Kuvertura-kaj je to?

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

29. dec 2006 20:26

--Oki! (tole dudo na valjarju bi js tud rabla)--- Kaj bom pametna kuharca postala. Hvala za obrazložitve.Samo še preizkusiti bo treba. Najbolj bo težavna bela kuvertura. Vsem se najlepše zahvaljujem.......Če ne bo spet kej......hehe lepo praznujte ena mš

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

29. dec 2006 23:11

Najbolj preprosto je, če kuverturo kupiš v trgovini, firma Manner ima belo in temno kuverturo, obstoja pa tudi od Gorenjke. Lepo stopiš, preliješ in je gotovo. riba-ribica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. dec 2006 7:51

Super kuverture so iz trgovine pekarne Vrhnika, imajo belo, temno in mlečno samo so samo velika pakiranja po 2 - 2,5 kg. Jaz kupujem to pa imam za dolgo časa saj se ne pokvari. jade

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

30. dec 2006 10:34

Kolkšne so pa cene te kuverture v trgovini pekarne Vrhnika?? Ker manerjeve so kr drage.Sem pa pogruntala da če stopiš najprej kokosovo maslo,in nato notri dodaš jedilno čokolado,pride tudi zelo, zelo lep obliv,dosti lepše se razliva kakor če delaš z kako drugo maščobo((npr margarino). lp val

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. dec 2006 11:24

Pride ceneje kot mennerjeva. Točne cene pa ne vem. jade

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

30. dec 2006 20:37

Za darilo sem dobila novo čokolado od Gorenjke za preliv.Samo stopiš in preliješ,krasno se je mazala in ko se je strdila se je lepo svetila,samo potem ko sem jo rezala se je lomila,kar celi koščki so stran leteli.Mi je šlo kar na jok ,pa še na božični večerji sem postregla.......vedno sem delala preliv sama iz navadne temne čokolade in nobenega problema.Nikoli več.... lp goga

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

30. dec 2006 23:17

Val, jaz sem dukate - cekine po tvojem receptu pomakala v Gorenjkin temni čokoladni obliv in je bilo super enostavno. Na ovitku je slika torte, zdaj pa me je kar malo zaskrbelo, ko sem prebrala Gogino mnenje. Mislim - če bi oblila torto? jankica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. dec 2006 0:55

Mene pa nič ne moti, če glazura med rezanjem frči naokoli in se lomi...kakor kdaj, včasih se to zgodi, včasih ne...meni to sploh ni propblem, tako da, goga d, ne se sekirat zaradi tega...Mammaia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

31. dec 2006 7:23

Jaz sem v šparu kupila 3 vrste koverture. Ena stane dobrih 250 tolarjev. Z vrečko se jo ga v lonec z toplo vodo in se segreva enih 10 minut. Nato se vrečko dobro premečka, odreže vohal in z tem oblije pecivo ali kekse. Sem poskusila razne variante in se je vedno lepo mazalo in na koncu tudi lepo rezalo. Pa tudi svetila se je lepo. Bila pa je bela, pa temna čokolada in lešnikopva. sem zelo zadovoljna. Tiste večje in dražje pa še nisem probala, čeprav sem jo tudi kupila. Bo pa drugič, ker sem že vso pecivo in kekse napekla. Kyara

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

31. dec 2006 9:18

val je napisal/a:
Kolkšne so pa cene te kuverture v trgovini pekarne Vrhnika?? Ker manerjeve so kr drage.Sem pa pogruntala da če stopiš najprej kokosovo maslo,in nato notri dodaš jedilno čokolado,pride tudi zelo, zelo lep obliv,dosti lepše se razliva kakor če delaš z kako drugo maščobo((npr margarino). lp val
Val, 2 kg bele kuverture stane 2.800 SIT. Zelo dobra je tudi njihova jedilna čokolada, 2,5 kg je 2.590 SIT. Za vse, ki rade pečete piškote pa priporočam čokoladni obliv za piškote. To je poseben preliv, ki se lepo topi, hitro se suši, lepo se sveti in ne packa se. Če nam kaj ostane, damo v vrečko in se spet strdi tako, da imamo za naslednjo uporabo. Prodajajo pa samo 5-kg pakiranje, cena 3.800 SIT. stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti