Pomoč-nosečnost

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

30. jan 2007 15:57

Da še jaz pristavim. Dobila sem tabletke(Femoden), kljub zelo močnim krčnim žilam(sem to omenila zdravnici, pa je rekla, da to ni nič kaj takega) in sem jih jemala 4 leta. Posledica pa je bila povečanje telesne teže in pa non stop vnete žile in v končni fazi še slabi jetrni testi. Prej težav glede menstruacije nisem imela in tudi sedaj po treh letih, kar sem prenehala z jemanjem, še vedno pride točno kot urca in se poslovi po 4 dneh. Tako mimogrede, na navodilih tabletk piše, naj ginekolog najprej preveri jetrne teste preden predpiše tabletke...A je imela kdo od vas to srečo? Jaz ne in tudi ne poznam nobene, ki bi jo pred pisanjem recepta ginekolog poslal v laboratorij... LP juhica

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

30. jan 2007 18:22

juhica101,drži kot pribito!!! ela

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

30. jan 2007 18:56

Ko to berem sem zelo vesela, da sem jih nehala jemat. Jemala sem logest, pa sem imela ogromno zdravstvenih težav. Na koncu sem že na polikliniki pristala. Veliko lepše je življenje brez nepotrebnih kemičnik snovi. Lp, polona

anita80  

član od: 7.5.2009

sporočila: 38

11. maj 2009 10:44

Veliko bolje je brez tabletk ( ta kemija nas samo "ubija")... ko sem rekla, da bi bila brez tabletk me je ginekologinja debelo pogledala, kot da sem nora :-o Potem mi jih je predpisala, pa sem jih kr stran vrgla, druge sploh nisem dvignila v lekarni (ko sem prebrala stranske učinke, se mi je kr v glavi zvrtelo!!) ... potem sem le čez 3 leta le odločila za tabletke Femoden so mi napisali.... V času prehlada sem vzela Lekadol +c in fasala alergijo na lekadol Zdaj ponovno brez....tokrat v planiranju drugega otroka ) anita80

lori  

član od: 17.4.2005

sporočila: 4

12. maj 2009 12:18

jaz sem pred leti tudi jemala tabletke, pa pri meni na srečo ni bilo nobenih stranskih učinkov. Vem da pravijo, da naj bo nekajmesečna pavza, potem pa lahko zanosiš, vendar tudi jaz mislim, da verjetno ne bo nič narobe tudi če zanosiš prej - pa veliko sreče pri tem. Nosočnost se meni zdi nekaj zelo lepega, seveda pa je najlepši dogodek ko dobiš otroka v roke. Še enkrat veliko sreče. Jaz imam 3 letno hčerko in sedaj poskušamo priti še do drugega naraščaja, upam da nam bo kmalu uspelo. lori

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. maj 2009 12:58

Vsi moji ginekologi in ginekologinje so me od pubertetnih časov do današnjih dni redno pošiljali na teste za raznorazne stvari in za indikatorje za jetra tudi. V bistvu je vsak obisk povezan še z obiskom labosa kjer sem dala vsaj 2 eproveti krvi.....Vse to v javnem servisu. Okej, zadnji ima koncesijo, ampak to je sestavni del javnega servisa. Tudi so me poslali na tečaj za prepoznavanje otipanih bulic v dojkah (smo potem otipavali tisto lateksovo Ančko, je bilo zelo koristno). Tako, da me juhičina ugotovitev rahlo preseneča. Vendelina jr.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. maj 2009 12:59

lori je napisal/a:
Vem da pravijo, da naj bo nekajmesečna pavza, potem pa lahko zanosiš, vendar tudi jaz mislim, da verjetno ne bo nič narobe tudi če zanosiš prej - pa veliko sreče pri tem.lori

In kaj ji boš rekla, če ne bo sreče in bo z malim kaj narobe? Brez skrbi, da zdravniki ne priporočajo nekajmesečne pavze kar tako, 'za vsak slučaj'. Zdravje otroka je vendar pomembneje...

tulka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. maj 2009 13:34

Sneto s strokovnega foruma:

Načeloma svetujemo premor za 2-3 mesece, tako da se sluznica znova normalno odebeli in da postanejo cikusi jajčnika zopet redni. V vmesnem času priporočamo vsem ženskam, ki želijo zanositi, uživanje folne kisline, saj imajo zaradi jemanja kontracepcijskih tablet znižane zaloge folne kisline, s tem pa lahko dodatno onemogočijo normalen razvoj zarodka po oploditvi. Večino strukturnih sprememb na zarodku se namreč zgodi do 6. tedna nosečnosti, kar v praksi pomeni, v času od oploditve do 14 dni po zaostanku predvidene menstruacije. Torej v času, ko ženska še ni čisto prepričana, da je noseča. Poznejše jemanje folne kisline ima manjše preventivne učinke pred napakami zapiranja nevralne cevi (torej vlogo pri zapiranju hrbtenjače in razvoju možganov) kot preventivno jemanje od zanositve dalje. Če se oploditev zgodi prej kot v treh mesecih po prenehanju kontracepcijskih tabletk, pa tudi ni treba skrbeti. Očitno se vam je v takem primeru maternična sluznica dovolj hitro prilagodila na oploditev, saj v nasprotnem primeru do nje ne bi prišlo, in zato je skrb o morebitnih težavah v nosečnosti, ki bi izvirale iz prehitre zanositve, popolnoma nesmiselna. Tudi če se oploditev zgodi prej kot v treh mesecih po prenehanju jemanja kontracepcijskih tabletk, ni treba skrbeti.

 

Pa še nekaj, s plodom oziroma kasneje z že rojenim otrokom je lahko marsikaj narobe, pa ne ravno in samo zaradi jemanja KT oziroma prehitre zanositve.

Včasih so svetovali tudi pavzo po splavih, po rojstvu otrok... Prijateljici so po spontanem splavu svetovali, naj z naslednjo zanositvijo nič ne odlaša. Mesec in pol po posegu je bila ponovno noseča, otrok je zdrav.

Loni Makaroni

anita80  

član od: 7.5.2009

sporočila: 38

12. maj 2009 14:40

k sreči je pri meni že minilo 3 mesece..... tako da nasvet že upoštevam Mislim, da tale folna kislina ni ravno tako nujna, če ješ seveda ustrezno hrano. Včasih piše že na deklaraciji, da vsebuje folno kislino (kar je seveda bolj naravno - recimo). Pri prvem otroku sem jo začela jemati šele pri 6-ih tednih nosečnosti... včasih tudi pozabila, ker sem pač malo že sklerozna hahaha. Pa ni bilo nič narobe.... pišuka spet sem skrenila z glavne teme. Najbolje da odprem novo temo za bodoče mamice , da ne bomo samo receptov prebirali in se redili v polletje. anita80

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. maj 2009 14:53

Ni nujno, ampak priporočljivo, msilim na jemanje folne kisline, kot tudi ni nujno počakati z nosečnostjo, je pa priporočljivo. Torej...

 

Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 12. 2009 15:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti