Medena torta s pinjolami

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

tema odprta - 16. sep 2006 0:08 | ogledi: 2.091 | odgovori: 3

Ta teden sem bila na izletu v Meetlachu (blizu tromeje Nemčija-Francija-Italija) in smo imeli po kosilu zelo dobro sladico, za katero nam v dvorcu kjer smo jedli niso hoteli izdati recepta.

Stvar je izgledala takole: Biskvit spečen v tortnem modelu, na videz "zbit" - bolj nizek, konsistenca pa mešanica kot med biskvitnim in piškotnim testom (čeprav bolj biskvitno kot piškotno). Biskvit je imel močan okus (in tudi barvo) po medu, v testu so bile cele pinjole. Zraven koščka torte si si polil figov preliv (mislim da so bile temne fige, pokuhane v rdečem vinu in sladkorju). Skratka zelo dobra sladica - taka jesenska prav za te dni. Morda kdo ve recept?!

LP

ivonja

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

17. sep 2006 13:28

Obnavljam temo... ivonja

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

17. sep 2006 17:08

Ivonja, včeraj sem na Kulinariko poslal recept za čokoladno torto s pinjolami, po katerem omenjeno torto pripravlja moja žena. Čeprav ta torta ni to, kar iščete, poglejte, mogoče se da čokolada nadomestiti z medom: ČOKOLADNA TORTA S PINJOLAMI SESTAVINE: 200 g jedilne čokolade 100 g pinjol 125 g masla 4 jajca 100 g sladkorja 1 vanilijev sladkor 50 g moke kakav ali sladkor v prahu za posip PRIPRAVA: Ločimo rumenjake od beljakov, čokolado stopimo na sopari. Maslo umešamo s sladkorjem, da postane kremasto. Beljake stepemo v čvrst sneg. Mešanici masla in sladkorja dodamo rumenjake, po žlicah stopljeno ohlajeno čokolado in grobo nasekljane pinjole. Nato dodamo moko, premešamo ter na koncu nežno umešamo sneg. Tako pripravljeno maso vlijemo v pekač, ki smo ga namastili z maslom in pomokali. Pečemo v pečici na temperaturi 150 do 160 stopinj celzija 50 do 60 minut. Na koncu torto lahko potresemo s kakavom ali sladkorjem v prahu. Miroslav Vulović

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

17. sep 2006 21:52

Sarabande najlepša hvala! Bom malo sprobavala medeno različico in poskusila naredit najbljižji ponaredek omenjene slaščice. Če mi bo kaj "ratalo" pošljem v bazo recept. Pozdravček, ivonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti