Ticino masa

rada_  

član od: 3.6.2012

sporočila: 4

3. jun 2012 21:51

Zdravo,

 

zanima me kako bi lahko prišla do rjave/temno rjave tičine - nekako čokoladne barve

prahu za barvanje pirhov nimam, v črnučah pa so mi ponudili samo belo ali roza. Potrebovala bi jo za klasično veliko okroglo torto do sobote.

 

Hvala za odgovore in lp!

 

Rada

rada_

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jun 2012 21:56

Kakao v prahu flikni noter.

lp

cervus

rada_  

član od: 3.6.2012

sporočila: 4

4. jun 2012 15:52

najlepša hvala :)))

 

vendar ali ni verjetnost da se izsuši preveč in se razpoka na torti če dodam kakav

rada_

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jun 2012 17:04

Pa daj zraven kapljico hadvao! (ok, mrbit dve - al pa eno pa pou - saj boš vidla po občutku)

lp

cervus

rada_  

član od: 3.6.2012

sporočila: 4

4. jun 2012 19:15

s hadvao sem se že zafrknila pri tej masi.... no bom probala šee bolj po gorensko jo dodat

rada_

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jun 2012 19:24

Lej, saj barve v prahu tudi zmešaš z vodo, predno jih flikneš v tičino, ne? Pa tist po gorenjsko naj ti že mal na škotsko vleče  . Sicer je pa tule gor ogromno mojstric, ki ti lahko pa res ok odgovorijo. Ampak po moje tud z mojim nasvetom ne boš v temo

lp

cervus

epica  

član od: 29.4.2011

sporočila: 6

8. jun 2012 22:07

Malo pozno, ampak vseeno.

Jaz sem belo maso barvala za rjavo kar z barvo v pasti. Že ene parkkat pa sem delala tudi svojo maso, v kateri je poleg sladkorja in marshmallow bonbončkov tudi stopljena temna čokolada - tako da je in okus in barva lepo čokoladna. Recept sem pa našla na CakeCentral, samo količine je treba preračunati v naše.

http://cakecentral.com/recipe/true-black-mmf

Sicer piše, da se doda črna barva, ampak je ni treba, če ne rabiš črne tičine.  Meni je bil tale recept prav všeč, predvsem zato ker ima tičina čokoladen okus :)

epica http://www.mojalbum.com/epica/tortice

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. jun 2012 16:10

uu bo treba poskusiti, sem enkrat spraševala po nečem podobnem..

si uporabila mogoče med namesto karo sirupa?

epica  

član od: 29.4.2011

sporočila: 6

14. jun 2012 5:50

Jaz dodam glicerin namesto teh sirupov, ali pa nek javorjev sirup, ki ga imam doma.. Zaenkrat je vedno uspelo :)

epica http://www.mojalbum.com/epica/tortice

bibaboba  

član od: 20.9.2012

sporočila: 7

20. sep 2012 15:13

Pozdravljene mojstrice!

Sm čisto nova na kulinariki in nisem še uspela vsega pogledat, vendar tist malo kar sm je FULLL lepo. Vse ste ful pridne in delate čudovite stvari. Sama sm bolj pri začetnikih, vendar se držim pravila "vaja dela mojstra" ;-). Rada bi vas nekaj vprašala in sicer s čim fiksirate satenast ali svilen trak okrog torte? Rada bi naredila tortico za prijateljico, pa so mi ful lepi tisti trakci in nimam pojma s čim ga pritrdit, da bi se snakomerno prilegal torti. Dovolj za prvič in hvala za odgovore.

bibaboba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti