Mehčanje zrezkov

pia4  

član od: 9.10.2005

sporočila: 66

16. nov 2006 20:50

Nekoč mi je dejala ena gospodinja, da npr. goveje zrezke, ki jih dela na omaki, zmehča s tem ,da zrezke potrese s kruhovimi drobtinami in jih nato dobro potolče. pia4

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

17. nov 2006 6:46

Za mehčanje mesa uporabljam vino ali kis. Ne boste verjele, ko jih popečem na vročem olju, malo pokrijem za cca 5 minut. Nato dodam recimo na vsak zrezek približno 3-4 kaplje kisa (vseeno katerega) ali vinčka (kakšnega bolj kislega) in hitro pokrijem. Po 10 minutah preizkusim, če je že kaj zmehčano sicer še malo pustim, po potrebi dolijem tudi kaj tekočine. Kislina (v kisu ali vinu) naredi ta svoje. LP McNena

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. nov 2006 9:52

juhica101 je napisal/a:
Pri najboljšem sosedu (vsaj v našem) imajo mašino, če pa ne gre drugače, pokrijem zrezek s plastično vrečko( za v skrinjo) in ga stolčem pardon, potolčem.. LP juhica
Tvoj sistem s plastično vrečko je boljši od mojega. Sem preizkusila. Osušiš zrezke po potrebi tako ali tako lahko kasneje. Več glav več ve. Lp Cila

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

19. nov 2006 12:29

Me veseli Cila, da ti je všeč. Lahko ga prej tudi malo zarežeš, tam ko je prepreden z ostanki mišične ovojnice (beli trekovi in nitke) in ga potem zmlatiš, pardon potolčeš LP juhica

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. nov 2006 15:04

Jaz jih pa ne pokrijem z vrečko ampak jih, enega po enega, dam V vrečko. Pa na leseno desko za rezanje, pod katero položim servieto ali brisačo, da se ne trese cel pult. Tudi jaz mislim, da je največ odvisno od komada mesa in kako ti ga mesar odreže. Mi je pa zanimivo-čuden nasvet kuharja, da naj ne bi pokrivali zrezkov - se ne strinjam - razen, če so ala roštilj, torej brez omakice. lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti