Rabn nujno pomoč strokovnjakov tort:))

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

16. dec 2006 4:22

Oooo Veri, čestitke, super si! Jaz bi se tudi lotila kakšnega tekega podviga a je problem pri shranjevanju - kam daš tako visoko torto? Naš hladilnik je žal premajhen.. :( No, saj zdaj ko je bolj mraz, bi jo lahko pustila tudi zunaj a se bojim da bi jo muci snedli. Lp Teja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. dec 2006 7:29

Vlado, recept sem sprintal, morda torto preizkusim za praznike. Moti pa me, da je v receptu nutela, jaz imam odpor do teh industrijskih izdelkov ( predvidevam, da je nutela zaradi barve, jaz bom pobarval z kakvom ali čokolado ( češ, čokolada je manj industrijski izdelek kot nutela, psihologija pač )). No, vse te torte z sadjem in s kremami na osnovi skute/smetane so " manj trajne " ( drugi dan morajo že biti pojedene ), od tistih z masleno kremo, in to pri meni ni nepomembno. Veri, vesel sem, da si s zdravjem v redu, sedaj, ko imaš dodatno literaturo lahko res uživaš. Jaz imam tudi precej nove literature, naneslo je pa tako, da nimam časa niti, da vse " urng " prelistam ( upam, da se v prihodnjih dneh bo to uredilo ). Drugač, ko pogledam na uro prispevkov, ti mi prideš kot ena čarovnica, v glavnem se oglašaš po polnoči . pa brez zamere ( vesel sem tudi, da ti je uspela večnadstropna torta ). AnnaH: dejmo naredit to torto ežoj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. dec 2006 12:20

Hvala za čestitke, teya, torto razstavimo, predno jo načnemo, sicer se je sploh ne bi dalo rezat. Tako da kar se te torte tiče, je bilo tako, da je vsak probal en kos vsake torte, potem pa je fantova mami začela praznit hladilnik in nama dala: meso, jajca, brstični ohrovt,... da je naredila plac za torte - not grejo isto, kot če bi bile tri posamezne torte. ežoj, ja, sem res čarovnica, a ne? (Veš, da nisi prvi, ki mi je to rekel, jaz si domišljam, da so vsi seveda mislili v pozitivnem smislu, hehe) No, bolezen bo čez par dni že čista zgodivina, bruham pa še vedno in se mi zdi, da še nekaj časa bom - ja, je jade mela poitn zadnjič (hehe, ne me napadat, saj nisem nič zanikala, samo povedala, sem da sem bolana, kar je bilo tudi res) Jaz do zdaj sploh nisem mogla odpret tiste knjige, ker je bila pretežka in ker sem takoj na wc letela, zdaj je pa boljše in seveda s polno paro probam nadoknadit zamujeno Tak da se bo verjetno moj lubi zdaj v tem mesecu zredil tok, kot sem jaz shujšala zadnji mesec AnnaH, saj zdaj bi pa ti tudi že morala začet delat torto, ne? A te zanima, kake so bile te tri torte? - spodnja: bogata kavino-orehova s kavino-masleno kremo (prav zate, ežoj) - srednja: čokoladni biskvit s kokosovo kremo (prirejen rafaelo) - zgornja: angelska torta (biskvit iz samih beljakov) s prelivom iz domače marelične marmelade (oče dela najnajnajboljše marmelade na svetu) z rumom in polnjena tudi s tem in s sadjem (z vloženimi breskvami, na tanko narezanimi) Njegovi mami je bila seveda všeč ta kavina, ker je pač nora na kavo, fantu pa najbolj tista vrhna, sadna, za njegovega očeta nisem ziher, mislim, da tudi sadna. Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. dec 2006 15:04

Veri jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. dec 2006 16:35

jade tebi tudi!!! Veri

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. dec 2006 17:58

jade in Veri: ežoj

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

16. dec 2006 18:17

Veri, čestitam riba-ribica

bia  

član od: 15.3.2006

sporočila: 8

18. dec 2006 14:33

Pozdravljeni! Že nekaj časa redno spremljam kulinariko (ste me že večkrat rešili z recepti ) Tokrat pa nisem našla kakšnega podobnega recepta in se na vas obračam na forumu. Zgodba je sledeča... Štiri punce delamo v kavarni, kjer imamo super šefico. Nekako v hecu je nedolgo nazaj rekla, da ji "manjka" nov avto (VW passat karavan) in večje prsi. Kupile smo že en majčken avtomobilček te znamke. Za prsi pa imamo v mislih torto. Sicer bi jo bilo najlažje naročiti, a smo se odločile, da se same malo potrudimo. Odločile smo se, da bo torta čokoladna. Kupila sem že pekač v takšni polkrožni obliki. Kakšno pa priporočate kremo? Bolj na "sachar" način? Problem pa je še z oblivanjem. S čim bi jo oblile, da bi dobile to kožno barvo, ter s čim bi oblikovale bradavice? Upam, da mi bo lahko kdo/katera pomagal/-a Hvala že vnaprej! bia Sporočilo je spremenil(a) bia dne 18. dec 2006 14:34:15

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. dec 2006 16:28

Jaz sem torto prsi oblila z belo čokolado, ki sem ji primešala malo temne čokolade (ampak res malo), da sem dobila takšno rahlo krem barvo. Bradavice sem naredila iz rjavo pobarvenega marcipana (marcipan in malo čokolade ter mlati sladkor, da se je lepo oblikoval). Mož mi je naredil še en "uhanček" (iz žice je naredil majhen krogec), tako, da je bradavica imela pirsing. Sem pa najprej obe "šmarni gori" dala na pladenj eno zraven druge, tam kjer sta se stikali sem majčkeno odrezala, da je izgledalao, kot da se skupaj držita, in potem oblila. Izgledalo je res originalno samo žal nimam nobene slike. Pazi, da bo pladenj kamor boš zložila torto res močen in trden, da se potem ne bi lomilo na sredini in glazura ne bi pokala. Delala pa sem z belo čokolado iz trgovine pekarne vrhnika. Sem jo pa kar precej porabila. Lahko bi pa enostavno premazala s obarvano sladko smetano. Primešaš ji jedilno barvo. Samo po malo barve naenkrat, da ne dobiš preveč temnega odtenka. Lahko bi tudi obložila z obarvanim marcipanom. Ga boš pa kar precej rabila, ker tortica pride kar velika. Nadev sem jaz delala jagoden (sladka msetana, maskarpone sir, jagode, želatina, sladki greh). Biskvit sem naredila navaden (nečokoladen) in namočila z jagodnim sokom in maraskinom. jade

bia  

član od: 15.3.2006

sporočila: 8

19. dec 2006 0:41

Res hvala se bomo potrudile... in nato poslale fotko končnega izdelka bia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti