Vrstni red peke piškotov za praznike

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

22. dec 2006 20:04

Tako, zapiram predpraznično pekarno Napekla sem: medenjake (dve vrsti), janeževe kepice, brizgane piškote (dva različna recepta - oboji odlični), dukate, španske vetrce, ponarejene ržene hlebčke, linške zvezdice, čokoladne huzarske krapke, čokoladno-orehove lunice, začinjene piškotke, orehove polžke, vanilijeve kifeljčke, cimetove zvezdice, smetanove kocke, čokoladni, jajčni in teranov liker - zdaj pa ne morem več Hvala vsem za nasvete, ideje in pomoč - vem, da je za voščila druga tema, pa vendar - Preživite lepe, dišeče praznike z vašimi najdražjimi! Lp darkad

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

22. dec 2006 20:32

Napekla 14 vrst drobnega peciva, ga tako ali drugače okrasila in naredila preko sto daril. Ostane mi samo še naš božični kolač (tako ga pač imenujemo), v nedeljo naredim morsko solato, jo peš mahnem na Rožnik k polnočnici in nato padem DOL Lp kobra 1

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

22. dec 2006 20:55

Da se še jaz dodam svoj piskrček: Huzarske kolačke,linške vemčke ,maslene rogljičke,cimetove ploščice,ovsene kolačke,dukate,ingverjeve zvezdice,razpokane piškote,orehove rogljičke, vesolčke-iz lise,klošterske rogljičke,trdi domači prjatelj,skutine povštrčke,brizgane piškotke,specalus,pa še medene zvezdice škorenčke in smrekce.Toliko za enkrat samo ker sem dobila sveše pistacije ,jih bom pa tiste nekam ve ene piškotke porabila. Vsem želim vesel in srečen Božič,ter veliko dobrega v prihajajočem letu. val

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

22. dec 2006 21:08

majamarko se zahvaljujem, zlata si. Je še pravi čas, da lahko tudi jaz naredim nekaj teh prikupnih škatljic. Pozdrav in lepe praznike. Ava

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

22. dec 2006 22:20

uffff... pa mi je ratalo. Se opravičujem, da sem tako pozna, mpak prej ni bilo časa... ekola: http://triciamcmillian.moj-album.com/ na strani je načrt, pa poslikane škatljice za lažjo predstavo. Vsako škatlico sem od znotraj obložila s prtičkom in dala not piškote. Komentarjev se mi danes ne da več pisat, če ma pa kdo kakšno vprašanje pa kar na plan z njimi! še en komentar: 2 škatlici prideta ravno na list velikosti B2. A3 list je premajhen. Aja, jaz sem škatljico delala po že narejenem modelu, pa upam, da je načrt dobro razumljiv... Urša Sporočilo je spremenil(a) urssa dne 22. dec 2006 22:27:43

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

22. dec 2006 23:10

urssa sem "zmagala" hvala ti. Škatljica je narejena. Lahko noč Ava

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

23. dec 2006 13:22

Evo kaj sam ja pekla: panji, žarbo šnite, mini orahnjača, čupavci, zvjezdice s pekmezom, trostruki užitak, išleri, mađarica i vanili kiflice. Vesele i mirne blagdane želim svima! Lidija...

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. dec 2006 17:00

moje smetanove karamele se hladijo, upam, da bodo ratalemi ni blo čisto jasno kako bi se moglo obnašati tisto na žlički v vodi, vsekakor se je drugače, kot sem si jaz predstavljala, zato sem kar malo dlje kuhala. Upam, da rata. Danes me čakajo še breskvice ali gobice, bomo videli. Lep večer vsem skupaj. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti