Kaj radi jeste

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

23. jan 2002 11:17

...najbolj grozno za slovensko kulinariko v lokalih je, kadar tako dobra kuharica (Beti) ugotovi, da je najbolj univerzalna jed zunaj, pica in tu pa tam fast food! Tukaj v Svici opazam bliskovit razvoj fast food kioskov (najvec je turskih), medtem pa pizzerije stagnirajo. Zato pa pocasi ugasajo restavracije z dobro pripravljeno hrano (menu-ji), ker so za mlade ljudi, takih potrosnikov je najvec, dolgocasne in predrage. Mladina si privosci hrupne, velike in v ponudbi manj komplicirane lokale (fast food in pizzerije)! Fantje se nadevajo in so bolj okrogli kot dekleta, katera jih pri tem opazujejo in so suhe kot trlice. Na zalost Moja druzina je srecna, v primeru pomanjkanja casa za pripravo obroka doma, raje dva dni skoraj strada, da bi si potem privoscili v dobri restavraciji dober menu za 40.-CHF (6.000.-SIT) po osebi (brez pijace). Iz pripomb (hetero, florijan, matjaz, irena, larisa, mile, beti) bi naj slovenski gost s svojim obiskom (ali pa ne) vplival splosno kvaliteto ponudbe slovenskega gostinca. Lep pozdrav vsem Henri Henri Ratej

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

23. jan 2002 14:40

Sploh ne, da bi podila gostince, in zagotovo drži, da je kar nekaj mojih favoritov tudi na listi KulSlo. Po drugi strani pa žal tudi drži, da že zelo zelo zelo dolgo nisem šla v kakšno gostilno na "tapravo" kosilo, picerij in prigrizkov sem ne vštevam, čeprav je to tudi gostinska ponudba, seveda. Nekako pravilo je, da v gostilnah, kjer delajo na dolgi rok (vsi, od gospodarja do zadnjega natakarja in čistilke), to pa so, vsaj po mojih izkušnjah "družinske" gostilne, doživim sicer redke, a prijetne trenutke in se pač potem tja vračam. Zelo oseben pristop gostu (če se tja vračaš, te pa itak že poznajo) dostikrat pripomore, da dobiš na krožnik kakšno posebno reč, tudi novo in nepreizkušeno in je potem to tisto nadomestilo, ki kompenzira raziskovanje novih in nepreizkušenih gostiln, čeprav je to morda za novince malo nepravično. Uf, nekam se mi zapletajo misli danes, pa upam, da bo vseeno razumljivo, lp Irena

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

23. jan 2002 15:30

Piškotek: to je bila šala... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

23. jan 2002 16:26

Se popolnoma strinjam s Hermanom, da imajo naše restavracije (večina) in gostilne bolj ali manj standardno ponudbo, ki se je človek sčasoma naveliča. Sama jem zunaj enkrat do dvakrat tedensko, in sicer predvsem tam, kjer lahko hitro dobim naročeno hrano. Ker sem pizz in hamburgerjev že sita, se največkrat odpravim v kako od (ljubljanskih) samopostrežnih ali podobnih restavracij z že pripravljeno hrano (ki jih je, žal, zelo malo), ki so pa še posebej problematične (sicer hvalabogu ne vse) glede ponudbe, saj imajo skoraj vsak dan isto hrano, ali pa vsaj vsako sredo, petek itd. isto ponudbo (kar je grozno, če moraš recimo vsako sredo zaradi kakih obveznosti jesti zunaj). Ampak če se vrnem h klasičnim restavracijam in gostilnam: ker ne jem mesa (ribe in podobne zadeve pa), običajno naročim nekaj iz vegetarijanske ponudbe ali pa iz rubrike ribe in morski sadeži. Med ribami je običajno kaka postrv ali kaka boljša morska riba (orada, brancin, lubin) - za prilogo blitva (če jo seveda imajo), sicer pa včasih naročim tudi kalamare na žaru (ker jih doma ne znam pripravit tako dobro -so gumijasti). Vegetarijanska ponudba pa tako ali tako šepa - v poštev pridejo kaki šampinjoni na žaru (z gorgonzolo ali brez), vegetarijanskih krožnikov ne naročam (kuhana zelenjava plus sojin polpet -bljak!), kake bolj bogate solate (če jih imajo), pa včasih imajo kje še kako drugo vegetarijansko zadevo, in jo poizkusim. Mislim, da bi morali gostinci včasih vzeti v roke kako kuharsko knjigo in se poglobiti v to, katere jedi (predvsem vegetarijanske) bi lahko pripravili, da bi bile všeč tako njim (čas priprave, cena..) kot tudi gostom. Takih jedi je po mojem mnenju ogromno, samo najti jih je treba. LP maja

neznan uporabnik

23. jan 2002 18:40

Svoje case sem prisegala na divjacino. Zrezek kosute, hruhov cmok, brusnicna omaka....... Pred stirinajstimi dnevi je nas clan druzine praznoval abrahama, tako, da sem si zopet privoscila divjacinski zrezek. Ne bi omenjala gostilne, vendar je bil pod kritiko. Trd, premalo omake, od cmoka samo dve rezine, brusnice sem iskala s povecevalom.Imam obcutek, da si kuharji zadnje case nekako prilagajajo recepte po svojem okusu. Drugace pa narocim kaksno dobro ribo in veliko zelenjavne priloge. Tu me se niso izneverili. lp Ljubica Krzisnik

neznan uporabnik

24. jan 2002 7:48

Beti, kako izgleda pica s kislo smetano. kako jo dodam pri domači pripravi pice? larisa

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

24. jan 2002 8:53

Larisa! Kislo smetano se dodaja na že pečeno pico. Količina je odvisna od okusa. Irena

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

24. jan 2002 11:29

Henri

neznan uporabnik

24. jan 2002 12:04

Henry Komu ti to bljak. Kisla smetana je pa ja dobra na pici. Boris Fedor Kopitnik

neznan uporabnik

24. jan 2002 12:26

Ja, meni je tudi dobra. Pristaja na vse vrste pic. Okusi so pač različni! Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti