Otroški dodatek

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. okt 2009 10:55

Imela bi vprašanje, ki se ne nanaša čisto na otr. dodatek, ampak pa spada med družinske prejemke, zato nisem odpirala novega foruma. Drugo leto pričakujemo še 6-tega družinskega člana (četrtega otroka, da ne bo pomote) pa so mi ob tem na ušesa prišle nepreverjene informacije v zvezi z nekimi prihodki, ki bi mi naj ob tem pripadali. Vem, da bom ob rojstvu upravičena do višjega otroškega dodatka (ki se bo povišal še za 1 otroka) in dodatka za velike družine. Ali morda kdo ve, če obstaja še kakšen drug prejemek? Fino je biti o teh stvareh vsaj malo seznanjen, preden greš na CSD. Lp katjushka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. okt 2009 11:51

vida70, hvala za link, ampak stvari, ki si tam napisane, sem že pregledala in sem o njih že pisala. Zanima me, predvsem od nekoga, ki se je s tem že osebno srečal oz. pozna koga, ki se je... katjushka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. okt 2009 12:52

Ojej, meni so ga, otroški dodatek, nakazovali k mojemu bivšemu možu. OD kje jim njegovi podatki nimam pojma, morda od takrat, ko sva urejala za ločitev, samo to je irelavantno od tega dogodka. Super, a? In preden se dopovedala, kaj delajo narobe... Je minilo par mesecev. S tem, da so me želeli pod nujno prepričati, da JEM JAZ naredila narobe, napako... In še to sem morala OSEBNO tja, da smo pogledali čigav TRR sem dala na vlogo. Itak, da svojega, pravega. No, zdaj se začne odisejada, kako denar dobiti nazaj... In ko ga bom, ČE GA BOM... Ma da bi jih... Sem samo jezna... lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 06.okt 2009 12:53

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

6. okt 2009 15:47

katjushka, potem pa dvomim, da bi bilo se kaj, kar na netu ne bi bilo objavljeno. Da bi vedeli samo nekateri, drugi pa ne....no, skoraj ne verjamem. Ampak, pri nas je zal vse mogoce. vida70

matineja  

član od: 21.12.2008

sporočila: 45

6. okt 2009 20:04

Katjushka, sicer ne poznam dodatnih možnosti s strani CSD, vem pa, da nekatere zavarovalnice (ZM konkretno) izplačajo neko 'nagrado' ob rojstvu otroka in sicer IZ VSAKE ZAVAROVALNE POLICE, ki jo imaš sklenjeno pri njih. Jaz imam dve in sem ob rojstvu otroka dobila iz obeh nek znesek. Preveri. matineja

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

6. okt 2009 20:29

Zavarovalnice po polici izplačajo za nagrado za rojstvo enega otroka potem pa ne več. Edino kar ti še pripada je znižanje plačila cestnine pri registraciji avtomobila, ne vem sicer za koliko procentov.

Čestitam za vaš naraščaj, le korajžno, bo pestro ampak lepo.

lp

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

6. okt 2009 20:53

Kolikor je meni znano je za četrtega otroka le še opcija, če ostaneš po četrtem otroku doma in se odpoveš trgu dela ti pripada plačilo vseh prispevkov za delovno dobo do starosti najmlajšega otroka 10 let. Seveda pa prihodka ni nobenega v zvezi s tem, razen če potem spet ne padeš v višji razred za prejemanje otroškega dodatka. patka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. okt 2009 12:41

patka je napisal/a:
Kolikor je meni znano je za četrtega otroka le še opcija, če ostaneš po četrtem otroku doma in se odpoveš trgu dela ti pripada plačilo vseh prispevkov za delovno dobo do starosti najmlajšega otroka 10 let. Seveda pa prihodka ni nobenega v zvezi s tem, razen če potem spet ne padeš v višji razred za prejemanje otroškega dodatka. patka
patka, hvala za odgovor. To sem imela v mislih in ni mi bilo čisto jasno, v bistvu so me bolj te dezinformacije zbegale. No, o tem imam čas razmišljati po porodniški. Kar se otr, dodatka tiče, pa se verjetno ti prispevki prištejejo k vsoti za izračun OD in lahko povzročijo, da zaradi tega padeš v višji razred in posledično temu so nižji OD. Imam prav? mizarka, hvala za čestitke.... pestro pa bo ... v bistvu je že sedaj, saj trije fantje poskrbijo, da mi nikoli ni dolgčas. lp katjushka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

2. avg 2010 13:24

A otroški dodatek prejemamo za tekoči mesec ali za nazaj (se pravi avgusta za julij)????

Referentka na našem centru je na dopustu, tista, ki jo nadomešča, pa ne ve - hvala!!!

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti