Vložena paprika

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

tema odprta - 10. sep 2006 23:07 | ogledi: 21.781 | odgovori: 18

Letos nam je paprika obrodila, kot še nikoli...zato bi jo rada vložila. Lepo prosim za nasvete: sestavine, rezmerja, čas balanširanja... Kako jo pripravite ve? Koliko časa mora stati vložena v kozarcu preden odprete in poskusite? En velik hvala za vsak nasvet posebej.

LP Lipa

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

11. sep 2006 11:53

Aki hvala. Zanima me zaenkrat le vložena paprika; našla sem le dva recepta (tvoj drugi predlog in rec.iz leta 2002). Ta zadnji ima naslednje sestavine: 10 kg paprik, 1 l kisa za vlaganje, 2 l vode, 25 dag sladkorja, 25 dag soli, 1 in pol žlice olja, česen, zelena. Postavila sem vprašanje pod recept, vendar ga žal ni nihče opazil zato ponvaljam tu: zdi se mi, da je preveč soli in sladkorja, glede na tekočino. Ne govorim iz izkušenj, temveč sem razmerja primerjala z Valinim receptom; pri slednjem pa ni olja (kljub temu sem naredila nekaj kozarčkov po tem receptu - kakšen je bom vedela čez čas, ko se sestavine prepojijo) - očitno ni potreben - zakaj? Ne da bi mi vlaganje predstavljalo nek velik problem, le pravi recept potrebujem - drugo leto bo že lažje. LP Lipa

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

11. sep 2006 11:59

oj! Jaz sem malo starokopitna pa vse kisle shranke vlagam enako kisle,nobenih razlik ne delam med papriko ,kumarami feferoni al pa rd.peso,pa še čim! Vglavnem na 8 dcl vode dam 2 dcl alkoholnega kisa(9%) pa 1 žličko soli in 1 žličko sladkorja pa je blo do sedaj še vedno vse ok. tako da po moje je tisto prekislo in preslano,pa še žarko je lahko ker je olje zraven,! lep sončen dan želim! val

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

11. sep 2006 13:18

Se jaz se pridruzujem z vprasanjem o vlaganju- ali mogoce kdo ve, kako se vlozijo tiste majhne okrogle rumene paprike, v katere nalozijo narezano zelje? Ali je treba zelje prej kako obdelati (blansirati ali kaj podobnega)? Bom zelo hvalezna za kak dober nasvet. fresh

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. sep 2006 13:54

Lipa, ta recept, ki si ga napisala, je preizkušen s strani moje mame (in nas jedcev). Imamo isti recept, z razliko, da je olja 2,5 dL. Paprike, vložene po tem receptu, so SUPER. In ne, nič ni žarko, preslano ali prekislo. Atina

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

11. sep 2006 22:09

Moja mama je zmeraj dajala olje zraven, ko je vlagala papriko. Pa se je enkrat pokvarila, drugič spet ne... Jaz olja ne dodajam, ker pač nisem videla smisla v tem. Mešam kis in vodo v razmerju 1:3 (lahko tudi malo več vode, odvisno od razpoloženja. Sol in sladkor pa dodam po okusu.... Zložim papriko (če je velika, jo pač narežem na manjše kose) v kozarce, zalijem z vrelim kisom, zaprem in za 20 min v pečico na 70-80 stopinj. Pustim v ugasnjeni pečici, da se ohladi (tja do naslednjega dne). Če pa je je več, pa jo po 20 min zložim na pult in pokrijem z odejo.... Pa LP juhica

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

12. sep 2006 6:59

Ali je že čas za nabavo paprike - mislim glede na ceno. Za rdečo bi verjeno lahko še malo počakali, rumena pa bi bila že za nabavo. Kakšne so cene? Veronika

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

12. sep 2006 7:16

Cena rdeče paprike...kurt kapija...na ljubljanski tržnici je 200 sit/kg Vesna Leben

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

12. sep 2006 14:46

Hvala vsem. Olje je očitno stvar navade; poskusila bom pa vseeno, da vidim razliko. Čez koliko časa odprete prvi kozarec in poskusite? Okusi se morajo navsezadnje prepojiti... LP Lipa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti