Mirena- hormonski vložek

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. maj 2010 10:23

Tudi jaz sem se odločila, da po nosečnosti, ki se mi ravno izteka.... konec meseca imam rok.... grem definitivno na mireno ...... 4 otroci bodo pač dovolj, glede na to, da se z mireno nekako zavežeš za 5 let .... že res, da si jo lahko odstraniš, vendar ipak.... V glavnem z mojim ginekologom sva že rekla nekaj besed na to temo in če sem ga prav razumela, hormoni v mireni nekako laično povzročijo nekakšno umetno stanje nosečnosti, zato tudi krvavitve v večini izginejo ... hkrati pa naj bi bilo stanje nosečnosti za žensko telo najmanj obremenjujoče in zato tudi priporočljivo. katjushka

bajabala  

član od: 25.8.2010

sporočila: 1

25. avg 2010 21:05

Jaz imam mireno vstavljeno leto dni, prvih 5 mesecev sem imela krvavitve brez prestanka. Nato so se ustalile in jih imam vsak mesec po deset dni. Prvi mesec po vstavitvi sem se zredila za 4 kg in nikakor ne morem spraviti nazaj, ....najhuje pri meni je, da odkar jo imam sem pod velikim stresom in se ne morem več kontrolirati iz dneva v dan je huje; postaja me vedno bolj strah, sem depresivna, visok pritisk, poleg tega so se mi začeli pojavljali vedno hujši glavoboli, ki trajajo po več dni in od bolečin mi gre skoz na bruhanje, imam vrtoglavico, bolečine v jajčnikih, vnetja.... Skratka vedno več težav se pojavlja in sem odločena da jo odstranim, ker sem čisto druga psihično razjarjena oseba, katere se ne poznam več. bajabala

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. avg 2010 15:46

Le kaj še čakaš? Teci v ginekološko ordinacijo! naor

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. avg 2010 16:51

Takoj k zdravniku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nikoli je na srečo nisem imela in kot nekatere veste kakšne težave sem imela, jo tudi nikoli ne bom imela. Naj pa povem, da na nas ženskah izvajajo vse preveč poskusov. V bolnišnici sem tako imela priliko videti ženske, prišl so na odstranitev mirene tik pred sepso. Kaj to pomeni, je najbrž jasno. baje da ta reč vsako najmanjše vnetje zelo poveča in to ni več kar nekaj. Ni moj namen strašit ampak. vsaka se ima pravico po svoji vesti odločat. Je pa moje razmišljanje v tej smeri bistveno drugačno zdaj, kot je bilo še pred tremi meseci. Res škoda, da mora človek najprej zbolet in šele potem se iz tega nekaj nauči. Poleg tega tudi mislim, da bi morda tudi možje začeli razmišljati v isti smeri in naredili kako korak naprej. lp Vesna

evanika  

član od: 13.11.2007

sporočila: 31

27. avg 2010 11:40

Pozdravljene! Jaz bi vas pa vprašala, če ima morda katera izkušnje z materničnim vložkom? Jaz sem si ga dala not pred kakšnim letom in moram rečit da sem zadovoljna, samo nikjer na internetu ne najdem kakšnega mnenja, kako je s tem nehormonskim vložkom kasneje - baje ga lahko imam tudi 10 let. Zanima pa me če so kakšne komplikacije ko ga daš ven. evanika

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

28. avg 2010 0:19

jaz sem imela prvo mireno 7 let, sedaj imam že dve leti drugo. Meni zelo ustreza, še posebej, ker sem imela prej zelo močne menstruacije. Menjava me ni bolela, čeprav me je bilo zelo strah, ker so mi isti dan vstavili novo mireno. Mogoče so se mi z mireno povečali glavoboli, vendar nisem popolnoma prepričana, saj sem tudi pred mireno imela v času menzusa izredno močne glavobole. Seveda vsak organizem na te pripomočke različno odreagira, vendar jo jaz glede na svoje izkušnje priporočam vsaki ženski. atic

D.D.  

član od: 9.8.2006

sporočila: 18

28. avg 2010 7:23

Pozdravljene! Sama imam mireno že drugo leto in sem navdušena, saj bi v nasprotnem primeru zaradi večmesečnih krvavitev ostala brez rodil (pri 37-tih). Vstava je rahlo neprijetna, telo se je nekaj časa prilagajalo, sedaj je pa super. Moja ginekologinja pravi, da se vsako telo odzove po svoje. Torej je pač treba preizkusiti. Če ne gre, pa je še kar nekaj drugih načinov. Z materničnim vložkom sem pa zanosila, prav tako moja prijateljica in najini otroci veselo tekajo naokoli. Pozdravćek, Didy D.D.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. avg 2010 8:39

Katarina K je napisal/a:

No sej sem slišala, da se zna zgodit, da z Mireno tudi zanosiš, ma vseeno vprašam. To je res zadnje na svetu, ki bi si želelea.

V tole trditev pa zelo dvomim.

rimljanka

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

28. avg 2010 8:43

rimljanka je napisal/a:

Katarina K je napisal/a:

No sej sem slišala, da se zna zgodit, da z Mireno tudi zanosiš, ma vseeno vprašam. To je res zadnje na svetu, ki bi si želelea.

V tole trditev pa zelo dvomim.

rimljanka

 

Jaz tudi, v drugi stavek.

saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti