Zakaj breskvice razpokajo?

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

tema odprta - 28. sep 2006 11:58 | ogledi: 14.589 | odgovori: 9

Kaj je bistveno, da ne razpokajo breskvice med peko?

Recept je od megi in prva runda je zelo razpokala kljub naoljenim rokam. Ali je krivo to, da jih nisem pustila stati v hladilniku dovolj časa?

Pomagajte prosim, da ne bom vsega stran vrgla!

Marjetka

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

28. sep 2006 12:33

Imam točno tak recept in mi uspejo,testo zamesi en dan prej,hrani ga v hladilniku,kroglice res dobro oblikuj,da bodo gladke,pečem jih na 200 st ,preveč jih ne zapeci ,ker se potem težko izdolbejo.....aja pa še nekaj ..v receptu je omenjena soda ,jaz dam vedno pecilni prašek. kuharca37

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

28. sep 2006 12:40

Tudi jaz sem dala pecilni prašek. Bom tisto testo, ki mi je še ostalo pustila še za nekaj ur v hladilniku, pa bom videla kako bo potem. Marjetka

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

28. sep 2006 13:11

Marjetka, žal mi je , da imaš probleme z mojim receptom. Tudi mene je zelo motilo, ko je površina razpokala. Imam najmanj 10 receptov za breskvice in edino po tem objavljenemu ni nikoli ne razpokajo in zato sem ga tudi objavila. martina

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

28. sep 2006 14:07

Breskvice so pečene in naj vam zaupam kako sem uspela ukrotiti pokanje. Zelo pomembno je kako oblikujemo kroglice. Če sem samo vzela z roko maso in naredila kroglico je bil izgled veliko slabši kot pa pri kroglicah, ki sem jih naredila, tako da sem najprej naredila svaljek in z nožem narezala enake njoke. Potem sem z dobro naoljenimi rokami te njoke oblikovala v kroglice. Sem pekla tudi na nižji temperaturi in sicer na 170°C približno 12 minut. Hja vaja dela mojstra. Sicer pa so to moje prve breskvice. Upam, da bom s temi ugotovitvami še komu pomagala. Marjetka

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

28. sep 2006 14:42

Z razpokanimi breskvami sem imela tudi jaz težave. Jaz pa mislim, da je nekaj v tem, koliko je v receptu maščobe, koliko časa počiva in kako dolgo pečeš. Po Valinem receptu meni breskve niso pokale. Je pa res, da sem jih prvič delala z oljem, prej vedno z marganrino. Veronika

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

28. sep 2006 15:19

Čao, ooo, tudi meni so že razpokale, niti ena mi ni ostala lepa. pa sem jih potem lepo potopila v čokolado in v kokos, pa so bili prav fini piškotki čez kak dan, ko so se malo čokolade napili. Kak mesec nazaj sem jih spet delala, vsa skeptična kaj bo, in naj se pohvalim - perfektne so bile. Res, enkratne za pogledat in pojest. Niti ena ni počila, soseda mi kar ni verjela. Sicer ne vem na pamet, po katerem receptu (iz baze) ampak sigurno pa drži, da mora biti masa vsaj eno noč v hladilniku (jaz sem jo imela 24 ur) in ko jih delaš, moraš roke cel čas mazati z oljem - že sama masa mora biti namreč tako vlažna, da se brez mazanja z oljem vse na roke packa. Pa ne smejo biti preveč pečene in izdolbiti jih je potrebno še vroče - sicer pa to dvoje ni pogoj, da ne pokajo. Mmmmm, so se mi kar sline nardile, pa jih nimam najrajši...se, pa lačna, to pa. Lep pozdravček, S.

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

28. sep 2006 15:45

VEROVNIKA je napisal/a:
Z razpokanimi breskvami sem imela tudi jaz težave. Jaz pa mislim, da je nekaj v tem, koliko je v receptu maščobe, koliko časa počiva in kako dolgo pečeš. Po Valinem receptu meni breskve niso pokale. Je pa res, da sem jih prvič delala z oljem, prej vedno z marganrino. Veronika
Moje so bile z margarino in tiste, in so mi iz iste mase ene popokale in ene ne. Odvisno po kakšni proceduri sem delala. Marjetka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

28. sep 2006 18:36

Vedno jih delam z oljem,testo mora biti mehko ,nikoli ne oljim rok je že masa dovolj masna in se lepo dela.Me ne moti če so malo razpokane ,ko jih pomočim v malinovec in sladkor se nič ne vidi da so razpokane.Delam jih za ohceti ,rojstne dneve...do sedaj so bile vedno pohvaljene. lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti