Carpacio

Prospero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 8

tema odprta - 29. dec 2001 9:45 | ogledi: 3.828 | odgovori: 5

Na KulSlo sem zasledil samo en recept za goveji carpacio. A kdo pozna še kakšnega? Rad bi naredil dober carpacio pa me zanima, na kaj vse moram paziti in kakšne začimbe priporočate.

Hvala

Tomaž

Neža  

član od: 19.12.2001

sporočila: 51

29. dec 2001 15:19

Tomaž Meni je nadvse vsec zelenjavni carpacio. Recimo paradiznik in bucke narezec resnicno na tanke rezine (ampak res skoraj prosojne!), lepo zlozis na kroznik, posolis, potreses z baziliko in pokapas z dobrim olivnim oljem. Poleg ponudis popecene kruhke, ki si jih vroce nadrgnil s cesnom .... Pa dober tek Pika Neža Pajnič

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

29. dec 2001 15:33

Kako bi prijal tale recept? Za 4 osebe! Sashumi-tunski carpaccio: 40 dag sashimi-tuna (albacore, yellowtail ali bonito), 5 dag listov bazilike, 1 strok cesna, 8 ml olivnega olja -vergine, 1 jed.zlica limon. soka; V ribarnici kupiti po moznosti se globoko zmrznjeno tuno. Listice bazilike 10 sekund blansirati v slani vodi. dobro posusiti in skupaj s cesnom, olivnim vergine oljem ter limoninim sokom v mikserju dobro seskljati. S soljo in poprom zaciniti. Zmrznjeno tunino narezete na zelo, kot papir tenke, listice in polozite le te na kroznik. Preko rezin bogato pokapljati z omako iz bazilike, cesna, olivnega olja in limoninega soka. Zraven postrezete kruh. Pa tudi kapljica belega vina gre zraven. V Italiji slovi carpaccio iz parmezana! Za 4 osebe! 40 dag parmezana, olivno olje vergine, figova-, pomaracna omaka ali kaksen sandni miksm jedrca pinij, orehi, kapre, kis balsamiko: parmezan narezite na tenke listice, dekorirate z listici velik kroznik za vsako osebo posebej, pokapljati z olivnim oljem, kisom in sadnimi omakami, pa nekaj jeedrc pinij in orehov. Zraven pa hrustljav beli kruh (nikakor toast)! Vse to je lahko predjed! Carpaccio iz parmezana pa lahko celo sluzi na koncu menuja kot dezert Lep pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

29. dec 2001 15:46

Carpaccio delam izključno iz govejega mesa.Meso mora biti ribica (del za pljučno pečenko), ki jo damo v zmrzovalnik, da zmrzne. V primeru, da boš rezal carpaccio na roke naj zmrzne le toliko, da jo boš lahko rezal. Če pa jo boš zrezel na strojček, je lahko meso globoko zmrznjeno. Meso narežeš na tenke rezine ( tako, da skoraj vidi skoznje). Carpaccio serviram tako, da dam na pladenj najprej rukolo, nanjo narezano meso, (lahko malček posoliš, ni pa nujno) in tik predem dam na mizo pokapam z mešanico olivnega in bučnega olja, na to potresem pravi nariban parmezan - ne preveč, samo za okus. Na mizo postavim balzamico kis s katerim si postreže vsak sam. Carpaccio se je na toplih kruhkih namazanih z maslom. Zraven prija rdeče vino. Ta recept sem že večkrat preizkusila, vsakič kaj dodam ali odvzamem - skratka malo se igram. Seveda imajo ljudje dandanašnji predsodke zaradi govedine, tako da moraš ta carpaccio postreči res takim, ki se govedini niso odpovedali, sicer ti lahko propade večer. ana nuša kern

Prospero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 8

30. dec 2001 9:36

Ej, najlepša hvala vsem, ki ste mi pomagali. Mislim, da bomo letošnje praznike preživljali ob različnih carpaccih. Torej - zelevnjavni, parmezanov in goveji bodo sigurno na jedilniku, za tuno pa nisem povsem prepričan :) Veselo novo leto vam želim Tomaž

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

30. dec 2001 22:05

Naj dodam še tole, da se karpačo ne dela izključno z govejim mesom ampak je zelo uporabno in cenjeno konjsko meso( žrebiček). Vsak poznavalec pa bo pritrdil, da je najboljši karpačo tisti, ki ni zamrznjen in narezan, temveč tisti, ki ga papirnato tanko potolčemo s posebnom kladivom za karpačo in serviramo praviloma na rukoli, z naribanim parmezanom in po želji z gorčico. Anča Sporočilo je spremenil(a) anja dne 30. dec 2001 22:05:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti