Javorjev sirup

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

31. jan 2007 12:30

A mi lahko kdo pove vsaj približno kakšnega okusa je? S katerim "tradicionalnim" priboljškom ga lahko primerjamo? Se opravičujem za nevednost. pa smejte se k je tako lep sonček pa pa alexis

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. jan 2007 12:49

ežoj, koruzni sirup dobiš tudi pri nas, sem ga ravno videla na oddelku z zdravo prehrano v Maxiju. alexis, preden me kdo kam pošlje, najbližje bi bil med, ampak to ni to. Sem ga pa danes odkrila v mini flaškah, mislim na javorjev sirup, hladno stiskan 100 procentni. Wisconsin itak meji na Kanado in glede na to, da imam tam sorodnike, pri katerih sem tudi že bila, nisem opazila kake razlike med tistim made in Canada ali made in USA. Sicer se pa javorjeva drevesa verjetno ne ozirajo na državno mejo. Piše pa na javorjevem sirupu od Granovite, da gre za kanadski javorjev sirup. Loni Makaroni

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

31. jan 2007 15:09

V Intersparu imajo javorjev sirup pri zdravi in diabetični prehrani (tam, kjer imajo sojino mleko npr.). V tujini sem včasih kupovala Grad C, ki je bolj temen in tudi bolj kvaliteten. Pri nas prodajajo večinoma Grad A. V vsakem primeru je javorjev sirup drag. Za spremembo lahko poskusiš še sirup iz aloje, saj nima tako močnega okusa. Kozmeja

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

31. jan 2007 15:27

lidka je napisal/a:
Jože, javorjev sirup daš lahko v: biskvit namesto sladkorja piškote preliješ sadno solato preliješ ali aromatiziraš skuto za zajtrk preliješ musslije dalo bi se marinirat tudi mesek z njim delaš popečene banane... Mislim, idej je full... lidka
Jaz imam javorjevega sirupa pac kolikor hocem, vseh razlicnih barv in kvalitet. Za vecino tega, kar pa ti pravis lidka, pa se vedno najraje uporabljam dober "domac" med (ne iz hipermarketa). Javorjev sirup sem kupila lani in mi se vedno stoji v hladilniku, pa res ne vem, kdaj ga bom porabila. ezoj, pa daj no res uporabi kaksne semskote, da bodo tudi taki, ki tvojih komentarjev ne berejo prav pogosto (beri nike), razumeli, da se hecas Jerneja USA

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. jan 2007 15:30

Okus javorjevega sirupa je še najbolj podoben mešanici šipka in karamela.....pa še nekaj zraven - alexis, tole je bolj prbližna definicija, bliže ne znam. Vendelina jr.

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

31. jan 2007 16:12

Sem ga našla v Tušu, Grad A, piše da je 100%, cena pa 1399 sit (nimam pojma koliko je to €). Sem ga že imela v rokah pa sem ga postavila nazaj. Nimam pojma zakaj?! Verjetno je malo prevelika flaška, ampak manjših ni bilo. alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 31. jan 2007 16:13:03

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

31. jan 2007 16:42

Alexis 1399 SIT = 5,84 € LP! fakin712

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

31. jan 2007 16:47

fakin, hvala. (ha ha, sej vem kolk je samo ni se mi dalo računat) alexis

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

31. jan 2007 17:40

Saj vem, da veš, sem samo za štos napisala, he he. LP! fakin712

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

31. jan 2007 18:10

Jerneja USA je napisal/a:
lidka je napisal/a:
Jože, javorjev sirup daš lahko v: biskvit namesto sladkorja piškote preliješ sadno solato preliješ ali aromatiziraš skuto za zajtrk preliješ musslije dalo bi se marinirat tudi mesek z njim delaš popečene banane... Mislim, idej je full... lidka [pikapolonica]
Jaz imam javorjevega sirupa pac kolikor hocem, vseh razlicnih barv in kvalitet. Za vecino tega, kar pa ti pravis lidka, pa se vedno najraje uporabljam dober "domac" med (ne iz hipermarketa). Javorjev sirup sem kupila lani in mi se vedno stoji v hladilniku, pa res ne vem, kdaj ga bom porabila. ezoj, pa daj no res uporabi kaksne semskote, da bodo tudi taki, ki tvojih komentarjev ne berejo prav pogosto (beri nike), razumeli, da se hecas [:X][soncnica] [kuza] Jerneja USA
saj berem vas več ali manj kar skos, sam pišem ne tolk. in ežoj se mi tut čist dopade drugač :) - da ne bo nesporazuma nike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti