Serviranje francoske solate

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

tema odprta - 29. nov 2006 13:16 | ogledi: 4.621 | odgovori: 13

Nekje sem prebrala zanimivo idejo, da lahko francosko solato serviraš v "posodicah" od princes krofov. Ker se mi zdi, da je to verjetno prekrhko, me zanimavaše mnenje. Na neki drugi spletni strani sem videla da je kuhar spekel take posodice s krhkim testom, za modele je uporabil kar model za muffine.Ali imate morda še kakšno drugo idejo, da bi zgledalo lepo in malo drugače?

Hvala.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. nov 2006 13:20

Oboje se da, lahko pa narediš tudi posodice iz kvašenega ali listnatega testa. Poglej si slikice na netu pod "canape" ali "finger food". Lahko jo pa enostavno serviraš v/na listih zelja ali solate. Veri

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

29. nov 2006 13:37

Hvala.Kako pa se naredi posodice iz kvašenega testa-ali ravno tako uporabiš modelčke, ali spečeš in potem izdolbeš sredico. Rada bi namreč, da lahko zadevo primeš v roke.Pa še malo drugač je, kot sem že omenila.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. nov 2006 13:39

Paradižnik zarežeš cikcak "po ekvatorju" (najširšem delu oboda) okrog in okrog; obe polovici izdolbeš, dobiš skodelici z nazobčanim robom. Noter daš francosko. "Košaricam" lahko narediš tudi ročaje iz dveh prepletenih peteršiljevih vejic. Je res malo več dela, ampak je tudi lepo za videt. lp, proxima

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

29. nov 2006 13:51

Po mojem mnenju je najboljša podlaga francoski solati list zelene solate, predlagani paradižnički ali kakšna druga primerna zelenjava, ker je francoska sama po sebi precej težka in se mi zdi kakršnokoli dodatno testo odveč. Živi

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

29. nov 2006 14:26

Predlagam na listu rdečega radiča v glavicah, je tudi kot nekakšna skledica. Pa tudi barvo je primerno. Pozdrav, antonija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. nov 2006 15:16

breda, kvašene posodice lahko narediš na oba načina - ali spečeš in izdolbeš recimo kruh pečen v modelčkih za mafine ali pa zvaljaš testo in ga ali povezneš čez kake skodelice, kozarce,... in to spečeš ali pa daš to zvaljano razrezano testo v modelčke za mafine in jih pokriješ z drugimi modelčki za mafine, tako da dobiš sendvič, na sredi je testo, in to spečeš. Je pa res lepo tudi na zelenjavi. če pa bodo zraven itak jedli kruh, pa so tudi skodelice ok:) Veri

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

29. nov 2006 15:24

Breda, jaz sem francosko solato že postregla v princeskah, ker mi je zmanjkalo kreme. Bilo je dobro, zanimivo na pogled, lahko se prime z roko - pa še obiski so bili navdušeni nad idejo. Dušanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. nov 2006 15:56

Tudi mi smo francosko solato že stregli v paljenem testu, torej kot v princeskinih krofih. Lahko pa kupiš kajzerice in jim izrežeš sredico, popečeš v pečici, da so krhke, in jih napolniš s francosko soalto. Sicer pa v Intersparu dobiš že gotove take majhne pastetke iz testa in jih lahko polniš z različnimi nadevi. Ali pa kupiš listnato testo in narediš skledice, pa te nadevaš s francosko solato. Mamamia mamamia

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

29. nov 2006 19:30

Lahko pa narediš skodelice iz parmezana. Parmezan bolj grobo naribaš,lahko mu dodaš tudi kakšne začimbe(po želji) Daš v vročo ponev(teflonsko),razporediš v krog. Ko se začne topiti,hitro pobereš z lopatko in povezneš čez kozarec ali kaj podobnega.Dobro, pa še lepo! lp, ela

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

29. nov 2006 20:03

Kaj pa če bi naredila testeno posodico v cedilu - nariban krompir razporediš v večje cedilo, pritisneš z manjšim cedilom, vse skupaj potopiš v vroče olje in nahitro ocvreš. Taka čips varianta ven pride. lp Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti