Grizenje nohtov

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

tema odprta - 17. sep 2006 13:00 | ogledi: 1.190 | odgovori: 2

Lep pozdrav vsem.

Ponovno se obračam na vas.

Imam hčerko, ki bo novembra stara 4 leta. Že pol leta grize nohte, da je joj.

Ima tako obgrizene, da ne sme nič kislega prijeti, ker jo potem vse peče.

Zanima me, če ima katera izkušnje, kako odpraviti to razvado.Poskusila sem že z lakom ki ga imajo v Dm, pa nič ne pomaga.

LP

metoda

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

17. sep 2006 13:08

pri 25 letih še vedno "glodnem" kakšen noht, ko sem živčen ali nervozen, vendar veliko manj kot pa ko sem bil mlajši. spomnim se da pri meni ni prijelo nič, da bi mi preprečilo, ne laki, ne poper, ne prepovedi, nič. pa sem jih imel v živo požrte, uničeno kožo, in vse kar paše zraven. sčasoma je minilo samo od sebe. težko se opredelim, kaj naredit, vendar bi jo jaz pustil pri miru. ko jo bo dovolj bolelo in peklo se bo že sama odvadila. negativna izkušnja je boljši učitelj od kakršnekoli prepovedi. veliko potrpljenja & LP Drejček

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

17. sep 2006 13:41

Metoda, jaz imam isto staro hči, pri nas je (upam bil) problem sesanje palčka. Tudi tu sem odprla temo kaj storiti. Nič ni pomagalo. V ponedeljek pa sva imeli zobozdravnika. Zobozdravnica je rekla da moramo začet ukrepat, ker nima le krivih zobkov, ampak ima tudi nebo preoblikovano zaradi palčka. Zobozdravnica ji je rekla da bo naročila vsem trem dobrim decembrskim možem da ji ne bojo nič prinesli.Ne moram verjet, zgodil se je čudež, prstka od tiste minute ni več dala v usta. Ga je pa prej res večino dne presesala. Upam da bo tako tudi nadaljevala. Metoda poskušajte jo s kako politiko prepričati. Zdi se mi da so res še mali, ampak znajo razumeti. Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti