Pralni oreščki

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

13. nov 2007 6:30

V Hipermarketu Mercator v Šiški imajo zraven praškov še nekaj "eko" polic, kjer med drugim prodajajo tudi milne oreške, izvlečke milnih oreškov (kot nekakšen tekoči prašek) za volno, svilo ipd. in "eko" belilo za madeže (je brez optičnih belil, tako da se ga da tudi na barvne tkanine- nekaj takega kot ekološka varianta Vanisha). Pa niti ni tako drago. Milni oreški so za pribl. 150 pranj, stanejo pa slabih 9 EUR. (nisem brala vseh 9 strani, morda je katera to že zapisala, v tem primeru se opravičujem) Lp anajana Sporočilo je spremenil(a) anajana dne 13. nov 2007 06:31:22

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. nov 2007 6:57

anajana je napisal/a:
V Hipermarketu Mercator v Šiški imajo zraven praškov še nekaj "eko" polic, kjer med drugim prodajajo tudi milne oreške, izvlečke milnih oreškov (kot nekakšen tekoči prašek) za volno, svilo ipd. in "eko" belilo za madeže (je brez optičnih belil, tako da se ga da tudi na barvne tkanine- nekaj takega kot ekološka varianta Vanisha). Pa niti ni tako drago. Milni oreški so za pribl. 150 pranj, stanejo pa slabih 9 EUR. (nisem brala vseh 9 strani, morda je katera to že zapisala, v tem primeru se opravičujem) Lp anajana Sporočilo je spremenil(a) anajana dne 13. nov 2007 06:31:22

 

Zanimivo, ravno danes grem tja, si bom ogledala, če je to isto, kot sem kupovala doslej v BTC.

Cila

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. nov 2007 11:06

Pralne oreške lahko kupite tudi v Arielu (baby štacunca v BTCju), probala jih pa še nisem. Veri

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. nov 2007 18:04

Našla v Hipermarketu. 500 g  stane  7,56 €, s kuponom za popust sem jih dobila za  6,80 €. Tisti, ki sem jih kupila nazadnje pri drugem prodajalcu, so bili dražji. So pa enaki, kot iz drugih virov.

Če bo katera iskala, so na čelni strani police z običajnimi pralnimi sredstvi. Sem pa istočasno videla, da imajo tudi odstranjevalce različnih madežev v malih stekleničkah.

Cila

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. nov 2007 21:25

To je pa verjetno Beckmannov asortiman - mislim na ostranjevalce madežev. Moji zelo dobri prijateljčki. Loni Makaroni

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

16. nov 2007 20:15

lp mene pa zanima kako se naredi to milnico..razmerje voda oreški in koliko časa se tonamaka ali kuha?? zaka jvse to uporabljate hvala mihana

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. nov 2007 20:41

Jaz perem z milnico, ki jo sama pripravim iz pralnih oreškov. Po nakaj poskusih mi je uspelo najti pravo razmerje in sicer pol kg oreškov namakam čez noč v 5l vode. Nato zavrem in pustim odkrito vreti cca 1h. Ohladim in precedim skozi plenico ter prelijem v steklenice. Doziram cca 1dcl za belo perilo (kateremu dodam občasno tudi eko belilo), občutljivemu perilo doziram manj. Ker oreški nimajo najbolj prijetnega vonja (pri opranem perilu se sicer to ne pozna) bi rada dodala kakšno eterično olje. Je že kdo dodajal kakšno eterično olje? LP katjushka

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

16. nov 2007 20:57

aha to je pripravek za pranje perila.... ali enako narediš tudi za milo za umivanje rok in šampon za lase?? lp mihana

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

16. nov 2007 21:21

Katjushka, jaz sem kupila etericno olje sivke in limone (lahko kupis kar ti je pac vsec) samo ker jaz susim v susilnem stroju se perilo med susenjem cisto razdisi, tako da sem nehala dodajati etericna olja. O etericnih oljih pa je v tem forumu mislim da pisala tudi Nena-morje. Mihana, jaz sem tudi nekajkrat naredila milnico, pa se sedaj ne spomnim tocnega razmerja. Ta milnica se uporablje za perilo, za pomivanje posode ali pa kot sampon (za ljudi in stirinozne ljubljencke). Jerneja USA

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. nov 2007 21:42

To jaz uporabljam za pranje perila. Uporabni pa so tudi za pomivanje posode in ostalih površin, umivanje telesa in las, za nego dlake domačih živali, kjer lahko uporabimo to milnico, ki jo doziramo po občutku in potrebi. Uporabimo pa jih lahko tudi za zaščito rastlin pred pršicami in ušmi tako, da namakamo oreške in potem s to vodo popršimo rastline. Rada bi te le opozorila, da ta raztopina ni prijetnega vonja, zato bi bilo mogoče v redu dodati kakšno eterično olje. Jutri grem v Biotop, kjer bom povprašala, če obstajajo kakšne variante kvalitetnejših etričnih olj. Jutri poročam. LP katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti