Druga nora krava, gso-ji oziroma kaj sploh jesti?

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 10. jan 2002 13:52 | ogledi: 2.321 | odgovori: 3

Evo, pa so jo našli oz. jo sumijo - drugo noro kravo oz. da se ne bo kdo zgražal, tako, ki naj bi zbolela za BSE. Po drugi strani so ravno zdaj v Sloveniji Američani, ki na skoraj 70 odstotkih površin, zasejanih s koruzo in sojo, sejejo gensko spremenjena semena - ker so zato izgubili evropski pa tudi druge svetovne trge, zdaj nas učijo, naj ne ponavljamo napak. Kar me zanima, so vaša mnenja, o kravah je bilo že kar nekaj napisanega, o gensko spremenjeni hrani pa ne.

lp

Irena

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

10. jan 2002 15:19

Kar se tiče gensko spremenjene hrane in ostale preforsirane prehranske industrije, bi rada rekla samo to, da se preveč igramo z naravo. To na dolgi rok sigurno ne more biti dobro. Lp Simona

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

11. jan 2002 9:32

Tole potrošništvo ne vodi nikamor, če govorimo o gensko spremenjeni hrani, ki je spremenjena zato, da bi bil pridelek večji. Večji pridelek povzroči večjo ponudbo na trgu, večja ponudba sproži znižanje cen, nižje cene privedejo do večje potrošnje. Tako ljudje pridemo v Spar in namesto enega kosa kupimo 3 (ker se splača !!!???). Potem ti trije kosi tako dolgo ždijo v hladilniku ali v shrambi (ker smo seveda pozabili, da jih sploh imamo ali pa moramo prej porabiti kaj drugega, ki je že tudi pred iztekom roka), da se nam stvar pokvari in jo vržemo v smeti. Ali ne bi bilo bolje pridelati manj hrane, ki je bolj kvalitetna (manj škropiv, manj pospeševalcev rasti, ki zraste počasneje in ima zato tudi bolj poln okus), cene bi bile malo višje, kupovali bi samo po en kos (ne pa tri) in tako tudi metanje hrane v smeti ne bi bilo potrebno. Samo spomnite se vrst pred blagajnami pred prazniki! Bilo je tako, kot da se pripravljamo na vojno! Tanja Kangler

neznan uporabnik

25. jan 2002 18:19

Premalo nas je podobno mislecih. Trgovski giganti so namenjeni prav takim, katerih vecinsko mnenje prevladuje. Zato osebno ne maram megamarketov, ker ponavadi kupim se tisto, kar sploh ne potrebujem. Glavnina v glavnem sluzi samo se za hrano. Na sreco, pred novim letom nisem bila soudelezenka bitke za prednovoletne prehrambene artikle. Krave nam pa samo vracajo milo za drago. Morebiti bodo potem ko bojo pomrle imele malo vec miru in pametnejse gospodarje. Ne bom pozabila dogodka izpred dveh let. Pri kmetu od katerega sem kupovala mleko, sem narocila govedino, ker so se namenili klati. Se sreca, da sem nekaj dni prej prisla nenapovedano in to ravno med casom krmljenja. Zelela sem se pac prepricati s cim hranijo krave. Starejsi gospodar mi je sveto zatrjeval, da so hranjene izkljucno z naravno hrano, mlajsi jih je pa veselo hranil z ostanki vrtcevskega kosila. Hvala za tako meso. Potem pa zaupaj...... Ljubica Krzisnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti