Paprika namaz

01061972  

član od: 18.7.2006

sporočila: 33

tema odprta - 11. sep 2006 13:08 | ogledi: 9.928 | odgovori: 7

je kdo naredil dober"paprika namaz"- vložena paprika , narezana na rezance, kisla,z veliko gorčice. pod "namaz s papriko" ga prodajajo v Merkatorju.

01061972

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

11. sep 2006 13:23

Loni, ta čas, ko sem jaz iskala, si me že prehitela z istima linkoma

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

11. sep 2006 13:24

jaz sem delala namas in ratal je super recept je pa tak: 1.) 2,5dl vode 2,5dl kisa za vlaganje 3žlice sladkorja 2 žlice soli(na koncu ko je namaz gotov probaj če je premalo slano dosoli in dobro premešaj) 10 zrn popra 1strok česna 1čebula česen olupi čebulo razdeli na 4 dele vse skupaj z zgornjega seznama dobro prevri in poberi stvari ven 2.) 3kg nakoščkane paprike jaz sem v prvem poizkusu rezala papriko .... se trudila da bi bilo vse skupaj zelo majhno pa so letele kritike na prevelike koščke za drugi poizkus sem papriko zrezala na velike kose 2*2cm ali večje in jih potem zelo na hitro zmlela v multipraktiku ... multipraktik sem vmes tresla da se ni spodaj naredila brozga zgoraj pa bi bili še veliki kosi 3. v prevret kis sem stresla papriko in jo kuhala sigurno 20 minut ... se močno sesede, spremeni barvo in spusti dosti tekočine, nato sem papriko precedila stresla nazaj v posodo in dodala 2dl ajvarja in pol kile gorčice , dobro premešala nadevala v kozarce povrhu nalila malo olja in zaprla .... namaz je v drugo ratal za prste si obliznit .... vsem je všeč

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

11. sep 2006 13:40

Včeraj sem tole delala, za moje pojme je prišlo malo prekislo, sicer pa stvar okusa (enim se je zdelo zelo dobro): 3 kg paprik, 1 kg melancan, pol kg čebule zrežeš in kuhaš kakih 15 minut v mešanici vode in kisa (delala sem 1:1 - glej opombo zgoraj), dodaš 3 žlice soli in enako sladkorja. Potem odcediš na cedilu, zmelješ "suho" snov, dodaš olivno olje (kakih četrt litra) in hladno spraviš v kozarce. Po vrhu naliješ tanko plast olja. Naslednja serija se bo kuhala v blažji mešanici kisa, na koncu pa bom poleg olja dodala še kakšnih 5 zvrhanih žlic dijonske gorčice (da bo bolj pikantno). Danca

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

11. sep 2006 16:27

V bazi je recept z imenom "namaz iz paprike in gorčice", objavkjen pred kratkim Kopiram kar sem: 1. 3 kg paprik (rdečih in rumenih) 1 kg čebule 6 - 8 strokov česna 2. 4 jž sladkorja 2 jž soli 1 jž celega popra 6 lovorjevih listov 500 ml kisa 500 ml vode 3. 250 ml oljčnega olja 500 g gorčice Zelenjavo narežemo na večje kose. Sestavine pod točko 2 zavremo v dovolj velikem loncu in dodamo pripravljeno zelenjavo. Ko tekočina ponovno zavre, kuhamo še 10 minut. Odcedimo in ohladimo, nato pa zmeljemo v multipraktiku. Olje in gorčico mešamo z žlico samo toliko, da postane masa gladka, nato jo vmešamo s pripravljeno zelenjavno maso. Polnimo hladno, pazimo na mehurčke, na vrhu dolijemo še malo olja in zapremo. Uporabila sem kar sončnično olje, pa je tudi dobro, namza je za moj okus malo prekisel. nat75

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti