Rabn nujno pomoč strokovnjakov tort:))

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

22. nov 2006 15:04

Ežoj, meni se ne zdi prav plaha punca. Takšen jezik je pa povzet iz pisanja sporočilc, ki si jih mladina non-stop pošilja. Ko jaz preberem kakšen "mesidž" svojega devetnajstletnika, se prav zabavam. Najbolj zanimive sem si dala kar v arhiv. Novi trendi pač, boh pomagi. No, jaz pa priporočam čokoladno torto od Noe: simpl, pa ful dobr. Lp Dolores

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

22. nov 2006 15:10

Mene pa zanima kako bi odreagirali če bi npr. Kyara kar po domače (prekmursko) pisala. Lep dan! K Karmina

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

22. nov 2006 15:19

Jaz bi se zelo zabavala in poskusila razumeti. Bom poskusila letos, ko bomo za novo leto v Prekmurju. Lp Dolores

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. nov 2006 15:29

Ja, ko je ena obiskovalka foruma v prekmurščini pisala, je bilo pa vsem simpatično in všeč. Priznam, meni tudi... Ampak me tole tudi ne moti...

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

22. nov 2006 15:34

Tumpika ma tolk lušne da dol padeš. Lp Dolores

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

22. nov 2006 15:51

Še dobro, da je AnnaH samo nekaj vprašala, zamislite si, kako bi bilo, če bi napisala kakšen recept po možnosti malo bolj zapleten, to bi bilo heca, ker že ob kolikor toliko pravilni slovenščini so včasih težave z razumevanjem postopka priprave kakšne zadeve. Tudi na KulSlo so verjetno neka pravila, ki naj bi se jih upoštevalo. Se strinjam z mamamio, malo več spoštovanja do jezika! Pozdravček Ava

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. nov 2006 16:36

jaz naredim biskvit iz 4 jajc, 10 dkg sladkorja, skoraj cel pecilni, 10 dkg moke, nič ne ločujem, samo cela jajca malo dlje stepam, da se fajn spenijo, potem sladkor, pa še malo mešanja, potem pa samo vmešam presejeno moko s pecilnim, model namastim, na dno peki papir in v pečico. Probam z zobotrbcem, ko je čist je pečeno. Včasih prerežem še toplo, če se mudi, največkrat prerežem samo enkrat, odvisno kakšen biskvit rata. Za nadev bi priporočala kupljeno kremo (v prašku) za torto, npr. vanilija, noter bi dala breskve iz kompota, s katerim bi tudi dobro namočila biskvit. Na vrh pa kar ostane kreme, pa rastlinska smetana, okrasila bi pa s koščki čokolade, koščki breskev ali kakšnimi bombončki. Kupljeno kremo in rastlinsko smetano bi izbrala zato, ker se praktično ne more ponesrečit, se zagotovo strdi. Pa še nekaj o jeziku: ko sem začela zahajati na forum sem najprej opazila, kako je bil kdo, ki piše po domače, ali se čudno izraža napaden. Najprej se mi je zdelo čudno, ker sem bila z drugih forumov vajena vsega, tudi kletvic. Ampak se mi vseeno zdi kulinarika en tak portal, kjer se v večini zbirajo odrasli ljudje in se mi zdi lepo, da se temu primerno izražajo. Saj kdaj uteče kašna beseda, pa tudi na vsakem forumu so osebe, ki so izjeme v izražanju, pa so simpatične, dokler ne prekoračijo meje okusa. matilda

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. nov 2006 16:47

spet jaz: preberite še enkrat post od AnneH, in preberite vaše ( naše ) odgovore . Ni iskala slovnično lekturo ( če se temu tako reče ) in ni iskala receptov. Zanimalo jo je kaj naj naredi, da se biskvit ne sesede in kako prerezati biskvit. Sedaj poglejte vaše ( naše ) odgovore . Kot je videti, punca se vpisala na kulinariko januarja in ima do sedaj dva posta ( tole je drugi ). Predvidevam, da se je enkrat oglasila in ste jo dol zabili za deset mesecev, sedaj se spet okorajži in oglasi mi pa.............. ežoj

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

22. nov 2006 18:18

ežoj Naj še jaz dodam nekaj o tortah. Tudi jaz ti priporočam torto nutella. Odlična in nimaš kaj falit. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3603 Poglej pa tudi malce po forumu, ker je bilo že veliko govora o tortah in kremah za nadev. marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 22. nov 2006 18:22:14

štajerka  

član od: 16.8.2006

sporočila: 2

22. nov 2006 18:26

Ežoj se popolnoma strinjam. Vsak dan sem na kulinariki vsaj 3x, da bi pa aktivno sodelovala........ AnnaH kar na delo, zagotovo ti bo uspelo štajerka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti