Orhideje

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

27. dec 2006 20:09

jaz imam dva penelpsisa, ki mi kar lepo cvetita, samo se mi zdi, da cvetki zelo hitro odpadejo. sicer ves čas dela nove cvetke, tako da cveti mi že pol leta. me pa zanima po koliko časa navadno cvetki odpadejo? ninky

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. dec 2006 14:40

Jaz sem kupila nekaj orhidej, s katerimi prej nisem imela izkušenj. Eno, belo, je izbrala mama, vnaprej za svoj rojstni dan. Rezultat je tak- memina je ko nevesta, mojih šest pa je na poti v nepovrat. Moja prijateljica ima čudovite, na severni strani, na okenski polici. ( včasih grem mimo in se niti ne oglasim, da jih pogledam). Bom hodila pogosteje na obisk. Takoj po praznikih bom poskusila nasvet, mogoče pa bo kaj pomagalo,da resešim še kaj. frina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. dec 2006 1:24

Jaz sem včeraj predhodno dobila orhidejo od mojega ljubega dedka mraza - je namreč ne bi mogel nikamor na svetlo skrit, pa mi jo je že en dan prej prinesel:) Sem si jo že dolgo želala in sem je bila seveda zelo vesela, ampak me pa že daje trema - nisem namreč najbolj nadarjena za rože - kaktusi preživijo in celo cvetijo, ostalo je pa že bolj bogo... (pozabljam zalivat, čeprav je to zdaj boljše, samo pozimi mi nobena reč noče rast na kuhinjski polici, je pretemno... Pa smotano je, ker je svetloba samo ob oknih, ta so pa zraven radiatorjev...) Navadno si ne upam nič kupit, ker se bojim, da bi mi umrlo in bom tako ubila bogo bitje... V cvetličarni pa so mi zanimivo vse rože lepo delale, še šefica me je pohvalila, da z rožicami pa res znam, me je skoraj kap! Ampak tam res težko pozabiš zalit rože, ni res? Tak da sem si prebrala vse odgovore, mi je malo hecno, ker ene prisegate, da najboljše nič ne delat, druge pa na gnojila,... Bom probala vse živo, samo da bo ostala ok... Veri

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

31. dec 2006 7:18

Jaz imam 4 orhideje, 3 so klasične, ena pa je vijoličasta drobnocvetna, vijoličasta. Medtem, ko mi klasične ponovno lepi cvetijo, mi drobnocvetna, ki je ločena od ostalih, nikakor noče zacveteti. Verjetno je bolj komplicirana in ji kaj ne paše. Klasične- planetopsisi pa so čudovite. Ena mi je iz starih cvetnih poganjkov pognala 2 debeli vejici in cveti kot nora, je bela in ima vijoličasti sredinski del. Cvetovi pa so tako veliki, da je moj možć rekel, da gojim mačke. Kaj pa je z drobnocvetno narobe pa ne vem. Delam enako kot z ostalimi, pa nič. Jaz jih vsake toliko zalijem v ta namen postano vodo, in to tako, da je lonček poln vode. Po pol ure vodo odlijem, jih odcedim in dam nazaj v lončke za orhideje. V času cvetenja pa dodam malo gnojila v vodo za zalivanje in to 1x na mesec. Kyara

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

31. dec 2006 7:52

Orhideje sploh niso tako občutljive kot pravijo, tudi jaz jih imam kar nekaj. Jih ne gnojim, zalivam jih dvakrat na teden, če cvetijo pa trikrat. Ne marajo prepihov, ne marajo direktne svetobe, lahko ji imaš na okenski polici, v tem primeru rabijo več vlage. Moje orhideje cvetijo dvakrat na leto, vsaka naredi od 3 do 5 cvetov, jih imam vseh barv, samo zelene še nimam. Za drobnocvete pa imajo v cvetličarni posebno gnojilo, te res ne cvetijo brez gnojila. Gnojilo je v obliki "epruvete" (mislm, da se tako reče), katerega porineš v zemlji. Torej kar brez strahu, tako kot pri kahanju, pa bo uspelo. lp Anamarija

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

3. jun 2008 17:48

Pognojila sem orhideje in sedaj so čisto znorele, ampak, kako jih naj prepričam, da bodo cvetna stebla rastla naravnost. Imam palčke pa "špangice" ampak moram reči, da so strašno vztrajne. Mislite, da bi jih lahko obračala? lp, vanjatajnsek

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

3. jun 2008 17:51

ne vem zakaj bi jih meni je najbolj všeč ravno če pustiš da dela cvet po svoje, brez kakršnih koli palčk (tako kot rastejo v naravi). Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. jun 2008 17:53

Ko boš to zvedela, pa še meni povej ;)), moje tudi postrani nosi, pa zdaj ne vem, če zato, ker sem iz takšnega območja, kjer slovimo po in tudi njih zanaša (v enem drugem forumu piše, da smo v tem koncu doma pijanci), al bo kaj drugega vmes...

Ognjič

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

3. jun 2008 18:08

He he Ognjič,verjetno bo kaj drugega,ker moja je lepo naravnost,pa sem jo kupila v vašem koncu lp goga

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

3. jun 2008 19:16

Mi smo prijateljici kupili orhidejo,ki že 3 leta nonstop cveti.Bolj ko je orhideja razvejana dlje in pogosteje cveti.Nam trenutno cveti orhideja,ki že 6 let ni Vanjatajnske mi imamo orhidejo,ki raste z enega konca okenske police na drug konec.Tako da je njeno steblo lepo privezano na vse ostale 4 orhideje Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti