Cvrenje

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. sep 2006 17:44

Haloooooooooooooo ženske, vprašanje je bilo, ČE STE ŽE KDAJ CVRLE NA SVINJSKI MASTI??? Ko pa bo postavljeno vprašanje kaj mislite o škodljivosti le-te potem pa bo to druga pesem. Jaz cvrla na masti še nisem (pravzaprav se nisem spomnila na to), mladi krompir pa včasih pečem na malo masti z ocvirki, tudi v pražen krompir jo dam, drugače pa jo tašča bolj uporablja. Bo pa treba enkrat probat, ko že imamo domačo mast. jade

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

7. sep 2006 18:00

Pa to ne moreš verjet...! Petra 1, saj vidim, da si šele od 1.6. naš član, dekle drago, ženska draga, daj se malo skuliraj... Bolje je, da te kaj drugega zasrbi, kot jezik... Ta leta je bilo že nekaj takih "svečk" kot si ti in nekatere, pa so bile hitro "odpikane". Kaj je to tvoj slog življenja, da žališ ljudi? "To je stara tradicionalna kuhinja, zraven so pa dopoldan delal v tovarni od 6h- 14h..popoldan pa na njivi do teme." Halo..., kaj ti se ne zdi, da s tem nekoga žališ? A ti se ne zdi, da tudi svojim staršem pljuvaš v skledo? No, pustimo to, ni vredno besed. Naj se vrnem h masti - dolgo časa nisem uporabljala mast, češ, zaradi zdravja... sedaj sem se pa spet za nekatere stvari vrnila k masti: restan krompir, pečen krompir v pečici, pečena jajca, pri pohanju pol olja pol masti - ni ga boljšega, kot narejeno na svinjski masti. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 07. sep 2006 18:02:31

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

7. sep 2006 18:17

Cvrla na masti nisem še nikoli, razen kakšno pečeno jajce leta nazaj. Jedla pa že. In mi okus ni všeč, razen izjemoma pri tenstanem ali praženem krompirju. Poznam pa družino, ki vse dela na svinjski masti. Celo za trše solate (regrat, endivija in radiči) raztopijo mast, dodajo kis in zabelijo. Pozdravček Marika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. sep 2006 19:03

dragička, 3x rimljanka

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

7. sep 2006 19:32

Marika ,valjda da je najboljši regrat in radič ,ki je zabeljen z suho slanino pocvrto na masti in z dodatkom kisa. Njamiiiii. Zaradi nečesa pa treba umret,a ne??? Radi in lepo se imejte ursa40

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

7. sep 2006 19:37

Mi tudi uporabljamo svinjsko mast, ko se spomnimo. Včasih je mami cvrla obvezno samo na masti in je ravnotako dobro kot na olju. Resda ima sama mast malo drugačen vonj od olja, kakšne druge drastične razlike pa ni. alexis

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

7. sep 2006 20:15

ne morem verjet Dragička.....šele 1.6. sem se prijavila JA, pa blond sem...... kako imate nekateri tukaj takoj nizke udarce, v kolikor rečeš eno besedo ki ni tuljenje v isti rog. Bi ti zaploskala, pa ne morem ker nimam pluska ! To kako so delali ni bilo žaljenje ...AMPAK samo prikaz kako so bili AKTIVNI cel dan. Ne pa sedaj ko otroci sedijo cel dan v šoli, za računalnikam ali televizorjem !! Mi starši delamo pa do 17h zvečer če gremo pa na malco, si pa po meilu pošljemo v drugo pisarno povabilo ...včasih smo šli vsaj po hodniku v drugo pisarno vprašat...kdo gre na malico ?? Žalostno, da nisi razumela ! Petra 1

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

7. sep 2006 20:42

draga Terlikar, hvala za ta članek.....sem zelo vesela, da si ga prilepila....... vendar pazi.....prečitaj cel članek.......na začetku ti lepo piše.........kaj so živalske maščobe....nasičene, nenasičene......in DA SO TUDI RASTLINSKE MAŠČOBE LAHKO nasičene, predvsem z rafinacijo oz postopkom hidrogeniziranja, se njihova osebnost spremeni. Moje 10letno delo je bil uvoz rastlinskih maščob ( po 20 T tedensko) iz tujine v SLO, za slovensko prehrambeno industrijo bodi brez skrbi, da se spoznam na maščobe. še enkrat hvala za ta članek, to jaz skoz trobim, pa me pol kregate. Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 07. sep 2006 20:43:02

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

7. sep 2006 21:00

Petra,jaz sem se spodtaknila ob transmaščobne kisline(poklicna deformacija).Pustimo ob strani holesterol,za katerega vemo da ga olja in naravne rastlinske masti ne vsebujejo. In tudi jaz sem tvoj prvi post razumela kot pljuvanje po tistih ki kljub sodobnemu tempu življenja posegamo po svinjski masti kot majhnemu delu naše prehrane. Ni ga ptiča čez prašiča! Bernarda

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

7. sep 2006 21:15

Res je terlikar! Ni ga tiča čez prašiča,sicer pa itak bomo vsi imel nakonc dost 2 m3 ...oz1x2 m po dolžini! Res je,da naj bi jedli da bi živeli ,ne pa živeli da bi jedli,samo dejmo tisto kar nam je dobro ,ne pa neke (zdrave) packarije! ps: če se nemotim ni blo uprašanje kaj je zdravo in kaj ni,ampak če jemo šnicle ocvrte na masti? Jemo ,sicer ne velikokrat ,kadar pa jih pa jih raje ocvrem na domači masti(ko pujs ni jedu nič kem.pripravkov ampak kuhano zelenjavo in žito),kakor pa rafinerirano olje! lep dan val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti