble, za nekoga se podre le pol sveta, meni pa se niti kamen ne prestavi. No, tak jaz razmišljam. Ne rečem, da vsi letijo k šlogarcam ravno v stiski - velikokrat pa. Kaj pravite? titta

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

7. feb 2007 10:14

strinjam se s kyaro, da imajo eni posebno intuicijo. od moje babice sestra je znala "vedeževat", "šlogat" al kar koli že, pač vedela je določene stvari, tudi za smrti in to. nas je znala iz makedonije poklicat s tisto njeno ubogo penzijo, da vidi kako smo, ker je neki sanjala in tako in vedno se je prej kaj zgodilo (in ona ni vedela), je kdo zbolel, si kej naredil. meni je tudi gledala v kavo, ko sem bila stara 14 let in vam povem, da je povedala vse prav in ni imela od kje vedet, ker nekaterih stvari nihčeni vedel. j e pa napovedala mene. ko je bil starejši brat star 3 mesece so bli v makedoniji in je rekla mami, da ko bo star eno leto, da bo zanosila in bo drugi otrok ženskega spola in voila evo mene na svet (morm rečt, da sva se oba s starejšim bratom zgodila, ker je imela mami rahle težave z zanostivijo).... lp sam da se kuha..

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

7. feb 2007 10:33

Še moja izkušnja: bila sem kar precej bolna, slučajno je takrat moja prijateljica obiskala svojo znanko, ki bolj za šalo in dobro vzdušje prerokuje iz kavne usedline. Povedala ji je, da je njena prijateljica bolna, vendar bo vse v redu ( tem stilu). Ko mi je moja prijateljica to povedala, sem se odločila, da gre zame in sem začela v to tudi verjeti. In res se je vse uredilo. To sigurno ne pomeni, da me je ona pozdravila ali so me pozdravile samo moje pozitivne misli, res pa je,da mi je bilo lažje prenašati vse težave in kar nekako se mi je oddahnilo. Bila sem (zaradi postavljene diagnoze) precej prestrašena. Želim povedati, da sem zelo odrasla, pa vendar sem se oprijela te dobronamerne misli in bilo mi je lažje. Kasneje sva se tudi medve spoznali in sva postali zelo dobri prijateljici. Tudi meni kdaj za šalo pogleda v kavo, presneto, da veste: velikokrat mi pove stvari, ki so neobičajne in se res tudi zgodijo. Kako pa si naj to razlagam? Menim, da je zelo žalostno samo to, da nekateri vedeževalci služijo velike denarje na račun ljudi, ki so v stiski. To mestnac2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti