Darilo

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

tema odprta - 6. feb 2007 16:59 | ogledi: 5.293 | odgovori: 32

Vem, da je bilo že veliko povedanega na to temo, ampak potrebujem kakšno svežo idejo. Stric praznuje Abrahama in ne vemo kaj mu kupiti. Moram povedat, da ravno ne pozna "fore", je bolj miren in resen gospod. Vsakršni nasvet bo dobrodošel.

Hvala,

pikica82

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

6. feb 2007 18:04

Hja 50-letnemu resnemu gospodu kupite npr. sobno kolo ali pa kakšno drugo fitnes napravo. buča

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. feb 2007 18:08

Pikica (in seveda tudi ostali), tule imaš magično pomagalo, kako se kupuje darilo. Odgovori se na naslednja vprašanja (in če se gre do konca, je na koncu rešitev, tako da nikoli več ne bo treba tega virtualno spraševati). 1. Kakšna je priložnost za obdarovanje? 2. Koliko ljudi bo participiralo pri nakupu darila (vsak sam ali skupina)? 3. Kakšen je maksimalni budžet za obdarovanje (ne glede na to, kakšen je odgovor pod 2)? 4. Ali bi bila oseba bolj naklonjena predmetu ali pa kakšni storitvi (potovanje, paket welnessa, tečaj česarkoli....)? 5. Katera zanimanja ima oseba? 6. Če ne vemo, katera zanimanja ima oseba, koga bomo vprašali, da bomo vedeli odgovor pod 5? 7. Kam oseba najraje hodi na dopust - ali bi bila to kakšna iztočnica za razmislek za darilo? 8. Ali ima oseba kakšen interes, ki ga ni še realizirala, pa bi rada - vprašaj osebo iz 6. 9. Kaj nam ta oseba ponavadi podarja - če sploh kaj - da se držimo reprocitete? 10. Ali ta oseba rada bere? 11. Ali ta oseba rada hodi v kino, gledališče? 12. Ali ima ta oseba kakšno posebno afiniteto do kake starine ali posebnega kosa pohištva, pa nima dovolj denarja, da bi predmet kupila - vprašaj osebo iz 6? 13. Ali je ta oseba zelo navezana na družino in zbira predmete, slike ipd, ki dokumentirajo družino? 14. Ali ima oseba v stanovanju veliko slik in fotografij na steni? Lepo si odgovori na tale vprašanja in boš imela ideje za darila. Če boš slučajno po tem premisleku dobila odgovor, da je primerno darilo "solna lučka", naredi premislek še enkrat. Solna lučka (velekič, proti temu je vrtni palček nula) se ne podarja nikomur, niti največjemu sovražniku ne. Vendelina jr.

lonalina  

član od: 9.11.2006

sporočila: 65

6. feb 2007 18:29

Glede na to, da si napisala da gre za mirnega in resnega gospoda, se mi zdi, da bi bilo primerno kakšno darilo iz trgovine Rokus http://www.darila.com/default.cfm?Jezik=Si&Kat=00 (nočem delati reklame). V njej nudijo številne zanimive artikle. Odvisno je tudi koliko denarja ste pripravljeni odšteti za darilo. Meni se na primer zdi zelo lepo darilo za nekoga, ki to ceni, Vrhniški pirh (cena je odvisna od števila luknjic). Priporočam, da pobrskaš po njihovi strani in se zagotovo najde kaj primernega. lp lonalina

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

6. feb 2007 20:47

Kje pa piše, da se solna lučka ne podarja nikomur? V kakšnem bontonu mogoče? Draga lady Vendelina, če tebi taka lučka ni všeč, to še ne pomeni da morda komu drugemu ni, kenede?! ivonja

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

6. feb 2007 21:36

To z lučko pa tud jst ne štekam? sej pravjo da je dobra za zdravlje pa počutje....? Pitončica

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

6. feb 2007 21:48

Ko pa smo že pri darilu pozivam vse z idejami. S fantom bova aprila praznovala 5. obletnico, pa nevem kaj bi mu kupila. Odgovori kot so: zakaj mu pa moraš kaj kupiti, ali pa kakšno malenkost; ne pridejo v poštev, ker sva sse do zdej kr ornk obdarovala :) Že vnaprej se zahvaljujem lp Pitončica

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

6. feb 2007 21:57

Ka je zaj to s solno lučko? Sn jo dobla za Abrahameja od sodelavcev, pa se mi ful dopadne, niti malo ni kičasta. tumpika

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

6. feb 2007 22:00

Nebi bila rada nesramna, a zdi se mi, da bi po petih letih lažje vedela kaj mu kupiti, kot pa mi, ki ga ne poznamo. Ne vem no, vsaj meni se tako zdi. Pa tudi nič nisi napisala kaj je fantu všeč, s čim se ukvarja. Tako lahko naprimer jaz napišem, da se mi zdi krasno darilo naprimer solna svetilka, tvojemu fantu pa to ni všeč. Povej nam kaj o njem... ivonja

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

6. feb 2007 22:05

O tem, kaj je komu kičasto, pa ni da bi razpravljali, ker se ta debata lahko vleče v neskončnost... Pač različni okusi - še dobro da je tako. Zato je pa tudi takole razpravljanje v stilu "kaj kupiti za darilo" dokaj brezpredmetno. Kar se mene tiče, redkokdaj dobim darilo, ki mi je všeč, tako da v glavnem vsa darila oddam naprej ljudem, ki so jim všeč. V skrajnem primeru podarimo bon, pa naj si oseba sama izbere kar ji je všeč, pa čeprav se sliši dokaj neizvirno. ivonja

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

6. feb 2007 22:19

jah no nor je na računalnike, pa telefone, ampak to ni osebno darilo, za obletnico? Bon se mi zdi še manj primeren. Mora biti nekaj takega ka rmu bo ostalo v spominu. Po drugi strani sem mu pa vse take stvari že kupila : verižice, uhane, pbeske, zapestnice, okvir s sliko,podlogo za miško s sliko, pliškote ...... Tako da sem že kar brez idej :( Edina opcija je še ura? Ampak to že ima in ni namigovau na to da bi jo zamenjal :( tako da .... Pitončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti