" šprica za olje "

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

18. jan 2007 19:41

Julya hvala za ta podatek. Ravno tako stekleno s kovinskim pršilom sem iskala. Da pa se ne sme napolnit do vrha, pa vem. Olje res postane žarko, če ga predolgo hraniš v taki steklenički. Najbolj pa mi je všeč, da se pere v pomivalcu. Spet me je tale naša kulinarika rešila. Super ste, res. LP! fakin712

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. jan 2007 19:54

rimljanka, zdaj se res ne spomnim več, ali je bilo še kaj razen olja v tisti steklenički (je steklena, res), saj nalepke že zdavnaj ni več gor. REs pa je tudi, da jaz preberem samo veliki tisk (to pomeni olje), drugih sestavin pa ne. Tako da možno, da je bilo še kaj drugega zraven. AMpak vonja ni bilo nobenega, pekač se je pa prav lepo namazal. Sploh tisti za srnin hrbet (za šarkelj sem ga že omenjala), in to takrat, ko imamo ženske malo daljše nohte, pa je več masla za nohti kot v pekaču... Pozdrav, Mamamia mamamia

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

18. jan 2007 20:08

Ni nujno, da bo pršilka, ki je namenjena za vodo, pršila tudi olje. Olje je bolj viskozno od vode . Aki

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

18. jan 2007 20:17

Ja Aki, se strinjam s tabo. Zato pa imam pomisleke glede pršilke za rože. Rada bi res takšno, namenjeno olju, ker je tudi gostejše od vode in vprašanje, če bi dobro pršila. LP! fakin712

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jan 2007 8:12

jaz sem v taki tekleni flaški dobila Zvezdino olje, ma že pred leti. Potem sem pa za darilo dobila tako lepo črnosrebrno flaško od prijateljice iz Italije. Sem pa včeraj pogledala v Sparu, brizga stane 12,48 evra. Loni Makaroni

selce  

član od: 4.11.2004

sporočila: 74

19. jan 2007 9:30

tudi jaz imam tako stekleničko od fackelmanna,kupila sem jo v interšparu . Moram povedati ,da je to ena krasna stvarca,saj jo imam že zelo dolgo.jaz porabim olje kar hitro,tako da nima časa postati žrko,uporabljam jo tudi kadar pečem palačinke ,samo malo pošpricam ponev en do dva brizga pa je dovolj. Pri peki kolačev ,raznih peciv... na pekač v vsak kot malo brizgnem in peki papir se lepo prime,da se ne viha ,hitro in enostavno. lp selce

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

19. jan 2007 10:26

Ko sem tole prebrala, sem sedaj odločena, da jo tudi jaz kupim. Sem se spomnila, da imajo plastične šprice v drogerijah pri pripomočkih za barvanje las. Bo treba tudi tja pogledat kakšne so. lp bina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. jan 2007 11:34

rimljanka je napisal/a:
Aha, mamamia, tako olje je bilo, steklenička (steklena, ne?), se pa ne spomnim več tovarne. Samo - ni bilo samo olje, je imelo nekaj zraven, se mi zdi, da en alkohol, se je lepo poškropilo pekače, čeprav sem stekleničko hranila v hladilniku. Zdaj ga menda ni več. Ali pa se motim?? [nagelj] rimljanka
ja, to se je enkrat dobilo. In noter je bil res alkohol - zakaj pa ne vem, ker je sigurno že več kot deset let od tega, kar smo to imeli doma. matilda

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. okt 2011 13:28

Imate kakšen nasvet, kako naj iz pršilke učinkovito odstranim vonj po žarkem olju?

V teh par letih, kar jo imam, sem jo pomivala  ob vsakem dolivanju olja. Najprej ročno, nato še  v pomivalnem stroju ampak  vonj je čedalje močnejši. Stran je ne bi rada vrgla, saj je drugače še čisto uporabna.



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 17.okt 2011 13:28

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

17. okt 2011 13:37

Cila je napisal/a:

Imate kakšen nasvet, kako naj iz pršilke učinkovito odstranim vonj po žarkem olju?

V teh par letih, kar jo imam, sem jo pomivala  ob vsakem dolivanju olja. Najprej ročno, nato še  v pomivalnem stroju ampak  vonj je čedalje močnejši. Stran je ne bi rada vrgla, saj je drugače še čisto uporabna.



Cila



Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 17.okt 2011 13:28

 

Jaz bi poskusil npr. stisniti nekaj brizgov kisa ali pa raztopine sode bikarbone. Tudi mleko zelo učinkovito veže nase vonjave, a potem utegne ostati pa vonj mleka v šprici ... :)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti