Opozorilo: mnenja pri receptih

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. feb 2007 18:13

Joj katti, na Kulinariki je toliko ljudi, da ne moreš vsem ustreči, eni so pa sploh bolj nagnjeni k temu, da jim kaj ni všeč...

 

Je ravno pri nas razprava ali dovoliti avtorjem da ne dovolijo mnenj, ocen in pošiljanja slik drugih

obiskovalcev. Nekatere osebe moti, da k njihovem receptu pride slika, ki ni njihova... 

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

5. feb 2007 18:19

Če smem še jaz svoj piskrček pristavit, kar se tiče komentiranja receptov. Kar nekajkrat me je zbodlo to, da se ponavadi najdejo eni in isti osebki, ki konstantno kritizirajo recepte (ponavadi to niso konstruktivne kritike). Ponavadi je problem vseh teh kritikov, da ne preberejo recepta v celoti in potem sledijo komentarji kot npr. nedosledno napisano, nezadostno obrezloženo in podobno. Osebno preberem vsak recept, ki je ponavadi nov ali pa med 10 ocenjenimi in ni se mi zgodilo to, da bi kakšnega skritizirala, do onemoglosti, kot to počnejo določeni osebki (sami najbolj veste kdo ste). Takrat se komantarja lepo vzdržim, ker se mi zdi, da vsak, ki je podal recept zasluži pohvalo, kot prvo zato, ker je bil pripravljen deliti z nami ta recept, kot drugo pa to, da se je recepta samega tudi spomnil. Smejte se in lepo se imejte! Levinjav

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

5. feb 2007 18:25

No pa tko. Vem vem. Sej ponavad držim jezik za zobmi oz. prste, ki me srbijo, v žepih. katti

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

5. feb 2007 18:26

Enostavno je treba včasih kaj spregledati in preslišati, ter iti svojo pot naprej. Tisto, kar je za nekatere najbolj prav, je lahko za druge čisto narobe. Vsem ustreči je nemogoče. Verjamem, da vsak ki kaj prispeva to naredi z najboljšim namenom, če drugega ne podeli veselje ob uspelem izdelku z nami. Lp, kobra 1

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. feb 2007 18:34

Po drugi strani zaradi vsebinskih ali kakšnih drugih razlogov kaj zavrnemo, in je spet joj v hiši... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. feb 2007 19:35

Moje mnenje: vsak je član (ne glede na stopnjo) Kulinarike prostovoljno. S tem, ko je postal član, se je obvezal spoštovati pravila, ki so postavljena. Vsakdo se sam, prostovoljno odloči, da pošlje recept v objavo in s tem privzame tudi to, da se o in ob receptu krešejo mnenja. Fotografije ob receptih so dobrodošle, vsaka je avtorizirana. "Lastnik" recepta torej nikakor ne more odločati, kdo lahko objavi fotografijo in kdo ne. Vsakdo se obveže tudi, da ne bo žaljiv, nevljuden, nekulturen, napadalen,.....skratka, da bo njegova komunikacija na primerni ravi, taki kot jo goji ta naša spletna stran. Nikakor ne morem sprejeti ideje, da bi vsak sam o svojem receptu odločal, ali lahko drugi pišejo mnenja, dodajajo fotografije,..... Kam pa pridemo, če bo vsak zahteval neke pravice zase, drugim pa jih odrekal. Kdor se s temi pravili ne more sprijazniti, pač naj ne bo član, ali pa naj bo le nemi opazovalec. Za nazaj pa sploh ne moremo spreminjati pravil, brisati mnenj, receptov, fotografij,..... Torej: naj ostane, kot je, različnost nas bogati, strpnost se pa tudi razvija vzajemno, kajne????????? rimljanka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. feb 2007 22:00

Rimljanka, se podpišem pod tole. Nikoli nisem pomislila, da bi bil kdo užaljen, če bi pod njegov recept dala sliko. Zato so me čudila vprašanja v smislu "a imaš kaj proti, če pošljem sliko". Zakaj bi imel/a avtor/ica proti? Hvala Bogu! Saj recept oddamo zato, da ga bo kdo videl in sprobal! Če pošlje sliko, je dokaz, da je recept vreden poskusa. Atina

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

6. feb 2007 8:06

jernej je napisal/a:
Je ravno pri nas razprava ali dovoliti avtorjem da ne dovolijo mnenj, ocen in pošiljanja slik drugih obiskovalcev. Nekatere osebe moti, da k njihovem receptu pride slika, ki ni njihova...
Joj, joj, takim avtorjem bi pa predlagala, da ustvarijo svojo spletno stran. Potem bomo pa lahko le gledali ... jankica

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

6. feb 2007 8:37

Jaz sem pa navdušena, če kdo slika kakšen moj recept, ker pač sama ne fotografiram (kar mi je kdaj kar malo žal)! Sicer pa - če kakšnemu avtorju niso všeč slikice drugih, naj pošlje svojo (ki naj bo uvrščena kot prva), da se bo videla razlika med "originalom" in "kopijami"! teta torta

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

6. feb 2007 9:07

V dotičnem receptu je bolj malo od recepta. Nič nimam proti sliki, ampak tudi tekstovni del bi lahko bil informativen ter poučen in ne zgolj "čira čara". "Čira čara" so čisto preproste besede, ki pa se jih lahko razume zelo vzvišeno: poglejte, kaj znam, ali se vam sline cedijo … Za tiste, ki tako ali podobno (še boljšo) ploščo delajo redno, slika ni nič posebnega. Za vse ostale, ki se tega še niso nikoli lotili, pa zgolj slika bolj malo pomaga – na kratko: JA, MANJKA RECEPT.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti