Kaki

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

2. dec 2006 13:46

Kakijeva marmelada 1kg zrelih kakijev 1 jabolko(lahko ga nadomestimo s hruško) 1 pomaranča ali limona vrečka vanilijevega sladkorja 1,2kg rjavega sladkorja vejica sveže melise ali bazilike Kaki narežemo na manjše koščke in mu odcedimo koščice.Jabolko olupimoin narežemo na kocke, ravno tako pomarančo. Sestavine počasi zavremo, traja naj približno 15 min.nato dodamo sladkor in preostale sestavine. Pri nižji temperaturi rahlo vremo še 40 min.Marmelado nalijemo v vroče kozarce, zapremo s pokrovčkiin pokrijemo z deko da se počasi ohlaja. Kakijeve tortice 4 zreli kakiji 2 veliki žlici rjavega sladkorja 50g mandelnov(lističi) vanilijev sladkor 2 čajni žlici želatine Kakijem odstranimo neuporabne dele in jih neolupljene pretlačimo s paličnim mešalnikom.V srednji veliki posodi segrejemo sladkor. Ko nastane karamel , ga zlijemo čez kakije. Hitri moramomešati, da se kaki segreje in se trdi delci karamela stopijo. Postopek naj traja par minut.Dodamo na lističe narezane mandlje in šilce konjaka . Počakamo, da konjak povre in maso malo ohladimo. Primešamo želatino.ki smo jo prej namočili v vodi. Modelčke za tortice premažemo z oljem in jih napolnimo s kakijevo maso,Rahlo potresemo, da v posodicah ne ostane zrak. Posodice postavimo v hladilnik za 2uri. Modelčke počasi položimo na krožnikin tortice stresemo ven. Dekoriramo in ponudimo. Ta dva recepta sem našla v Lisi. Je zelo enostavno in mislim, da bom tudi sama preiskusila. miia

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

2. dec 2006 16:39

ojla, mi imamo tudi polno drevo kakijev, ki jih bomo zdej zdej pobrali in dali v gajbice. pri nas ga je tašča, ostali pa po enega ali dva. js jih pa ne maram, ker mi imajo okus po beljakovinah. ko ga dam v osta, mi je takoj prvi okus všeč, potem pa ne več. in me zanima, če ima še kdo podoben občutek oziroma okus in tudi če se pri predelavi kakijev kej spremeni ta beljakovinski okus? ker če ga ne raztalamo, ga dosti zgnije in mi ga je škoda. ma sej bom kr naredila eno pecivo ven, pa bom videla, a ne? lp goga sam da se kuha..

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. dec 2006 17:52

Kaki imam kar na okenski polici v kuhinji. Med plastmi (v gajbici so bile tri) sem imela časopisni papir, potem pa sem vsak dan pogledala, kateri so mehki, jih dala v skledo s sadjem na mizi in lepo sproti jedla. Še kakšnih 20 jih imam... Sy, pridi na obisk, kaj boš solze točila....ti dam vrečko kakijev ,zdaj sicer že manjšo, ko je zaloga pri koncu, ampak vseeno... Mamamia mamamia

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

9. nov 2009 7:28

Zakaj pa imajo eni kakiji v sadežu koščico eni pa ne? zima13

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. nov 2009 8:03

Zaradi različnih sort.

lp

cervus

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

9. nov 2009 9:00

Ni pol to da so eni kakiji moški (s koščico) eni pa ženski (brez koščice) ?! zima13

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

9. nov 2009 14:41

Koliko kalorij pa imajo kakiji? Kako za vraga je vse, kar je meni dobro redilno.....????????????? kara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. nov 2009 15:10

Okrog 70 kcal v 100 gramih. Loni Makaroni

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. nov 2009 15:21

zima13 je napisal/a:
Ni pol to da so eni kakiji moški (s koščico) eni pa ženski (brez koščice) ?! zima13

Ne.

lp

cervus

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

9. nov 2009 15:28

Takole, mimogrede.

Kaki ima dokaj nizek GI - 50, tako da ne sodi ravno med redilno sadje.

Jaz vsak dan zmažem 2-3

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti