Mirena- hormonski vložek

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

8. apr 2009 21:34

KT tabletke močno zmanjšajo slo po seksu,tudi v navodilh piše in tudi pri meni se je to dogajalo. Želje enostavno ni bilo več,mož ni mogel verjeti da sem se tako spremenila...zdaj pa sem sterilizirana in povem vam da to je to....nobene kemije več,obremenjevanja,straha pred nosečnostjo....je pa res da morate pridet do starostne meje to je 35 let.Želja:velikaaaaaaaaaaaaa lp petardica

bc  

član od: 25.1.2005

sporočila: 50

9. apr 2009 4:30

Hm, mireno sem dobila pred 3 leti, imela vstavljeno leto in pol, potem mi jo je ginekologinja na lastno željo dala ven. Jaz pravim: NIKOLI VEČ NOBENE hormonske kontracepcije. V tistem letu in pol sem prišla tako daleč, da sem že mislila, da sem zrela za psihiatrično obravnavo. Menstruacije sicer skoraj nisem imela več, potrebovala sem samo ta majhne dnevne vložke, ni bilo več bolečin pred oz. med menstruacijo, skoraj popolna zaščita,... V bistvu prvo leto sploh nisem imela nobenih problemov. Potem pa se je kar naenkrat začelo: mišični krči po vsem telesu (stalno sem morala piti magnezij, da sem lahko funkcionirala), nenormalno aztekanje nog skozi vse leto, nepojsnjeni panični napadi, strahovi,... in vse to dobesedno čez noč. tega v svojem življenju prej NIKOLI nisem doživela. Najprej sem vse pripisovala stresu, potem pa sem na MON-u zasledila kar nekaj žensk, ki so imele vstavljeno mireno, s podobnimi ali še hujšimi težavami. Ena od njih me je usmerila na tuje forume, kjer se je o teh težavah pisalo na veliko. Sicer nisem bila popolnoma prepričana, če je pri meni problem ravno v mireni, ampak sem se odločila, da poskusim in stvar odstranim. Trajalo je še par mesecev, da se je stanje normaliziralo, ampak od takrat sem kot prerojena, takratne težave so popolnoma izginile. Nekaj dni nazaj sem "govorila" z žensko, ki je imela po vstavitvi mirene skoraj identične simptome kot jaz in ji je ginekologinja sam rekla, da je to od mirene in ji jo odstranila. Težave so izginile. Verjamem, da na vse ženske mirena ne vpliva na tak način, vendar, če imate iste ali podobne težave kot so naštete zgoraj in ste uporabnice mirene, razmislite. Ena od mnogih tem s tujih forumov: http://www.steadyhealth.com/Mirena_IUD_Side_Effects-t1330 Barbara

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

9. apr 2009 10:08

Moji stranski učinki prvi mesec in pol - izpadanje las, "valunge", ponoči sem se zbujala vsa premočena od znoja, kosti so me bolele na vsak pritisk - po tem času pa se je stanje umirilo, poleg tega nimam več menstrualno pogojene migrene, nimam več težav z visokim pritiskom in nimam več menst. - to pa je tudi nekaj, a ne? lp, vanjatajnsek

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

9. apr 2009 13:31

vanja ZDA -MISLIM ,DA JE TO ŠPIRALA nekatere pravijo tak druge pa spet tak -a ima katera izkušnje prosim harmonika

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

9. apr 2009 20:24

Jaz jo imam tri mesece in moram priznat, da je bilo prvi mesec katastrofa, drugi malo boljše, sedaj pa sem zadovoljna. Kaj bo pa naprej bomo videli. Ginekologinja mi je naredila ultrazvok in je rekla, da je vse ok. Je pa res, da vsem ne paše. Če bo pa kaj narobe, bo pa šla ven. lili_stef

slavica12  

član od: 7.4.2009

sporočila: 2

17. apr 2009 17:52

karnak na enem drugem forumu so mi dekleta rekla da mirena ni za ženske ki še niso rodile? mislim da moram do ginekologa po to informacijo :) hvala useeno lp slavica12

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

17. apr 2009 19:27

jaz tudi razmišljam o vstavitvi mirene. Sem probala KT Logest, pa so mi delale glavobole, menjala na Jarino, pa sem dobila migrene, ne vem res kaj naj si vzamem za zaščito. Kondomov ne marava in druge možnosti skoraj več ni. Sicer, pa čakamo, da mož dopolni 35 let, da bo šel on na poseg. Se je sam tako odločil. Jaz pa tudi ne mislim jemat hormone še ene 25 let. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 17. 2009 19:28

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

17. apr 2009 19:38

kleo je napisal/a:
jaz sem pa pred kratkim nekje na spletu prebrala, ko se je oglasila ženska , ki je kljub mireni zanosila. Je rekla, da je tretji takšen primer v Sloveniji in da mora zato celo nosečnost hoditi v LJ na kontrole, ker ni hotela narediti splava. Tudi zdravnike je strah kako bo porod potekal saj ji mirene kljub nosečnosti niso odstranili. Sem pozabila kje sem to prebrala. Ravno ta zgodba me je odvrnila od mirene, saj otrok nočem več, splava naredit pa tudi nočem, ker si ne bi nikoli oprostila. kleo
Evo sem malo pobrskala naokoli po tej temi in moram rečt, da se jaz enako počutim. Splava niti pod razno ne bi želela it delat, ker sem imela med enim in drugim otrokom SS v 9 tednu. Zaščito nujno rabim, če bi npr. zanosila z Mireno, bi se odločla za splav, a imela bi sigurno psihične težave po posegu. Donosit si pa jaz ne bi upala v takem primeru. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

24. jul 2009 12:58

Nekaj časa vidim da že niste pisale v to temo,pa vendar... Mireno imam vstavljeno že od januarja.Od začetka,sploh prva dva meseca so bile krvavitve daljše in obilnejše,pa neki izcedki vmes...potem se je stanje normaliziralo,že prejšnji mesec nisem imela več menstruacije,me je pa sicer takrat ko naj bi bila malo "šraufalo". Ta mesec pa so se mi pojavili izcedki,sicer zelo rahli, ki pa trajajo že lep čas in seveda spet to neprijetno "šraufanje" v trebuhu.Pri zadnjem ginekološkem pregledu je bilo vse v najlepšem redu. Zanima me če ima še katera podobne težave? Prvih šest mesecev sicer naj bi trajalo preden se vse skupaj normalizira. Kristina

buba11  

član od: 11.2.2005

sporočila: 28

24. jul 2009 13:32

Jaz imam mireno od februara 2008 in sem že čisto na kraju z živci in jo bom verjetno kmalu dala ven. V ginekološki ambulanti mi je bilo povedano da je enim super druge pa imajo še večje težave kot prej in jaz sem očitno v tej drugi skupini. Menst. in izcedki trajajo 15 dni nato 15 dni mir in spet ena ko naprej včasih zmes še kake dnevne krvavitve. vsak mesec zelo boleče dojke 2-3 dni pred m. Vsak mesec vnetje sem bila že tudi na antibiotiku zaradi neke bakterije. tako da mi je tudi moja g. rekla da če po antib. ne bo boljše gre ven. 30.6 dobila m. imela do 14.7 22 že spet krvavi fleki in boleče dojke tako da lahko danes ali jutri spet čakam. Po drugi strani pa je nebi rada dala ve ker mi tudi tablete ne odgovarjajo slabost , glavobol, imam pa že tri otroke in že tretji je posledica nezaščite in res nebi rada imela še 4. Joj napisala sem cel roman buba11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti