Obična svinjska pečenka

shorto  

član od: 23.5.2006

sporočila: 18

tema odprta - 22. dec 2006 1:00 | ogledi: 79.242 | odgovori: 89

Hja, ker pač moje mame ni več sem bil prisiljen iskati po spletu kako narediti obično svinjsko pečenko, in najdel sem samo neki pečenka po špansko itd.. uglavnem nikjer tiste res trotil simpl vrjante kako jo čisto preprosto naredimo.

Tako da bi res prosil za obični recept brez kakšnih dodatkov in ostalega.

LP,

Denis

shorto

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

22. dec 2006 6:28

Simpl varianta (a la moja mama): meso soliš, popraš in natreš s strtim ali nasekljanim česnom. Če je pusto, v pekač podložiš malo maščobe. Pokriješ in pečeš, vmes obrneš in poliješ z lastnim sokom. Proti koncu pečeš odkrito. jankica

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

22. dec 2006 6:30

Čisto klasična, pečenko namaži s soljo, poprom in po želji s česnom, nato peci na 180 C glede na težo 45 min - 90 min..........ko daš pečenko v pekač priliješ vodo oz. olje........vmes pečenko obrneš in po potrebi še priliješ tekočino..... Še bolje je, da pečenko zvečer soliš popraš in namažeš s česnom in malo preliješ z oljem....se bo uležala, osolila.......kateri kos mesa vzameš za pečenko je pa stvar okusa......eni imajo raje pusto drugi malce mastno----------------

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. dec 2006 7:40

shorto, še lažje ti bo, če kupiš vrečke, v katerih se peče. Imajo jih na vsaki polici, kjer so folije, peki papir in podobno..... Meso začiniš, daš v pečico na pekač, spečeš. To je vse. Ker je meso v vrečki, se ne izsušuje, ga ni potrebno polivati,...... Ko je pečeno (pa prav lepo se zapeče), pustiš kake 20 minut pri miru - da se sokovvi umirijo - in narežeš. Lahko pa kupuš že začinjeno mrežno pečenko, jo daš v vrečko in spečeš. Pa veliko uspeha, kakorkoli se boš že dela lotil! rimljanka

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

22. dec 2006 11:16

Rimljanka, daj povej....zadnjič sva kupila tele famozne vrečke...in seveda hitro vrgla noter meso - začinjeno seveda, prelunjala vrečko kot piše in dala pečt... Super je zgledalo, dokler nisem vzel vrečke z vsebino iz pečice in ugotovil da je meso spodaj kuhano....nič zapečeno...kako to rešiš ( mi smo tako , da smo meso dali iz vrečke in zapekli še po drugi strani ( kar pa se mi zdi bedasto, saj potem vrečka zgubi smisel) escada

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

22. dec 2006 11:46

Probaj meso natreti z mletim česnom in mleto kumino,jaz sicer ne jem mesa sam sem to naredila za partnerjev RD in so bili jedci navdušeni.Meso še malo zalivaš z vinčkom,ko se peče. andreja č.

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

22. dec 2006 11:47

Escada to je pa čudno... Jaz tudi uporabljam te vrečke in se je meso do sedaj vedno lepo speklo spodaj. Da vam ne nagaja spodnji grelec? Mogoče poskusiš naslednjič pred koncem vrečko odpret, in meso obrnit, zapret nazaj in potem še ene 10 minut pečt? Hm...

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. dec 2006 17:03

Shorto, nisi napisal če pečenke it kosa mesa ali pa zrezke. Predvidevam, da iz kosa mesa. Kot so ti že ostale povedale, meso posoli in ga namaži oziroma posipaj z tistim, kar imaš najraja, pa če je to česen, poper, mleta kumina, vegeta ..... To potem pusti v vrečki in hledilniku, da se malo meso napoji in nato ga daj pečt v pekač. Na sredni temperaturi okoli 200 stopinj ga lepo peči, zalivaj z izcejenim sokom , po potrebi lahko tudi malo vode in obračaj. Po dobri uri ali uri in pol, boš imel lepo pečenko. Pusti jo pokrito naj malo odstoji, kake 15 minut, nareži na kose in dober tek. Kyara

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

22. dec 2006 17:27

Jaz pečenko posolim, natrem z mleto kumino in česnom. Ko položim meso v pekač, nato spodaj nalij za dva milimetra vode. Rada pripravim tudi tako, da dam pod meso na krhlje narezan krompir, ki se potem lepo navzame arome od mesa in začimb. Pa dober tek Marna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. dec 2006 13:29

Escada, če ne daš v vrečko nič tekočine, se je od mesa ne more nateči toliko, da se meso ne bi prepeklo. Ne obupaj, naredi še enkrat, mi imamo dobre izkušnje. rimljanka

*katy*  

član od: 12.2.2007

sporočila: 31

28. sep 2007 12:09

In katero meso je najboljše za pečenko in hkrati najmanj mastno? Ribica, kare, vrat ...? *katy*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti