Vedeževalka!

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

7. feb 2007 10:55

Pa še moj piskrček k Vandelininemu mnenju. Mogoče razmišljaš prav, vsaj zate zagotovo. Jaz ti pa iz lastnih izkušenj povem, da ljudje ne pridejo zato, ker jih zanima, kaj se bo zgodilo, pač pa zato, ker rabijo toplo besedo, nepristranski nasvet, ker so v večini primerov ali prestrašeni ali pa zelo zelo osamljeni. In če lahko človeku polepšaš vsaj en dan, mu daš kak pameten nasvet ali mu pustiš, da se ti zaupa, je tvoje delo plačano. Če seveda nisi tiste vrste 090... Dejstvo je, da so nekateri ljudje bolj nadarjeni za jezike, drugi za matematične opreacije....nekateri pa imaj(m)o intuiciji bolj razvito od drugih, preprosto zato, ker verjamejo, delajo na sebi in svoj dar razvijajo. Samo toliko, pa lep dan še naprej helenag

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. feb 2007 10:58

Ja, so trenutki, ko se mora človek na kaj "prijeti" - v smislu, da potrebuje kako pametno osebo ob sebi. In sem spadajo: kakšni vobče modri ljudje, ki so imeli zelo pestro življenje z vzponi in padci in so se iz vsega kaj naučili. Pa ljudje z močno intuicijo. To so lahko bodisi gospodinje, bodisi psihologi, bodisi celo kakšen duhovnik, bodisi zdravnik, bodisi šofer, ni važno...ali človek ima tisto nekaj več ali pa nima. In moj point je bil naslednji: takšne ljudi je treba iskati in jih spoznavati že takrat, ko ti še nič ne fali, ko še ni problemov. Ker, ko so problemi v življenju, takrat hočemo slišati, da bo vse v redu, da se bo vse rešilo in da bo spet vse lepo....in to nam takrat lahko pove kdorkoli, ker ni važno, kdo je povedal, važno je kaj je povedal....in v taki ranljivi situaciji je človek dober material za manipulacije. Za 50 EUR se da ranljivega človeka potolažiti, za 100 EUR se pa naredi še točen izračun, kdaj bo bolje, za 200 EUR bomo pa kristale polagali možu, ker se mu en tur na trebuhu dela...... Pa dajte no!!!!! EMŠO gor ali dol, ranljivost gor ali dol, odrasli ljudje na take manipulacije ne padajo, nezrele osebe pa. In glede na to, kako vedeževalska industrija cvete, je nezrelih ogromno, In beki in vse ostale: pojdite v trgovino in kupite knjigo od Martina Kojca Učbenik življenja - zelo dobro za začetek, pa še ceneje od jasnovidk in te solate - pa delajte na sebi. Vedeževalke namreč s tem, ko poslušajo vas, delajo na sebi in na svojem dohodku, ve pa delate samo na svoji odvisnosti od jih. Sorry, truth hearts. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. feb 2007 11:00

jaz sem sicer z obema nogama trdno na tleh, a me je pred kakšnim letom dni radovednost (oziroma dolgčas v zdravilišču, če sem iskrena) pripravila do tega, da sem šla k astrologinji. Hec je bil, ko je odprla tisti svoj lab top in mi začela govorit o mojem življenju, predvsem preteklosti, pa o družini oziroma posameznih članih. Rekla je, da sin študira to in to (smer je povedala, ne na primer družboslovje) v tem in tem letniku, pa da ima težave (sveta resnica je bila vse to). Hčerko je tako podrobno opisala, pa njene značilnosti in značaj, tudi to je rekla, da mi ni niti malo podobna (kar drži, saj je izrezan oče). Najbolj me je "sezula", ko mi je povedala nekaj tako zelo osebnih stavri, ki sva jih vedela le jaz in mož (in tretja oseba)...To je bila zanimiva izkušnja. Je pa res, da tale ne napoveduje veliko, nekaj od tega, kar je rekla, da se bo zgodilo, se ni, nekaj pa se je (oziroma si njene napovedi lahko tako razlagam, če sem čisto natančna). Jaz namreč še vedno verjamem, da si vsako stvar, ki to jo nekdo napove, lahko prirediš tako, da se nanaša osebno nate. Je pa ena vedeževalka moji prijateljici take kvasala, da je bilo veselje - o tem, da ji je mama umrla (pa gospa še veselo živi), do tega, kako nadarjen matematik je hčerka (mala pa študira japonologijo, saj ji matematika nikdar ni šla od rok...) Po moje obisk pri vedeževalki (jaz sem bolj za astrologinje) ne more škodit, če ti to pomeni sprostitev ali se tako izpolni potreba popogovoru z nekom, za kogar želiš, da ti pove nekaj, kar bi rad slišal (kot je pisala vendelina). Nastane pa problem, če se začneš potem v življenju ravnat po teh napotkih in brez tega več ne moreš...Jih nekaj poznam, ena znanka se oblači po bravah, kot ji svetuje vedeževalka, ko ima namen kaj doseči...No, uspeh je doslej klavrn, ampak "naslednjič pa bo, boš videla...".... Eni so pač bolj dovzetni in verjamejo v to, eni smo malce drugačni. Jaz grem s tem denarjem raje ne frjuks s prijateljicami, se načvekamo in nasmejimo in je svet veliko lepši tudi brez vedeževalk....Mamamia mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. feb 2007 11:13

Beki prosi za izkušnje z vedeževalko in ne za modrovanje o tem, ali je to primerno ,ali ni primerno ravnanje. Pred več kot tridesetimi leti sem bila stara okoli 17 let, prav toliko pa moja prijateljica in sorodnica. Ker sva poslušali zgodbe o neki vedeževalki, zelo znani v našem kraju, sva se odločili za obisk. Prisegli sva, da ne poveva nič o naju in naj kar sama ugiba, midve ji že ne bova pomagali. Tistega poletnega dne sva se toraj napotile k njej, da nama pogleda v karte. Najeprej naju je precej nadrla ,brez razloga, potem pa je pričela brati iz kart. Prijateljičina mama naj bi se v kratkem poročila ( bila je stara 63let), mož bo kmalu umrl. Fant, s katerim je takrat hodila moja prijateljica, bo kmalu bivši. Nosečnost je videla v letu in pol , z novim fantom, s katerim se ne bo poročila, poročila pa se bo z novim in z njim imela sina. Meni je napovedala rojstvo dveh živih otrok, nosečnost pa v dveh letih. ( Takrat sem konačla 2.letnik Gimnazije). Poroko v prvih treh mesecih nosečnosti. Plačali sva manjši znesek in odšli skozi gozd v dolino. Med potjo sva se tako smejali in zabavali na račun prerokb, da sva objemali smreke na poti. Midve ne bova dovolili, da se prerekokbe izpolnijo, ker imava lastno voljo. Ko sva prišli do prijateljičenega doma, sva sedli v senco pred hišo , prisedla pa je tudi prijateljičina mama. Povedala ,da se je odločila, da se bo poročila naslednji mesec . Preden je minilo tisto leto, je imela prijateljica novega fanta, ki je bil meni zelo neprijeten, zato sva imeli malo stikov. Konec leta je imela prijateljica rojstni dan. Ob obisku sem izrabila priložnost in sem jo na hitro opomnila, da se je šlogarca zmotila, ker je minilo že leto in pol, pa še ni noseča. Debelo je požrla in povedala, da je v drugem mesecu nosečnosti. Oba sta bila brez službe, ona v 3.letniku poklicne šole. Seveda je bil otrok nenačrtovan, po tablete pa ni hotela, čeprav sem jo prej posvarila in jo tudi opozorila na zloveščo napoved. Dva meseca po mojem obisku je očim prijateljice nenadoma umrl. S prijateljičino mamo sta bila v ločitvenem postopku. Ne vem, če si lahko predstavljate moj strah pred nosečnostjo, ki bi se imel zgoditi ravno v letu, ko sem se pripravljala na maturo. Prijateljica je poleti rodila. Ko sem ji šla voščit za rojstni dan, je bil pri njej že nov tip. V kratkek času sta se poročila in rodila je sina. O tem obisku sva se pogovarjali nekaj let nazaj. Ona ima v spominu, da ji je šlogarca rekla, da bo bajno bogata, " samo letala ne bo imela". V resnici včasih nima niti za kruh. Kaj se je izpolnilo od navedenega meni ? Čisto nič. Na koncu naj povem še naslednje: nakateri ljudje imajo določene danosti, ki jih drugi nimamo. Tudi intuicija je taka lastnost, ki ni enako razvita. Pravijo, da je človeška usoda določena, vendar imamo možnost, da vplivamo nanjo. To sem prebrala v nekaterih intervjujih z vedeževalci. In da obstaja nekakšna etika, da se hudih stvari ne pove. Dobra prijateljica, ki je ostala brez službe, je po dolgih letih pravdanja na sodišču vztrajala prav zaradi podpore vedeževalke, ki ji je napovedala, da bo spor dobila. Pravdo je dobila po desetih letih, čeprav so jo sodišča kar nekajkrat zavrnila. Iz kavne usedline je vedeževalka prebrala ( in ji pokazala ) datum pričetka spora ( za nazaj), začetne črke ljudi, ki so bili v nezakonito ravnanje vmešani, črke ljudi , ki so se kasneje ( kot odvetniki in priče ) pojavili na sodišču. Celo mesec oz. dan, ko je dobila v roke odločitev, je vnaprej napovedala iz kave. Začetne črke imen in opis ( očala, brada, spol) ljudi, s katerimi se je gospa srečala zaradi te zadeve. Naključje ? Presodite sami .... Želim vam tako življenje, da si ne boste želeli od vedeževalke slišati lepših stvari kot jig doživljate . frina

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

7. feb 2007 12:30

Kyara! Tudi mene zanima obisk pri tej gospe. Sem v velikih težavah oz. pred težavno odločitvijo. Jutri pride v službo moja prijateljica rimljanka, ki ima pluska pa te bom prosila za naslov. Upam, da ne prosim preveč. Tudi sama verjamem, da imajo nekateri ljudje sposobnost prerokovanja, Lp! bios bios

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. feb 2007 12:41

Ni problema, samo v MS moraš priti, pa je. Sama ne moreš k njej, ker je bolj malo doma, otroci in vnuki....saj veš, kako je. Pa kakšno kavico za njo zraven prinesti....to bo to. Kyara

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. feb 2007 12:51

Bios, en primitivc bi ti rekel: dej, ne ga srat, jaz pa ne bom. Vedeževanje, kot intelektualna zanimacija že, da bi kakšno važno odločitev na to vezala, apsolutno ne. Veliko bolj kot na vedeževalko, osloni se na svojo intuicijo. O problemu zberi čim več informacij, imej pred očmi problem, nobenih nitrih odločitev, če je le mogoče tudi ne si vsiljevat neko rešitev ( zato, ker je predlagal........ ), in počasi, iz podzavesti se ti bo pojavila rešitev ( odločitev ) kaj narediti. To je lahka čisto racionalna rešitev problema, lahko je tudi nekaj nad. Važno je, da ti v to rešitev zaupaš. Včasih se zgodi, da nam kak izid ni všeč, pozneje se pa izkaže v pravi luči, kot, da nekdo upravlja dogodke v našo korist. V to je treba verjet in si počasi dobit ta pravi občutek za dogotke. Kakorkoli že, vedeževanje iz intelektualnega firbca ja, za rešitev problemov zaupaj sebi in svoji podzavesti. ežoj

Rozalija  

član od: 7.6.2006

sporočila: 1

7. feb 2007 13:09

pozdravljeni ! Slučajno sem odprla"vedeževalko" in moram povedati, da ni vse tako negativno, kot nekatere mislite. Sama grem s svojo družino čez zelo "zagonetke življenja" in če ne bi slučajno našla številke od gospe iz okolice Ljubljane, bi bila danes cela družina Bog ve kje. Gopa me ni videla nikoli, prvič me je slišala po telefonu in mi povedala vse za nazaj in naprej, kaj se nam bo dogajalo, načine kako reševati nastalo stuacijo. NI MI ŽAL!!! Tako sem rešila družino, seveda pa vsi sodelujemo. Imam pa tudi zelo dobro znanko in preijateljico, katera mi iz kavne usedline pove prav vse. Pa ne samo to kar bi želela slišati. Sicer pa je odvisno kak človek si po duši in srcu. To pa ti ljudje, ki imajo moč videnja v trenutku ugotovijo. Nikoli ne reci, da je neko "vračar", da je vse sama laž. Bog ne daj, da ti pride v "nadrja". Upam, da nisem bila preveč ostra !!! ROŽA Rozalija

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

7. feb 2007 13:55

No, jaz imam dve izkušnji. Prva je bila, ko sem poklicala neko vedeževalko in jo vprašala o ljubezni in šoli. Rekla je, da s fantom nisva za skupaj, ker sta najini vzgoji preveč različni, no danes po 3 letih sva še skupaj, in nič se ne vidi da bi šla narazen. Za šolo je rekla, da bom 1. letnik na faxu imela sicer manjše probleme, vendar bom naredila letnik, pa ga na koncu nisem (oz. sem ponavljala). Druga pa je izkušnja moje bodoče (upam) tašče: Je šla k eni gospe v Cerklje na Gorenjskem. Imena se ne spomnim, lahko pa se pozanimam. Sicer tašča nerada govori o njej, vendar vsake toliko časa pove, da je več kot 90% stvari se uresničilo, nekatere se mogoče še bodo v prihodnosti. Je pa res, da pove tudi negativne stvari, tako da moraš sam vedet, ali si želiš res vse vedeti. Moji tašči je npr. napovedala smrt moža, ki se je pol leta pa tem res zgodila. Lahko se pozanimam za kontakt od te gospe v Cerkljah, pošlji zs. lp tamara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti