Na pomoč - seminarska

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

18. jan 2007 21:06

jasna1, poglej na ZS vida70

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. jan 2007 21:07

jasna1 pošlji mi tvoj mail na zs. Nisem prepričana, da sem to delala pri Drnovškovi, ker je bil podoben predmet, se bom probala pa še to spomnit. lp matilda

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

18. jan 2007 21:13

Rimljanka, ne bi bila zgoljufana, le bližnjico iščem... Če imam "mušter", jo je pač lažje napisat, kot če bi jo šla čisto sama sestavljat! Poleg tega jo moram še predstavit oz. zagovarjat, tako da bom definitivno vložila tudi svoje delo! Res pa je, da se mi ena na pol skopirana seminarska res ne zdi tak strašen greh, da bi zato slabo spala... Kogarkoli vprašam, vsak nekaj prepiše, dodela, predela... pa mogoče nima družine in službe... Pa se nočem zdaj branit in zagovarjat, želim biti le praktična. Dan pa konec koncev tudi nima 26 ur, kajne? jasna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jan 2007 21:20

No, to je res, jasna, saj nisem mislila tebe, ampak tako, na splošno. Če bi bile seminarske bolj definirane, pa z več smisla, bi se najbrž tudi manj prepisovale, kajne??? Sicer pa, če predavatelj na zagovoru ne ugotovi, da seminarska ni avtorjevo delo, je a. predavatelj slab b. avtor seminarske naloge to dobro predelal in jo pozna, pa zna dobro zagovarjat c. pomota, pa je to res avtorsko delo. A ni tako? rimljanka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

18. jan 2007 21:24

Rimljanka, vedno te rada berem, veš! jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

18. jan 2007 21:25

aja, obkrožam b. jasna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. jan 2007 21:30

rimljanka je napisal/a:
No, to, da je to peta seminarska, pa res ni noben razlog, da bi bila zgoljufana, mi je zelo žal. Če se cele strani od nekod prepiše, potem samo navede vir, je to še vedno kraja. Tuje misli je pač treba citirati, ne samo navesti v virih. Pravila so pač pravila, kajne??? [nagelj] rimljanka
seveda rimljanka, prav imaš. Vir je treba navesti tudi zraven povzetka, takoj za odstavkom (avtorja in stran, v virih pa avtorja, naslov, založbo, leto izdaje...) Rimljanka, jaz pač nisem profesorica - sem želela le odgovoriti na komentar Nike, da sedaj se objavlja vse diplomske naloge v elektronski obliki, da je ni dal avtor sam na net in da lahko diplomsko prebereš, uporabiš kot vir, ali pa kot mušter. Ne predstavljam si, da bi vsak študent v svoji seminarski odkril nekaj novega in da ne bi uporabil že znanih dejstev iz druge literature in virov. Se ti opravičujem, ker sem pač narobe napisala, ali mogoče celo koga zavedla in napeljala h kraji. Kraja - ali lepše rečeno kopiranje seminarskih - pa ni nič neobičajnega med študenti, tudi če ni dovoljeno. To pač ni moj problem. matilda

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

19. jan 2007 16:55

matilda - in rimljanka - saj jaz se zavedam teh stvari in se strinjam; hotela sem le reči, da se take stvari pač dogajajo in da se proti temu ne more kaj dosti. tudi jaz sem že velikokrat uporabljala podatke iz nalog na internetu, čeprav nisem nikoli dobesedno prepisovala, pa tudi kot vir sem jih potem navedla. kaj pa počno drugi, je pa druga (njihova) stvar. konec koncev - preverjati se jih skoraj ne da (razen, če kakšen profesor odkrije, če si prepisoval iz seminarske, narejene na njegovi fakulteti), škodijo pa itak samo sami sebi... nike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti