Vino v gastronomiji

tema je zaklenjena

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

tema odprta - 28. jan 2002 21:39 | ogledi: 4.095 | odgovori: 7

Dragi moji

Dolžan sem vas spomniti na "novo" začimbo pri pripravi in konzumiranju jedi VINO.

Naj naštejem nekaj znanih izrazov: bordojska omaka, vinski šado, vinske kocke, poznamo tudi nekaj deset jedi, kjer je vino sestavni, nenadomestljivi del omake...

Seznanjam vas z Vinskim svetovalcem, osebo, ki skrbi za priporočilo in postržbo vin k jedi. Enogastronomija je veda, ki se ukvarja z vinom v prehrani in prav vinski svetovalci, imajo jih večje restavracije, hoteli, so osebe, ki skrbijo za pravilno sožitje hrane in vina, torej priporočilo vina k vsaki jedi.

Prepričan sem, da vam k vsaki jedi, ob vsaki priložnosti lahko ponudim primerno vino.

Nazdravje!

Pričakujem vprašanja. Za podrobnejše informacije sem vam na voljo na:

kresimir@pinkponk.com

lp.krešimir

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

29. jan 2002 8:01

Krešimir, ZELO v redu, ker se mi zdi, da na splošno o vinih premalo vemo! pozdravljen Bojan

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

29. jan 2002 13:24

Koncno strokovnjak za uporabo vina v KulSlo. Le kako bomo vsi na Forumu imeli kaj od njega, ce je mozen kontakt samo preko E-naslova Henri

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

29. jan 2002 14:11

Henri, z zgornjim pismom je, upam, odgovorjeno na tvojo skrb! Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

29. jan 2002 16:16

Zdaj ko je Forum za vino odprt, vsekakor! Toda ni bila skrb! Bila je bojazen, da tega Forume ne bo Henri

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

29. jan 2002 19:04

Bok Slišimo se v forumu!!!??? lp.krešimir kresimir dobranic

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

29. jan 2002 20:13

zelo dobra ideja.....mene zanim sledeče: bil sem povabljen v družbo, kjer smo jedli ribji slow food...... hobotnica v solati karpacio mečarica ribja juha črna rižota gratinirani škampi zobatec v soli ..... pri vsaki jedi so postregli z drugim vinom, seveda vedno z belim, največkrat suhim,enkrat pa s polsuhim....sharonay,sivi pinot,beli pinot.....ne vem več kaj še.....zanima me, kako določimo katero vino k kateri jedi.....zakaj ravni suhi beli pinot k hobotnici v solati, sivi pinot-suhi k zobatcu,shardonay k karpacio....zakaj ne drugače in kaj bi bilo narobe, če bi bil vrstni red vina drugačen in zakaj ne kar pri vsaki jedi isto suho vino.......meni se je morda zdelo malo brez veze.... hvala za odgovor in pohvaljeni, tema zna biti zelo poučna, če bo....... Herman Teron

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

29. jan 2002 20:26

Naj le za trenutek opozorim vse, da gre za VINO V GASTRONOMIJI kot NOV FORUM, ne novo temo v forumu, kar pomeni, da lahko v tem forumu seveda odpirate nove teme. Ni nujno, da se vsa vprašanja zvrstijo v eni temi. Samo za pojasnilo, morda še kdo ne ve, da smo odprli nov forum... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti