Igrače

tema je zaklenjena

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

tema odprta - 6. jan 2007 15:34 | ogledi: 5.963 | odgovori: 88

Če ne potrebujete plišaste igrače se priporočam moj sin ima samo enega in še ta je star že 33 let. ker nimam denarja mu jih ne morem kupovati. Prosim dobre ljudi, da mi pošljite sporočilo na zs. Če jih imate kaj odveč.

klavdijaF

Temo je spremenil(a) klavdijaF dne 06. jan 2007 17:03:00

Temo je spremenil(a) klavdijaF dne 10. jan 2007 22:02:57

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

6. jan 2007 20:19

Zdaj ne vem,ali imate računalnik doma,ali pa uporabljaš katerega drugega,ampak če si lahko privoščite računalnik in internet,res ne razumem,da ne bi mogli kupiti kakšne igrače za otroka. Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

6. jan 2007 20:23

A si videla jade, je klavdija sporocilo spremenila. Pa se vseeno, tako kot pravi marjetka, vsega tega ne zastopim... Jerneja USA

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jan 2007 23:00

Klavdija, reci znancem, prijateljem,... za otroške oblekice, igračke,... Čudno mi je to, da ti nihče od prjateljev in sorodnikov ni dal nič za otroka ves čas, odkar se je rodil???, samo to... Si ne predstavljam... Nekaj bodo sigurno tudi na kulinariki zbrale... Ni mi sicer jasno, kako lahko dobi tako malo plačo, saj mislim, da je zajamčena plača večja in kaj sta bila vedno tako - če ja, mi ni jasno, zakaj ti ne dobiš socialne, če ne, mi ni jasno, kako da otrok ni dobil kake igrače že prej, ampak to niti ni bistveno. Se pa da precej znajti, to, da nimaš denarja, še ne pomeni, da otrok ne more imet igrač: net imaš, torej lahko na njem najdeš kroje za igračke, ti povem, da so prav luškani, lahko si pa seveda kar svoje izmisliš, potem si pa pri svojih sosedih, prijateljih, znancih komot dobiš stare cote, ki so ponošene, strgane, skratka za proč, se pa da iz njih naredit super igračke! Sem jih namreč že delala, ker kot študentka tudi nisem imela ravno veliko denarja, sem pa vseeno hotela dat kako lepo posebno igračko kakemu otroku... Zato mi je tako čudno, da recimo brat, ki ima računalnik, nima jurja za medvedka za nečaka... Ampak smo različni:) Jaz celo srednjo šolo nisem imela žepnine, pa tega niti ni nihče opazil, nisem hodila po lokalih, sem pa zvlekla ljudi rajši na sprehod v park:) Nosila sem obleke od bogvekaterih sorodnikov, ok, staromodne, ampak ko se te ljudje navadijo v tem, nihče niti ne opazi... Ker je otrok že v oš, probaj najt kako honorarno delo, napiši kaj znaš, pa bomo probale najt kaj, kar bi lahko počela... Vsaj za kakega medvedka se bo že nakapljalo... Veri

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

7. jan 2007 9:31

Klavdija, če si res v tako težki situaciji, se sprehodi do najbližjega rdečega križa ali karitasa, razloži svojo situacijo in ti bodo sigurno kako pomagali. Predvsem pa tudi tako, kot je že napisala Veri: sorodniki, znanci, prijatelji ... tukaj je pač treba "požreti" ponos. Glede na to, da te očitno zanima kuharija, napiši kakšno prošnjo za delo v kakšnih bližnjih lokalih (če seveda imaš željo delati), čez nekaj časa pa se odpravi še na obhod in se osebno predstavi. Če se ne bo takoj nič našlo, bodo vsaj vedeli zate in se morda spomnijo nate, ko bodo koga iskali. Pa srečno. cherry

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. jan 2007 11:25

klavdija, res bi se lahko našla kakšna igrača za tvojega otroka, res je čudno, da sorodniki ne opazijo tega, da nimate in kaj podarijo za rojstni dan ali novo leto. Moj mali ima že toliko šare, ker je za marsikoga ceneje kupiti eno igračo, kot pa nekaj, kar res rabi. Vseeno pa ne misli, da je tvoj otrok kaj bolj reven zaradi tega, ker nima igrač. Kvečjemu se bo njegova ustvarjalnost bolj razvila, ker bo uporabljal pri igri več domišljije, in verjemi, da se mu bo to najbolj obrestovalo, ko bo odrasel in šel v službo. Če ne drugače, pa res lahko naredite kakšno igračo doma. Drugače pa se mi zdi čudno, da imate tako majhen prihodek. Sicer res lahko plačujete kakšen kredit ali kaj podobnega, ampak mislim, da pri takem dohodku lahko dobiš kakšno pomoč na socialni. Zato kar pogumno do socialne delavke in vprašaj. Še vedno ti pa ostane možnost, da greš kaj delat. Mogoče od začetka ne najdeš ravno po svojih željah, ampak važno da imaš delo, kasneje se pa kaj odpre. Lahko greš tudi na zavod za zaposlovanje in se vpišeš na kakšen njihov tečaj ali izobraževanje, pa boš lažje dobila delo. Včasih marsikdo raje zaposli nekoga, ko vidi, da si močno želi službe. Klavdija pošlji mi tvoj naslov na ZS, pa koliko je tvoj otrok star. matilda

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

7. jan 2007 11:33

Bom še jaz pristavila svoj piskerček. Klavdija nakako te razumem, pred nekaj leti sem se otepala z takimi težavami. Reševala sem jih tako:kot je že bilo omenjeno. Iz kartonaste škatle sem oblikovala lep koš (oblepila sem jo z lepimi servetki) ,iz ostalih servetkov sem s pomočjo selotejpa oblikovala žogiče in tako se je igra pričela, pravila smo spreminjali jih prirejali otrokovi starosti. Pri igrah sem vedno sodelovala in povem ti ,da marsikatera igrača domače izdelave je odtehtala marsikatero kupljeno, pa vsi smo se lepo imeli. Pri sosedih sem si sposodila revije, po vzorčkih iz blaga sešila na roke (nisem imela šivalnega stroja)igračko ali pa sem izdelala lutko in smo imeli domače lutkovno gledališče, igre smo si sproti izmišljevali ,ne veš kako smo se zabavali.To počnemo še danes. V božičnem času je bilo v oddaji artatek izdelovanje božičkov iz tulca toaletnega papirja in časopisa. Smo jih izdelali ,nekaj časa smo se igrali sedaj pa so božički pod smrekicami. Vse kar se da uporabi za izdelovanje igračk. Otrokom ni toliko pomembno kakšnega cenovnega razreda je igračka, ampak je bolj pomembno, da pri tem sodelujejo,da so z starši se pogovarjajo in zabavajo. To govorim iz izkušenj, kot otrok nisem imela igrač, ne novih oblek,imela pasem veliko ljubezni svojih skromnih staršev, in to je bilo najpomembnejše in tudi to znam ceniti in dajati naprej svojim otrokom_torej svoj čas in ljubezen.V 10-ih letih zakona nisem šla na eno novoletno zabavo, pa to nič ne obžalujem,ker na prvem mestu je družina.Drugače pa se mi oglasi na zasebno pošto, ti bom dala nekaj igračk,po tudi kakšno idejo. Pa še to v Ljubljani je vsako 3-tjo nedeljo v mesecu v Šiški-tržnica sejem rabljenih otroških oblačil, pa tudi kaka igrača se najde. Včasih sem tudi sama šla tja, pa ni bilo drago. Uf sem dolga. LP

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

7. jan 2007 16:14

Tudi jaz sem imala podobno situacija in povem vam ni tako enostavno. Kakšna socialna in karitas,rdeči križ to je samo za določene ljudi in kako se pišeš.Mi smo imeli velko krizo brez denarja,prazen hladilnik in dva otroka .Pa sem šla na socialno in kaj mogoče čez nekaj mesecev,ampak mi smo bili lačni takrat ne čez nekaj mesecev.Kar se pa tiče službe in raznih honorarni del pa tako če si v bližini mesta in da imaš prevoz je že če ne odpabe.Taka je moja iskušnja in prav razumem klavdijiF. lp runo01

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. jan 2007 16:49

KlavdijaF, v temi m3 sem dala en link za učenje oblikovanja internetnih strani. Ljudi, ki bi to delali, povsod rabijo, je preverjetno veliko povpraševanje po njih. Če se naučiš še programirat, si sploh na konju (recimo Java je zelo iskan program). Glede na to, da si brezposelna, verjetno imaš čas se to naučit in to lahko potem delaš iz najbolj zakotne vasi, samo da imaš net, kar ga očitno imaš, saj je vseeno, če je računalnik bratov. Vem, da bom sama to naredila, če bom čez par let brez službe, kar se zna zgodit, ker imam pogodbo samo za ta čas. Igračke iz odpadnega materiala pa se res da naredit, prav luštne, z malo domišljije, kot je rekla nincika. Nekje so imeli veliko igrač, pa se je punčka vseeno najrajši igrala z mano, ko sva delali živalce iz koščka blue tacka:) Se je pa treba malo znajt, pa je:) Veri

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

7. jan 2007 17:10

Veri kje je to, tudi meni bi prav prišlo sem pogledala pa ni nič. runo01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti